Suze Orman mówi, że właśnie w to teraz możesz zainwestować swoje pieniądze

Category: Jeśli Nie Masz
17 lutego 2021

Fabian Blank / Unsplash

Podczas gdy cały świat zmaga się z globalnym kryzysem zdrowotnym, gospodarki odczuwają również brutalne skutki pandemii koronawirusa. W zeszłym miesiącu na giełdzie odnotowano 16. najgorszy miesiąc strat od 1915 r. Ponieważ zła wiadomość o pandemii koronawirusa skłoniła inwestorów do spadku akcji, indeks giełdowy S&P 500 osiągnął dolinę, 34% poniżej najwyższego poziomu sprzed miesiąca.

Wiele osób na Wall Street uważa, że ​​akcje osiągnęły „dno, ale nikt nie wie na pewno, że pandemia koronawirusa, a także jej skutki gospodarcze pozostają nieprzewidywalne w USA.

Gdy kraj zmierza w kierunku recesji lub okresu, w którym PKB kraju spada przez dwa kolejne kwartały, wiele osób zastanawia się, co teraz robić ze swoimi pieniędzmi. Suze Orman, ekspert finansowy i prowadząca podcast Women + Money, powiedziała Ladders dokładnie, jakie ruchy pieniężne powinni podejmować ludzie.

Jaka jest najlepsza rzecz, jaką możesz teraz zrobić ze swoimi pieniędzmi?

– Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest to, co zawsze ci powtarzałem – powiedział Orman. „Jeśli Twój 401 (k), 403 (b) lub plan oszczędnościowy (TSP) oferują konto emerytalne Roth i odpowiadają one Twojemu wkładowi, absolutnie powinieneś w tym uczestniczyć. Oprócz 401 (k) możesz też mieć Roth IRA lub tradycyjną IRA.

Według Ormana, im więcej pieniędzy dostaniesz na konto emerytalne Rotha, tym lepiej będziesz.

Podczas gdy niektórzy wolą lokować swoje pieniądze w tradycyjnym 401 (k) lub tradycyjnym IRA, ponieważ cieszą się natychmiastowym odliczeniem podatku, Orman ostrzega ludzi, aby myśleli bardziej długoterminowo o tej decyzji.

Ludzie powiedzą jej: „Ale teraz, jeśli wpłacę pieniądze do tradycyjnego 401 (k) lub tradycyjnego IRA, Suze, dostanę odpis podatku i na pewno będę miał niższy dochód przedział podatkowy, kiedy przejdę na emeryturę, więc po co miałbym to robić, płacić podatki teraz i wpłacać pieniądze na konto emerytalne Rotha?

Orman odpowiada tym ludziom: „Czy ktoś z was patrzy na ilość pieniędzy, które rząd musiał teraz pożyczyć? Wyciągają 2 biliony dolarów, kolejne 2 biliony dolarów, kto wie, z czym to nas zostawi. Jak myślisz, jak zapłacimy za te lata od teraz? Czy myślisz, że to możliwe, że stopy procentowe będą musiały wzrosnąć, aby zająć się długiem, który rząd stworzył, aby spłacić cię, abyś mógł przeżyć?

Tak więc Orman ostrzega ludzi, aby inwestowali w znane, czyli takie, jakie jest obecnie w Twoim przedziale podatkowym, a nie w nieznane, czyli taki, jaki będzie Twój przedział podatkowy za lata, kiedy będziesz musiał wypłacić pieniądze. Jeśli płacisz podatki dzisiaj, to za lata otrzymujesz to, co zobaczysz na swoim koncie emerytalnym.

„Jeśli nie oszczędzasz na emeryturę w pojeździe emerytalnym Rotha , to moim zdaniem popełniasz jeden z największych błędów – powiedział Orman. Kropka.

Czy powinieneś teraz przełączyć się na konto Roth, jeśli jeszcze go nie masz?

„Musisz być bardzo ostrożny, ponieważ kiedy zamieniasz posiadane pieniądze na Roth IRA, będziesz płacić zwykły podatek dochodowy od tych pieniędzy – powiedział Orman.

Będziesz musiał ostrożnie zdecydować, czy zamienić posiadane pieniądze na Roth IRA, ale Orman nalega, aby zupełnie nowe składki trafiały do ​​pojazdu emerytalnego Roth.

Orman mówi, że dla tych, którzy stracili dochody lub będą w bardzo niskim przedziale podatku dochodowego w tym roku, warto zamienić niewielkie kwoty pieniędzy z tradycyjnego 401 (k), 403 (b) lub TSP na Roth IRA. patrząc na.

„Prawdopodobnie poczekałbym, żeby zobaczyć, czy ten rynek ponownie się pogorszy, co mogłoby się zdarzyć – powiedział Orman. „Może nie, ale może… więc poczekaj na konwersję, ponieważ jeśli będziemy mieli kolejny poważny spadek, twoje zapasy będą znacznie mniejsze, więc po przeliczeniu nie będziesz winien tyle podatku dochodowego, ponieważ wartość twojego 401 (k), 403 (b) lub TSP będą znacznie niższe.

Jeśli masz dodatkowe pieniądze, czy powinieneś je teraz zainwestować?

Jeśli niedawno straciłeś pracę z powodu kryzysu związanego z koronawirusem, Suze Orman ma dla Ciebie inne porady dotyczące pandemii finansowej.

Jeśli nadal jesteś zatrudniony i masz co najmniej pięć lat, najlepiej dłużej, zanim będziesz potrzebować określonej kwoty pieniędzy, to Orman nie ma żadnych problemów z zainwestowaniem swoich pieniędzy w tej chwili. Ale ona chce, żebyś upewnił się, że koszt w dolarach uśrednia się na giełdzie.

Uśrednianie kosztu dolara to strategia inwestycyjna, której celem jest ograniczenie wpływu zmienności zakupów akcji lub funduszy poprzez kupowanie w regularnych odstępach czasu i w równych kwotach.

„To nie jest czas, w którym masz 5000 USD i chcesz je zainwestować i inwestujesz wszystkie 5000 USD – powiedział Orman. „To jest czas, w którym chcesz zainwestować go w Roth IRA, być może wpłacasz 500 dolarów miesięcznie lub cokolwiek by to było, każdego miesiąca w to, w co chcesz zainwestować.

Orman podkreślił znaczenie dywersyfikacji inwestycji w celu zminimalizowania ryzyka.

„Jeśli nie masz możliwości zakupu co najmniej 25 pojedynczych akcji, aby móc zapewnić sobie własną dywersyfikację, o wiele lepiej będzie zrobić to za pośrednictwem funduszu giełdowego, aby przynajmniej rozłożyć pieniądze wszędzie, – powiedział Orman.

Jednym z ulubionych funduszy ETF Ormana jest fundusz ETF Vanguard Total Stock Market Index (VTI) . Zaleca, aby jeśli nie potrzebujesz tych pieniędzy przez pięć lat lub dłużej, kosztowałeś je średnio w dolarach każdego miesiąca.

Ten fundusz „zapewnia całkowitą dywersyfikację, ponieważ inwestuje w całości. Musimy zobaczyć, co się stanie – powiedział Orman o obecnej sytuacji gospodarczej. „Czy akcje linii lotniczych wrócą? Czy ropa wróci? Czy samochody wrócą? Czy nieruchomości wrócą? Czy Zoom i Amazon nadal będą działać, czy też wycofają się? To po prostu dobra dywersyfikacja .

Innym z jej ulubionych jest Motley Fool 100 Index (TMFC) ponieważ mają one dywersyfikację dużych akcji.

„Myślę, że byłbyś bardzo zadowolony, gdybyś średnio kosztował to w czasie – powiedział Orman.