Najlepsze oprogramowanie do finansów osobistych na 2020 rok

Category: Oceny Zdolności
17 lutego 2021

Aplikacje do zarządzania rachunkami i planowania budżetu

Najlepsze aplikacje do finansów osobistych, które polecamy

Niezależnie od tego, czy musisz stworzyć (i trzymać się) budżet, monitorować swoją zdolność kredytową, czy nawet płacić rachunki na czas, oprogramowanie do finansów osobistych może pomóc. Istnieją setki osobistych aplikacji księgowych, dzięki którym zarządzanie pieniędzmi jest dziecinnie proste. Ale który z nich wybrać? Oto nasza lista najlepszych programów do finansów osobistych.

Nasze ulubione aplikacje do finansów osobistych

DARMOWA i łatwa w użyciu aplikacja do obsługi finansów osobistych, która synchronizuje Twoje konta w jednym miejscu. Możesz tworzyć podsumowania swoich wydatków, a także śledzić rachunki inwestycyjne.

YNAB (inaczej znany jako You Need A Budget) to popularna aplikacja do budżetowania od zera. Najnowsza wersja jest teraz usługą online i można ją synchronizować z kontami bankowymi i kartami kredytowymi.

Facet Wealth łączy Cię z certyfikowanym planistą finansowym, który przedkłada Twój najlepszy interes ponad ich własne. Uzyskaj pomoc we wszystkim, od planowania emerytury, przez zarządzanie aktywami, po planowanie edukacji i nie tylko.

Czy masz słaby kredyt lub krótką historię kredytową? Experian Boost to nowa usługa, która pomoże Ci poprawić Twój wynik, biorąc pod uwagę historię płatności za media. Ten program już działa.

Quicken to złoty standard w oprogramowaniu do finansów osobistych i budżetowaniu. Od budżetowania po śledzenie inwestycji i spłatę zadłużenia – nic nie może zrobić Quicken.

CountAbout to jedyna aplikacja do budżetowania, która umożliwia importowanie z Quicken lub Mint. Usługa pozwala z łatwością zsynchronizować swoje finanse osobiste w jednym miejscu z łatwością.

Credit Pros to kompleksowa usługa naprawy kredytu, monitorowania wyników i wiele więcej. Są to z pewnością cenne funkcje w dzisiejszych czasach, kiedy zdolność kredytowa może spowodować lub zniweczyć duży zakup, a oszustwa tożsamości szaleją.

PocketSmith to łatwe w użyciu, wygodne oprogramowanie do finansów osobistych, które umożliwia śledzenie wszystkich wydatków, rachunków kredytowych i inwestycyjnych, a także prognozowanie przyszłych finansów.

W Investor Junkie przetestowaliśmy i przejrzeliśmy dziesiątki opcji oprogramowania do finansów osobistych. W tym przewodniku przedstawimy siedem, które naszym zdaniem są najlepsze, i opowiemy, w jaki sposób mogą pomóc Ci w zarządzaniu pieniędzmi.

Najlepsze do zarządzania majątkiem: kapitał osobisty

Personal Capital to jedna z najlepszych aplikacji do finansów osobistych na rynku.

Bezpłatne narzędzie do budżetowania w usłudze umożliwia śledzenie dochodów, wydatków i oszczędności w czasie. Następnie dzieli Twoje nawyki związane z wydatkami na kategorie, umożliwiając przeglądanie transakcji według daty, sprzedawcy lub dostawcy, dzięki czemu możesz analizować każdy zakup.

Oprócz funkcji budżetowania możesz przeglądać rachunki i wyciągi z kart kredytowych oraz prognozować wydatki na podstawie minimalnych płatności i terminów. A najlepsze jest to, że wszystkie funkcje są dostępne za darmo w już darmowym oprogramowaniu Personal Capital.

Dlaczego jest najlepszy: Oprócz tego, że jest doskonałym narzędziem do budżetowania, Personal Capital śledzi również Twoje inwestycje. Lukier na cieście? Robi jedno i drugie za darmo!

 • Pełny widok Twoich finansów
 • Potężna kontrola inwestycjiWsparcie za pośrednictwem wielu aplikacji
 • Alokacji zasobów nie można dostosowywać
 • Narzędzie budżetowania wymaga poprawyNie można się pogodzićNajlepsze do budżetowania i zarządzania pieniędzmi: YNAB

  YNAB koduje kolorami swoje zakupy i cele, abyś mógł zobaczyć, kiedy jesteś na dobrej drodze lub kiedy wydajesz zbyt dużo (lub niedofinansowanie celu). Pomaga zdefiniować cele i kategorie finansowe oraz przypisać każdemu dolarowi pracę. YNAB oferuje zalecenia, które pomogą Ci osiągnąć wyznaczone cele.

  To oprogramowanie do zarządzania pieniędzmi pomaga zarządzać pieniędzmi i rachunkami, pomagając spojrzeć na nie bez całej negatywnej rozmowy z samym sobą. Uczy cię, jak planować rachunki i mieć na nie pieniądze, gdy nadejdą terminy płatności. Aplikacja jest łatwa w użyciu, a jej system polega na budowaniu zdrowych relacji z pieniędzmi.

  Dlaczego jest najlepszy: YNAB pomaga nowym osobom zajmującym się budżetowaniem w skonfigurowaniu i realizacji pełnego – i bardziej szczegółowego – planu budżetu.

 • YNAB to wszystko o budżetowaniu
 • Wykracza poza mechanikę budżetowaniaNiska cena
 • Brak kontaktu telefonicznego lub e-mailowego
 • Nie jest to punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich spraw finansowychNajlepsze planowanie finansowe w przystępnej cenie: Facet Wealth

  Facet Wealth to usługa płatna ryczałtowo dla osób, które chcą uzyskać wiedzę planisty finansowego. Wszyscy ich planiści finansowi są certyfikowani i są powiernikami, co oznacza, że ​​mają prawny obowiązek przedkładać Twój najlepszy interes ponad własne. Facet Wealth oferuje liczne usługi i podoba nam się to, że w jednym miejscu możesz mieć całą swoją emeryturę, podatki, ubezpieczenie, a nawet planowanie życia. Dodatkowo mogą zarządzać Twoimi rachunkami inwestycyjnymi za Ciebie.

 • Dedykowany doradca finansowy – Klienci są przypisywani do dedykowanego doradcy, który współpracuje z nimi indywidualnie. Możesz skontaktować się bezpośrednio ze swoim doradcą.
 • Model powierniczy oparty wyłącznie na opłatach – przewidywalne opłaty o strukturze zaprojektowanej tak, aby Twoje potrzeby były na pierwszym miejscu i aby uniknąć konfliktu interesów.Współpracuje z popularnymi domami maklerskimi – doradcy Facet Wealth mogą zarządzać Twoimi kontami bezpośrednio za pośrednictwem czterech popularnych powierników.
 • Ceny mogą być wysokie dla niektórych osób – chociaż 100 USD miesięcznie dla doradcy finansowego nie jest złą transakcją, dla wielu osób może nie być opłacalne.Najlepszy sposób na zwiększenie zdolności kredytowej: Experian Boost

  Experian Boost to program stworzony przez jedno z trzech głównych biur kredytowych w USA. Udowodniono, że 62% użytkowników szybko poprawiło swoje wyniki kredytowe. ( Uwaga: wyniki mogą się różnić. Niektórzy mogą nie widzieć lepszych wyników lub szans na zatwierdzenie. Nie wszyscy pożyczkodawcy używają plików kredytowych Experian i nie wszyscy pożyczkodawcy używają wyników, na które wpływa Experian Boost ).

  Niska zdolność kredytowa może negatywnie wpłynąć na Twoje życie. Słaby wynik może nie tylko uniemożliwić uzyskanie przyzwoitego oprocentowania nowej karty kredytowej lub pożyczki, ale czasami może nawet zmniejszyć szanse na zatrudnienie.

  Experian Boost działa poprzez uwzględnienie historii płatności za media i telefon w Twojej zdolności kredytowej. Wykorzystuje tylko pozytywne informacje – więc nie martw się, jeśli tu i tam spóźniłeś się z rachunkiem za kablówkę. Dodatkowo Experian Boost jest darmowy.

  Jednym z konkurentów Experian Boost jest Status Money , który nie tylko monitoruje Twoją zdolność kredytową, ale także pokazuje, gdzie się znajdujesz, w porównaniu z rówieśnikami z tą samą grupą oceny zdolności kredytowej.

  Dlaczego jest najlepszy: Experian Boost zapewnia użytkownikom bezpłatny i łatwy sposób na potencjalne zwiększenie zdolności kredytowej.

 • Nowe wyniki kredytowe obowiązują natychmiast
 • Śledzenie wyników FICO256-bitowe szyfrowanie SSL
 • Nie jest to gwarancja podniesienia zdolności kredytowej w innych biurachNajbardziej wszechstronna aplikacja do finansów osobistych: Szybka

  Quicken to dziadek oprogramowania do finansów osobistych. Ale z biegiem lat wprowadził kilka dużych zmian.

  Pewnego razu trzeba było iść do sklepu z oprogramowaniem, aby kupić edycję Quicken. Teraz oprogramowanie działa w modelu subskrypcyjnym, więc wystarczy się zarejestrować i pobrać online. Połączysz i zsynchronizujesz wszystkie swoje konta z kontem Quicken.

  Quicken nie tylko wyświetla pełną gamę miesięcznych rachunków (o ile wystawiający jest jedną z ponad 11 000 firm w systemie Quicken), ale także wysyła alerty za pośrednictwem aplikacji i poczty e-mail, dzięki czemu nie przegapisz zaległości terminy płatności. Quicken może być również używany jako aplikacja do opłacania rachunków.

  Bill Pay jest oferowany bezpłatnie abonentom, którzy wybiorą członkostwo na poziomie Premier lub wyższym. Pierwsze 15 miesięcy otrzymasz bezpłatnie (wartość prawie 150 USD). Inni użytkownicy Quicken mogą zarejestrować się w Bill Pay za cenę 9,95 USD miesięcznie.

  Dlaczego jest najlepszy: Quicken to najbardziej wszechstronna aplikacja do obsługi finansów osobistych dostępna na rynku.

 • Najbardziej kompleksowe
 • Silne zarządzanie portfelemBill Pay
 • Nieznana przyszłość
 • Problemy z synchronizacją dla niektórych użytkownikówSłaba obsługa klientaŚwietna ogólna aplikacja: mięta

  Dlaczego kochamy miętę?

  Mint zbudował swoje imperium, pomagając ludziom zorganizować się i mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Istnieje od 2006 roku i nadal jest jednym z największych nazwisk w grze. Mint.com to doskonała opcja do śledzenia wydatków i wyznaczania celów finansowych. Możesz łatwo ustawić budżet dla każdej kategorii wydatków, otrzymywać e-maile z przypomnieniami o zbliżaniu się lub przekraczaniu tego budżetu i porównywać wydatki z jednego miesiąca do drugiego.

  Mint organizuje dla Ciebie wszystkie Twoje konta finansowe. Tworzy także wykres kołowy ze wszystkimi kategoriami wydatków dokonanych w ciągu ostatniego miesiąca. Mint śledzi Twoje poprzednie miesięczne wydatki na wykresie słupkowym, dzięki czemu możesz zobaczyć, w których miesiącach spędziłeś mniej lub więcej. Aplikacja automatycznie kategoryzuje każdy dokonany zakup, ale zawsze należy dokładnie sprawdzić kategorie, aby upewnić się, że są prawidłowe. Możesz ręcznie wprowadzić wydatki gotówkowe.

  Dlaczego jest najlepszy: mięta doskonale nadaje się do uproszczonego budżetowania i wyznaczania celów.

 • Cotygodniowe podsumowania za pośrednictwem poczty elektronicznej
 • Alerty przez e-mail lub SMSBudżetowanie i wyznaczanie celów
 • Brak funkcji inwestycyjnych
 • Problemy z synchronizacjąNajlepsze do poważnego budżetowania: CountAbout

  Jeśli chcesz poważnie potraktować budżetowanie, sprawdź CountAbout. Nie śledzi twoich inwestycji i nie jest aplikacją do płacenia rachunków, ale to oprogramowanie pozwala ci się pogarszać i brudzić, jeśli chodzi o analizę wzorców wydatków.

  CountAbout to jedna z najbardziej konfigurowalnych opcji oprogramowania do finansów osobistych, jakie widzieliśmy. Możesz tworzyć kategorie, tworzyć wykresy, a nawet dzielić transakcje.

  Podoba nam się również CountAbout, ponieważ jest to jedyna opcja oprogramowania do zarządzania pieniędzmi, która umożliwia importowanie informacji bezpośrednio z Quicken lub Mint. Więc kiedy zdecydujesz się przejść na CountAbout, nie musisz zaczynać od pierwszego kwadratu.

  Korzystanie z CountAbout wiąże się z miesięczną opłatą, ale jeśli poważnie myślisz o budżetowaniu, to narzędzie będzie dla Ciebie bezcenne.

  Dlaczego jest najlepszy: CountAbout to niezwykle konfigurowalna platforma, która może pomóc w śledzeniu i analizowaniu zachowań finansowych.

 • Dostęp do smartfona
 • Importuj transakcje Quicken lub MintBez reklam
 • Brak płatności za rachunki
 • Roczna opłataNajbardziej dokładne zarządzanie kredytem: Zalety kredytowe

  Credit Pros nie jest szybkim rozwiązaniem za mniej niż gwiezdny wynik. Zamiast tego jest to system, który działa, aby zmienić sposób myślenia o kredycie jako całości

  To oprogramowanie do finansów osobistych zapewnia użytkownikom narzędzia do monitorowania i naprawy kredytów. Ale The Credit Pros idzie o krok dalej, dzięki usługom takim jak śledzenie ciemnej sieci.

  Istnieje kilka pakietów, które możesz kupić, w zależności od potrzeb kredytowych. Pakiety wahają się od 19 do 149 USD miesięcznie (najwyższy poziom to gwarantowana linia kredytowa w wysokości 1500 USD).

  Dlaczego jest najlepszy: jeśli poważnie myślisz o naprawie kredytu i utrzymaniu go w nienagannym stanie, The Credit Pros prawdopodobnie poradzi sobie z tym zadaniem.

 • Przezroczystość
 • DwujęzycznyŁatwy w użyciu
 • Kosztowny
 • Ograniczone sposoby płatnościNajlepszy prognostyk finansowy: PocketSmith

  Jeśli jesteś maniakiem kontroli, takim jak ja, nie lubisz niepewności, jeśli chodzi o przyszłe finanse. Tutaj może pomóc PocketSmith.

  Jest to opcja oprogramowania do osobistej księgowości, która nie tylko pomoże Ci śledzić bieżące finanse, ale także przewidzieć, jakie będą w przyszłości. Robi to za pomocą kalendarza budżetowego, który jest równie łatwy w nawigacji jak Kalendarz Google.

  Jedną z funkcji, która odróżnia PocketSmith od reszty, jest możliwość tworzenia budżetu w dowolnym momencie i na dowolny czas. Masz pełną elastyczność w tworzeniu budżetu; nie trzeba czekać na początek miesiąca. Mają także funkcję „Planuj z wyprzedzeniem, która przeprowadzi Cię przez proces budżetowania, prognozowania finansowego i tworzenia scenariuszy „co, jeśli.

  W tej chwili PocketSmith ma 50% zniżki na promocję, więc możesz otrzymać dwa miesiące ich usługi premium za połowę! Wystarczy użyć kodu: 50OFFPREMIUM-F4RG.

  Dlaczego jest najlepszy: PocketSmith umożliwia planowanie i przewidywanie przyszłości finansowej.

 • Elastyczność
 • Śledź zdarzenia jednorazoweTwórz własne kategorie
 • Nie opanujesz tego w jeden dzień
 • Darmowa wersja jest ograniczonaPodsumowanie

  Niezależnie od tego, czy szukasz oprogramowania do księgowości, czy aplikacji do płacenia rachunków, wymienione tutaj opcje oprogramowania powinny Cię obejmować. Bez względu na to, jakiej usługi potrzebujesz, jest do tego aplikacja!