Przewodnik po wyborze numeru referencyjnego do wniosku o wynajem

Category: Inny Sposób
17 lutego 2021

Twoja aplikacja na wynajem jest kluczem do przyjęcia w wymarzonym kompleksie apartamentów. Musi wyróżniać się spośród wszystkich innych zastosowań w sytuacjach, gdy jest jedno mieszkanie w bardzo wysokiej cenie, której poszukuje wielu potencjalnych najemców. Jednym z ważnych aspektów wniosku o wypożyczenie, który może to zrobić lub zepsuć, jest sekcja referencyjna. To, kogo wybierzesz i co powiedzą, może pomniejszyć Cię od nadziei na mieszkanie do wprowadzenia się do niego.

Znaczenie dla wynajmu

Twój potencjalny wynajmujący zapyta osoby, które przytaczasz jako referencje, skąd Cię znają. Jeśli po prostu włączysz swoją mamę i najlepszą przyjaciółkę od przedszkola, właściciel będzie wiedział, że ich opinia będzie bardziej niż nieco stronnicza. Rozważone zostanie również znaczenie obiektywnej oceny Twoich kwalifikacji do umowy najmu. Wybierz osoby, które mogą poświadczyć, że przez pewien czas dobrze wykonałeś swoją obecną pracę lub że wykazałeś się dużą osobistą odpowiedzialnością w inny sposób.

Zbliżanie się do potencjalnych odniesień

Jednym ze sposobów, aby zdecydować, kogo wybrać jako referencje we wniosku o wynajem mieszkania, jest zadawanie potencjalnym referencjom otwartego pytania w sposób swobodny, np. obserwował o mnie i odpowiedzialności? Odpowiedź na pewno pozwoli Ci wiedzieć, kogo nie powinieneś umieszczać na liście. Nie wybieraj przypadkowych znajomych lub nauczycieli, których miałeś tylko na jedną klasę z dużą liczbą uczniów. Chcesz wybierać ludzi, którzy dobrze Cię znają. Chłopak lub członek rodziny nigdy nie powinien być traktowany jako punkt odniesienia, chyba że istnieje również sekcja dotycząca osobistych odniesień.

Mądrze wybieranie referencji

Pytając ludzi o pozwolenie na wykorzystanie ich jako referencji do Twojej aplikacji, chcesz się upewnić, że będą one dla Ciebie pozytywne. Chociaż komuś może być trudno powiedzieć „nie (lub poinformować cię, że podane przez niego referencje mogą być negatywne), potencjalnemu odwołaniu łatwiej jest powiedzieć „nie, jeśli dasz mu wyjście. Daj mu znać, że nie obrazisz się, jeśli wolałby, aby się z nim nie kontaktowano. Przyjrzyj się jego reakcji, gdy zdecydujesz, czy chcesz go użyć w swojej aplikacji. Jeśli pojawia się wahanie, ostatecznie wybierz kogoś innego do sekcji referencyjnej.

Idealne wybory do wyboru referencji

Mentor kariery jest świetnym punktem odniesienia dla wniosku o wynajem. Ponieważ doświadczenie z tobą ma przede wszystkim charakter zawodowy, może on mówić o twoich dobrych cechach i zdolności do radzenia sobie z obowiązkami i presją. Były właściciel, z którym miałeś wspaniałe doświadczenia, jest prawdopodobnie idealnym odniesieniem. Profesor, który pracuje z tobą od lat, będzie również świetnym punktem odniesienia; podobnie będzie z szefem w pracy, w której pracowałeś przez co najmniej sześć miesięcy (o ile szef jest zadowolony z Twojej pracy, obecności i nastawienia). Inspektor, który nadzorował wiele wolontariatu, również może być świetnym punktem odniesienia.

Pomyśl o ludziach w swoim życiu, którzy widzieli Cię najlepiej w kategoriach tego, co jest potrzebne, aby być dobrym najemcą, takich jak odpowiedzialność osobista i finansowa, profesjonalizm i odpowiedzialność.