Wiedza to potęga: jak studiowanie finansów może poprawić twoje życie

Category: Karty Kredytowej
17 lutego 2021

Jeśli myślisz, że jedynymi ludźmi, którzy muszą zrozumieć finanse, są ci, którzy pracują w bankowości, czas ponownie przemyśleć swój światopogląd. Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie, istnieje duża szansa, że ​​codziennie korzystasz z finansowania. Okazuje się, że studiowanie finansów może mieć ogromny wpływ na twoje życie – i prawdopodobnie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Co to są finanse?

Investopedia definiuje finanse jako „szerokie pojęcie, które opisuje działania związane z bankowością, dźwignią lub długiem, kredytem, ​​rynkami kapitałowymi, pieniędzmi i inwestycjami.

W praktyce finanse odnoszą się do wszystkich decyzji dotyczących pieniędzy, które konsumenci, firmy i rządy podejmują codziennie, co tydzień i co roku. Jest podobny do księgowości, ale jest kluczowa różnica:

 • Księgowość koncentruje się na gromadzeniu i analizie informacji finansowych.
 • Finanse bardziej interesują konsekwencje wynikające z zastosowania różnych strategii zarządzania pieniędzmi.Podczas gdy księgowy próbowałby przeanalizować dane finansowe w celu sporządzenia raportu, ekspert finansowy byłby bardziej skłonny do zsyntetyzowania tych informacji w celu wygenerowania praktycznego zalecenia.

  Innymi słowy, finanse pomagają nam podejmować lepsze decyzje za pomocą naszych pieniędzy, a księgowość umożliwia nam ich śledzenie. Korzystasz z finansów w niezliczonych codziennych scenariuszach finansowych, takich jak:

  • Budowanie budżetu na artykuły spożywcze
  • Decydowanie, ile z wypłaty chcesz zaoszczędzić i ile chcesz zainwestować lub wydaćZastanawianie się, czy co miesiąc spłacać w całości saldo karty kredytowejAmerykanie potrzebują lepszej edukacji finansowej

   W Stanach Zjednoczonych istnieje prawdziwa potrzeba lepszej edukacji finansowej. Liczne badania wykazały, że większości Amerykanów brakuje wiedzy finansowej:

   • 1 na 10 Amerykanów twierdzi, że nie ma pewności, że ostatnim razem, gdy podjął ważną decyzję finansową (taką jak wybór karty kredytowej, kupno samochodu lub refinansowanie kredytu hipotecznego), dokonał właściwego wyboru, według National Foundation for Badanie umiejętności kredytowych (NFCC) 2019 dotyczące umiejętności finansowych.
   • Według badania NFCC 2019 Financial Literacy Survey 58% Amerykanów nie ma budżetu, 25% nie płaci wszystkich rachunków na czas, a 5% ma długi w windykacji.Tylko 34% Amerykanów potrafiło odpowiedzieć na pięć podstawowych pytań dotyczących umiejętności finansowych, na podstawie raportu Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) z 2018 r. O Zdolności finansowe w Stanach Zjednoczonych. Badanie wykazało, że liczba respondentów, którzy mogą zdać test umiejętności finansowych, spada od 2009 roku.Tylko 5 stanów – Alabama, Missouri, Tennessee, Utah i Virginia – otrzymało ocenę A za podejście do nauczania finansów osobistych uczniów szkół średnich, zgodnie z najnowszym dostępnym raportem, wydanym przez Champlain College Center for Financial Literacy 2017 Financial Report Card.Słaba wiedza finansowa i złe zarządzanie pieniędzmi mają szczególnie podstępne skutki gospodarcze, ponieważ wielu ekspertów uważa, że ​​podwyższony poziom zadłużenia gospodarstw domowych jest jedną z przyczyn ostatniej recesji (na przykład patrz raport Banku Rezerw Federalnych w St.Louis i ten wywiad z University ekonomisty z Chicago i pisarza Amira Sufiego).

    Ten brak zrozumienia finansów wśród Amerykanów jest kłopotliwy i podkreśla wielką potrzebę edukacji finansowej.

    Dlaczego warto studiować finanse?

    Biorąc pod uwagę tak tragiczne okoliczności, nie jest zaskakujące, że wiele osób rozważa studiowanie finansów. Rzeczywiście, biznes – dyscyplina, której podlegają finanse – pozostaje trzecim najpopularniejszym kierunkiem studiów wyższych w USA, według raportu National Center for Education Statistics z 2018 roku. Studiowanie finansów może przygotować Cię nie tylko do kariery w sektorze usług finansowych, ale także do zadań w życiu codziennym.

    Studenci rozważający studiowanie finansów mogą obrać wiele różnych ścieżek. Na przykład tytuł licencjata w dziedzinie finansów może przygotować Cię do pracy w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw i rządu, bankowości i planowaniu finansowym. A ponieważ finanse obracają się wokół planowania i analizy, studiowanie finansów i doskonalenie umiejętności finansowych umożliwia ludziom podejmowanie lepszych osobistych decyzji finansowych.

    Prowadzenie zajęć magisterskich z finansów tylko wzmacnia te podstawy. Oprócz zwiększenia szans danej osoby na zatrudnienie, magister finansów może również pomóc w doskonaleniu umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, które możesz następnie wykorzystać do podejmowania rozsądnych decyzji finansowych.

    Perspektywy wzrostu zatrudnienia dla ról finansowych

    Licencjat z finansów może przygotować Cię do pracy na wielu stanowiskach biznesowych, w tym:

    • Dyrektor generalny i operacyjny
    • Kierownik finansowy (przewidywany wzrost: 16%)Analityk budżetowy (przewidywany wzrost: 4%)Analityk KredytowyAnalityk finansowy (przewidywany wzrost: 6%)Osobisty doradca finansowy (przewidywany wzrost: 7%)Pożyczkodawca (przewidywany wzrost: 8%)Bureau of Labor Statistics jest agencją rządową, która bada, analizuje i publikuje dane statystyczne dotyczące rynku pracy w USA i na ich podstawie opracowuje prognozy wzrostu zatrudnienia. Chociaż BLS nie sporządza prognoz dla wszystkich wymienionych powyżej ról, przewiduje, że zatrudnienie w zawodach biznesowych i finansowych w ogóle wzrośnie o 7% od 2018 do 2028 roku, dodając około 591800 nowych miejsc pracy w gospodarce USA (wzrost zawodów projekcje zostały odnotowane powyżej dla poszczególnych ról).

     Rosnące możliwości zatrudnienia w różnych środowiskach korporacyjnych, non-profit i rządowych sprawiają, że finanse są ekscytującą i satysfakcjonującą karierą. Jeśli połączysz to z oczywistą korzyścią dla twoich codziennych umiejętności podejmowania decyzji finansowych, dyplom finansowy może być mądrą decyzją dla osób poszukujących kariery w biznesie.

     Zdobądź tytuł finansowy w 100% online

     Purdue University Global oferuje Bachelor of Science in Finance i Master of Science in Finance, które są akredytowane przez Radę Akredytacyjną dla Szkół i Programów Biznesu (ACBSP). * Oba programy studiów są oferowane całkowicie online, co zapewnia elastyczność, którą jesteś zajęty harmonogram wymagań. Zrób kolejny krok w kierunku uzyskania dyplomu z finansów i poproś o więcej informacji już dziś.