Oprocentowanie kredytów hipotecznych w Kalifornii

17 lutego 2021

Porównaj dzisiejsze średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych w stanie Kalifornia. Bankrate agreguje oprocentowanie kredytów hipotecznych z wielu źródeł, aby przedstawić średnie dla Kalifornii.

Stopy procentowe kredytów hipotecznych w Kalifornii, środa, 7 października

Termin pożyczki Oprocentowanie Zmień 1 dzień Oceń ostatni tydzień 30-letnia stała oprocentowanie kredytu hipotecznego3,03%trend-up-czerwony
Kredytodawcy w całym kraju podają oprocentowanie kredytów hipotecznych w dni powszednie do naszego kompleksowego krajowego badania, aby pomóc konsumentom w procesie kredytowania hipotecznego. Aby dowiedzieć się więcej o różnych średnich stawkach, które Bankrate publikuje powyżej, zobacz Understanding Bankrate’s Rate A Average.

Dzisiejsze 30-letnie stałe oprocentowanie:Aktualne stawki w Kalifornii wynoszą 3,03% dla 30-letniej stałej, 2,50% dla 15-letniej stałej i 2,95% dla 5/1 z regulowanym oprocentowaniem (ARM).

Przegląd kredytów hipotecznych w Kalifornii

Jest domem dla trzech z 10 największych miast w kraju. Nic dziwnego, że wielu chce zapuścić korzenie w Złotym Stanie. Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne w Kalifornii, masz wiele opcji. Oto kilka typowych rodzajów pożyczek:

 • Konwencjonalne kredyty hipoteczne w Kalifornii : stawki i wymagania będą się różnić w zależności od regionu, w którym chcesz mieszkać, i Twojej sytuacji finansowej. Możesz porównać stawki kredytów hipotecznych, aby znaleźć odpowiednią opcję.
 • CalHFA : Kalifornijska Agencja Finansowania Mieszkalnictwa (CalHFA) oferuje mieszkańcom stanu dostęp do kredytów hipotecznych, a także mniejsze pożyczki mające na celu pomoc w pokryciu zaliczki lub kosztach zamknięcia. Aby rozpocząć, pożyczkobiorcy mogą skontaktować się z pożyczkodawcą zatwierdzonym przez CalHFA lub urzędnikiem ds. Preferowanych pożyczek. Pożyczki FHA w Kalifornii : Pożyczki mieszkaniowe zabezpieczone przez Federal Housing Administration (FHA) są oferowane w całych Stanach Zjednoczonych. FHA nie oferuje pożyczek bezpośrednio, ale można je znaleźć za pośrednictwem zatwierdzonego przez FHA pożyczkodawcy w Kalifornii. Są oferowane osobom kupującym dom po raz pierwszy, definiowanym jako ci, którzy nie kupili domu w ciągu ostatnich dwóch lat, a także osobom ponownie kupującym. Pożyczki FHA są generalnie przeznaczone dla pożyczkobiorców o niskich lub umiarkowanych dochodach z niższymi wynikami kredytowymi. Pożyczki dla stanu Kalifornia w stanie Kalifornia : Przy wsparciu Departamentu Spraw Weteranów pożyczki dla stanu VA są oferowane kwalifikującym się weteranom i członkom służby czynnej służby. Chociaż VA nie oferuje pożyczek bezpośrednio, możesz je znaleźć za pośrednictwem zatwierdzonego pożyczkodawcy w Kalifornii. Nie wymagają zaliczki i zazwyczaj mają niższe oprocentowanie niż konwencjonalne kredyty hipoteczne.Programy dla kupujących po raz pierwszy w domu w Kalifornii

  Osoby, które po raz pierwszy kupują domy w Kalifornii, mają dostęp do pomocy w postaci grantów i programów. Dowiedz się więcej o programach kupujących domy po raz pierwszy w Kalifornii.

  • Programy pomocy w spłacie zaliczki CalHFA: Pożyczkobiorcy o niskich lub średnich dochodach mogą ubiegać się za pośrednictwem CalHFA o niewielką zaliczkę i pożyczkę na pokrycie kosztów zamknięcia. Jedną z opcji jest program MyHome Assistance, który umożliwia zaciągnięcie odroczonej pożyczki o wartości do 3,5 procent ceny zakupu lub wycenionej wartości, aby pomóc w pokryciu kosztów zamknięcia i zaliczki.
  • Programy Kredytów Konwencjonalnych CalHFA i CalPLUS : Dzięki Programowi Kredytów Konwencjonalnych CalHFA możesz otrzymać 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu na rynku konwencjonalnym. Oznacza to, że będziesz mieć dostęp do konkurencyjnie niskich stóp procentowych, ale musisz również spełnić wymagania kwalifikacyjne. Program pożyczek konwencjonalnych CalPLUS jest podobny, ale z nieco wyższą stopą procentową, którą można połączyć z programem zerowych odsetek CalHFA, aby pomóc w pokryciu kosztów zamknięcia. Program CalHFA Cal-EEM + Grant : Program CalHFA Cal-EEM + Grant łączy w sobie energooszczędny kredyt hipoteczny FHA (EEM) z dodatkowym grantem Cal-EEM. Dotacja ta pomaga kupującym w usprawnieniu energooszczędnego domu powyżej maksymalnej dopuszczalnej kwoty pożyczki EEM FHA. Aby się zakwalifikować, musisz spełnić limity dochodów i inne wymagania przedstawione w najnowszym podręczniku programu.Refinansowanie kredytu hipotecznego w Kalifornii

   Dzięki stopom procentowym na historycznie niskim poziomie możesz obniżyć miesięczną płatność i zaoszczędzić tysiące, refinansując pożyczkę do niższej stopy. Możesz skorzystać z kalkulatora refinansowania kredytu hipotecznego Bankrate, aby sprawdzić, ile możesz zaoszczędzić.