Przelew pieniężny z aplikacji gotówkowej: co to jest i jak z niego korzystać

Przelew pieniężny z aplikacji gotówkowej: co to jest i jak z niego korzystać
Category: Karty Debetowej
16 października 2020

Ponieważ coraz więcej osób korzysta z bezgotówkowej obsługi, firmy technologiczne ułatwiają natychmiastowe wysyłanie i odbieranie pieniędzy ze smartfona. Jedna z tych usług, Cash App, zyskuje na popularności i oferuje kilka unikalnych funkcji w porównaniu z innymi opcjami przelewów pieniężnych, takimi jak inwestowanie w akcje, uzyskiwanie specjalnych oszczędności dzięki „doładowaniom gotówki” oraz kupowanie i sprzedawanie bitcoinów.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o aplikacji Cash App i jej funkcjach, zaletach i możliwych wadach.

»Chcesz sprawdzić inne opcje przelewów? Zapoznaj się z najlepszymi aplikacjami do płatności typu peer-to-peer NerdWallet

Co to jest Cash App?

Cash App to usługa przekazów pieniężnych typu peer-to-peer opracowana przez Square Inc., która umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie pieniędzy. Ta usługa może pomóc w wysyłaniu płatności za media do współlokatorów, płaceniu znajomym za kawę, dzieleniu kosztów podróży lub innych zadań związanych z wysyłaniem pieniędzy, które chcesz wykonać z innymi użytkownikami aplikacji Cash App. Cash App działa również podobnie jak konto bankowe, dając użytkownikom kartę debetową – zwaną „Cash Card” – która umożliwia im dokonywanie zakupów przy użyciu środków zgromadzonych na koncie Cash App. Aplikacja pozwala również użytkownikom inwestować swoje pieniądze w akcje oraz kupować i sprzedawać bitcoiny.

Przewodnik NerdWallet po COVID-19

Uzyskaj odpowiedzi na temat czeków stymulacyjnych, umorzenia długów, zmiany zasad podróży i zarządzania finansami.

Jak wysyłać i otrzymywać pieniądze za pomocą aplikacji Cash App?

Zacznij od pobrania Cash App na swój smartfon. Aplikacja przeprowadzi Cię przez proces rejestracji, podczas której utworzysz konto użytkownika i połączysz co najmniej jedno konto bankowe. Będziesz mógł używać tego konta bankowego do wysyłania pieniędzy do innych użytkowników Cash App, a także do przesyłania pieniędzy z konta Cash App na swoje konto bankowe. Jest to podobne do usług takich jak Venmo i PayPal, które umożliwiają również połączenie konta bankowego w celu wysłania pieniędzy; możesz również zatrzymać wszelkie środki otrzymane w aplikacji, dopóki nie będziesz gotowy do ich wypłaty.

»Szukasz konta do korzystania z aplikacji? Sprawdź najlepsze internetowe konta czekowe NerdWallet

Aby wysłać płatność:

  1. Otwórz aplikację mobilną Cash App.
  2. Wpisz kwotę, którą chcesz wysłać.
  3. Wybierz „Zapłać”.
  4. Wpisz adres e-mail, numer telefonu lub „$ Cashtag” (nazwa użytkownika innej osoby w aplikacji).
  5. Wpisz, za co wysyłasz płatność.
  6. Wybierz „Zapłać”.

Aby zobaczyć szczegóły otrzymanej płatności, naciśnij przycisk „Aktywność”. Zobaczysz również pieniądze zdeponowane na koncie aplikacji gotówkowej na przycisku „Moja gotówka”, który przechowuje bieżącą sumę zdeponowanych środków.

Szukasz nowego konta czekowego, aby połączyć się z płatnościami P2P? Oto kilka opcji rywalizacji.

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

Oddział i bezpłatny dostęp do bankomatów

16 000 bankomatów i prawie 4900 oddziałów

Bonus za rejestrację dla nowych klientów czekających (wygasa 14.10.2020)

Bezpłatny dostęp do bankomatu

Ponad 43 000 bankomatów

RRSO od 0,10%

Bezpłatny dostęp do bankomatu

Ponad 39 000 bankomatów

Bezpłatna linia kredytowa w rachunku bieżącym

»Chcesz sprawdzić usługę podobną do Cash App? Przeczytaj recenzję Zelle autorstwa NerdWallet

Korzyści z Cash App

Brak opłat za podstawowe usługi. Cash App nie pobiera opłat miesięcznych, opłat za wysyłanie lub otrzymywanie pieniędzy, opłat za nieaktywność ani opłat za transakcje zagraniczne.

W zestawie z opcjonalną bezpłatną kartą debetową. „Karta gotówkowa” umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji i wypłacanie pieniędzy, które mają na koncie aplikacji gotówkowej. Karta jest wydawana przez Sutton Bank i jest unikalna dla konta Cash App użytkownika. Nie jest połączony z osobistym kontem bankowym ani inną kartą debetową.

Darmowe wypłaty z bankomatów, jeśli ustawisz bezpośredni depozyt. W przeciwnym razie opłata za korzystanie z bankomatu przy użyciu karty gotówkowej wynosi 2 USD.

„Doładowanie gotówki” pomaga zaoszczędzić pieniądze podczas korzystania z karty debetowej. Użytkownicy posiadający Kartę Gotówkową mogą wybrać na swoim koncie „doładowanie”, które pozwala im zaoszczędzić pieniądze na zakupach u konkretnego sprzedawcy (na przykład 10% zniżki na zamówienie z DoorDash). W danym momencie może być aktywne tylko jedno wzmocnienie, ale możesz je wymieniać tak często, jak chcesz.

Otrzymujesz bonus gotówkowy dla znajomych, którzy dołączą przy użyciu Twojego kodu polecającego. Jeśli wyślesz kod polecający swoim znajomym, a oni zarejestrują się w Cash App za pomocą Twojego linku, wtedy zarówno Ty, jak i oni otrzymacie premię gotówkową. Otrzymasz 5 $ za każdego znajomego, który się zarejestruje, a on otrzyma 10 $ za rejestrację.

Możliwość inwestowania. Cash App umożliwia użytkownikom kupowanie akcji określonych firm za niewielką lub taką samą kwotę, jaką chcą zainwestować. Akcje można kupić za środki na koncie Cash App; jeśli nie masz wystarczających środków w aplikacji, pozostała kwota zostanie pobrana z połączonego konta bankowego.

Kompatybilny z Bitcoin (ale z opłatami). Użytkownicy Cash App mogą kupować i sprzedawać bitcoiny, ale Cash App będzie pobierać dwa rodzaje opłat: opłatę za usługę za każdą transakcję oraz, w zależności od aktywności rynkowej, dodatkową opłatę zależną od zmienności cen na giełdach w USA.

Rzeczy do rozważenia w przypadku aplikacji Cash App

Za korzystanie z karty kredytowej pobierana jest opłata. Cash App pobiera 3% kwoty transakcji, aby wysłać pieniądze za pośrednictwem połączonej karty kredytowej. Jest to dość standardowa opłata w porównaniu z innymi aplikacjami do przesyłania pieniędzy; Na przykład Venmo pobiera 3% opłaty za wysłanie pieniędzy połączoną kartą kredytową. Aby całkowicie uniknąć tej opłaty, do wysyłania pieniędzy użyj połączonego konta bankowego lub środków na koncie Cash App.

Na karcie gotówkowej obowiązują limity wydatków. Maksymalna kwota, jaką możesz wydać na swoją kartę gotówkową, wynosi 1000 USD dziennie i tygodniowo. Maksymalne miesięczne wydatki to 1250 USD.

Na karcie gotówkowej obowiązują limity wypłat. Maksymalna kwota, jaką można wypłacić w bankomacie lub w kasie sklepu, wynosi 250 USD na transakcję, 250 USD dziennie, 1000 USD tygodniowo i 1250 USD miesięcznie.

Twoje fundusze nie są ubezpieczone przez FDIC. Funkcjonalność Cash App może chodzić i mówić trochę jak bank, ale istnieje wyraźne rozróżnienie między aplikacją a instytucją finansową działającą w dobrej wierze. Pomimo faktu, że karta gotówkowa jest wydawana przez Sutton Bank ubezpieczony w FDIC, środki klientów w aplikacji Cash App nigdy nie są przekazywane ani przechowywane w Sutton Bank, a zatem nie otrzymują ubezpieczenia FDIC.

O autorze

Chanelle Bessette

Chanelle Bessette zajmuje się finansami osobistymi w NerdWallet i zajmuje się bankowością. Specjalizuje się w rachunkach czekowych i zarządzaniu gotówką. Czytaj więcej