Udany napad na bank, którego nigdy nie złapano, wyjaśnia swój modus operandi w fascynującej AMA

Udany napad na bank, którego nigdy nie złapano, wyjaśnia swój modus operandi w fascynującej AMA
Category: Można Znaleźć
16 października 2020

W przeciwieństwie do filmów nigdy nie używał broni, drużyn ani gróźb

Zasubskrybuj Independent Premium, aby dodać do zakładek ten artykuł

Chcesz dodać do zakładek swoje ulubione artykuły i historie do przeczytania lub odniesienia się później? Rozpocznij swoją niezależną subskrypcję Premium już dziś.

Artykuł dodany do zakładek

Znajdź swoje zakładki w sekcji Independent Premium w moim profilu

Jak widać w filmach kryminalnych, sprytny napad na bank jest jednym z najbardziej romantycznych i częstych, dojrzałych do fajnej kinematografii, ciekawych kostiumów i bezczelnych dialogów.

W związku z tym zawsze były dość intrygujące, zwłaszcza jak staroświeckie w dobie hakowania i kryptowalut. To prawie nostalgiczna rzecz.

W latach 2005-2006 Clay Tumey „studiował i doskonalił sztukę napadu na bank”, nigdy nie dając się złapać, ale nadal trafia do więzienia około pięć miesięcy po swoim ostatnim napadzie, ponieważ oddał się, odsiadując „trzy lata i trochę reszty”.

Zrobił wczoraj Reddit Ask Me Anything, który przyniósł fascynującą rzecz.

O badaniach i czy miał mentora

„Tylko Internet. Przestudiowałem niezliczone raporty o innych napadach, które się nie powiodły, i ludziach, których złapano”.

O tym, czy użył zespołu

„Nie. Nigdy nikomu nie powiedziałem, co robię. Jedną z głównych rzeczy, których nauczyłem się z badań, było to, że przytłaczająca liczba ludzi jest złapana, ponieważ nie robili tego w pojedynkę. Więc nigdy nikomu nie pozwoliłem (nawet mojej żonie czy najlepszy przyjaciel) wiem, co robię ”.

Na jego MO

„Wszedłem do banku i czekałem w kolejce jak zwykły klient. Okradłem tego kasjera, który mógł mi pomóc. Po prostu podszedłem do nich, gdy przyszła moja kolej, aby otrzymać pomoc i powiedziałem im – zwykle przez odręczne instrukcje na kopercie – aby dać mi ich 50 i 100 dolarów ”.

„W swojej najwyższej szufladzie [kasjerzy zwykle] mieli mniej niż 10 000 $. Prawdopodobnie średnio około 5 000 $ na bank. Ale w ten sposób było to dość niskie ryzyko, więc to było dla mnie fajne.

O tym, jak nie nosił broni ani nie groził ludziom

„Żadnego zagrożenia. Po prostu powiedziałem im, czego chcę, a oni zastosowali się. Tak to działa w Ameryce, ponieważ kwota pieniędzy, którą poświęca bank (średnio 5–7 000 USD) na napad na bank jest nieskończenie mniejsza niż kwota interes, który straciliby, gdyby zrobiło się dziko w banku pełnym klientów.

– Chcą tylko dać ci to, czego chcesz i żebyś wydostał się do diabła z ich banku.

Podczas jego najbardziej pamiętnego napadu

„Jedna kasjerka rzuciła się na mnie i nie dała mi wszystkiego, o co prosiłem, i powiedziałem jej:„ Możesz zrobić coś więcej niż to ”. Po prostu wzruszyła ramionami – dłońmi do góry jak małe dziecko – i powiedziała:„ To wszystko, co mam. ”Z jej strony dość bzdurna.

„Ona również włożyła do kieszeni 100 dolarów rachunku. Nie trzeba dodawać, że została zwolniona”.

„Kiedy mój prawnik po raz pierwszy przyniósł mi wszystkie moje dokumenty, zauważyłem, że w tym konkretnym banku kwota była obniżona o 100 USD. Powiedziałem mu, że mam 100% pewności, że źle podali kwotę. bank, bank sprawdził nagranie i widzieli, jak ją bierze. Szaleństwo, co?

W ostatniej pracy, która nie poszła zgodnie z planem

Kasjerka spanikowała, gdy tylko odwróciłem się, żeby wyjść z banku. Zaczęła krzyczeć „zamknij drzwi, zamknij drzwi”, ale zignorowałem to i szedłem dalej, jakby nic się nie działo. Wysiadłem, zanim drzwi zostały zamknięte, ale facet wchodzący do banku kilka sekund później już znalazł je zamknięte. Był oczywiście wkurzony, ponieważ nie był to czas zamknięcia, a myślał, że dotarł tam za późno. Najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy, że facet, który właśnie przeszedł wyszedł z banku, a obok niego właśnie obrabował bank.

O moralności i czy żałuje tego, co zrobił

„Nigdy nie czułem się winny, ponieważ nikogo nie atakowałem ani nie napadałem. W tych okolicznościach byłem tak miły, jak tylko mogłem, dla pracowników banku, ponieważ czułem dla nich trochę współczucia.

„Uważam, że moralność jest bardzo subiektywna. Nie okradałbym pojedynczej osoby, ponieważ nie czuję się z tym dobrze. Jednak banki uważają ten rodzaj kradzieży za akceptowalną stratę, więc nie przeszkadzało mi to, że jestem częścią straty, które uznają za dopuszczalne.

„Część mojego procesu zaczęła się od tego, jak kiepsko myślałem, że bogaci radzą sobie ze swoimi pieniędzmi. Zawsze myślałem:„ Gdybym był taki bogaty, mógłbym zmienić świat, zamiast tylko gromadzić pieniądze ”. Nie używam tego sprawić, że napad na bank będzie „w porządku”, ale to właśnie sprawiło, że byłam wtedy w porządku ”.

„Wciąż zdaję sobie sprawę z tego, co zrobiłem, ale proces i doświadczenie związane z pójściem do więzienia i odnalezieniem siebie (a także celu w życiu) naprawdę sprawiło, że było to tego warte, mówiąc względnie. Trudno żałować czegoś, co się zmieniło w coś tak dobrego ”.

Tumey założył Kickstarter, aby sfinansować książkę, którą zamierza napisać o tym, jak „napad na bank zmienił moje życie”.

1/2 Udany napad na bank, którego nigdy nie złapano, wyjaśnia swój modus

Udany napad na bank, którego nigdy nie złapano, wyjaśnia swój modus

Udany napad na bank, którego nigdy nie złapano, wyjaśnia swój modus operandi w fascynującej AMA

W przeciwieństwie do filmów nigdy nie używał broni, drużyn ani gróźb

Udany napad na bank, którego nigdy nie złapano, wyjaśnia swój modus

clay.jpg

Tumey w końcu się poddał

Bez szumu, tylko porady i analizy, których potrzebujesz

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj

Komentarze

Podziel się swoimi przemyśleniami i przedyskutuj ważne kwestie

O komentarzach The Independent

Niezależne komentarze premium mogą być wysyłane przez członków naszego programu członkostwa, Independent Premium. Pozwala to naszym najbardziej zaangażowanym czytelnikom debatować nad ważnymi kwestiami, dzielić się własnymi doświadczeniami, omawiać rzeczywiste rozwiązania i nie tylko. Nasi dziennikarze postarają się odpowiedzieć, dołączając do wątków, kiedy tylko będzie to możliwe, aby stworzyć prawdziwe spotkanie niezależnego Premium. Najbardziej wnikliwe komentarze na wszystkie tematy będą publikowane codziennie w dedykowanych artykułach. Możesz także wybrać, aby otrzymywać e-maile, gdy ktoś odpowie na Twój komentarz.

Istniejące wątki Otwartych komentarzy będą nadal istnieć dla tych, którzy nie subskrybują Independent Premium. Ze względu na skalę tej społeczności komentatorów nie jesteśmy w stanie poświęcić tego samego poziomu uwagi każdemu postowi, ale zachowaliśmy ten obszar w interesie otwartej debaty. Proszę, nadal szanuj wszystkich komentujących i twórz konstruktywne debaty.

Usuń komentarz

Zgłoś komentarz

Dołącz do dyskusji.

Prosimy o uszanowanie komentarza i przestrzeganie naszych Wytycznych dla społeczności.

  • Możesz nie zgadzać się z naszymi poglądami lub poglądami innych użytkowników, ale odpowiedz na nie z szacunkiem
  • Przeklinanie, wykorzystywanie osobiste, rasizm, seksizm, homofobia i inny język dyskryminujący lub podżegający są niedopuszczalne
  • Nie podszywaj się pod innych użytkowników ani nie ujawniaj prywatnych informacji o osobach trzecich
  • Zastrzegamy sobie prawo do usuwania nieodpowiednich postów i blokowania obrażania użytkowników bez powiadomienia

Pełną treść naszych Wytycznych dla społeczności można znaleźć tutaj.