Najlepsze karty bez opłat za transakcje zagraniczne w 2020 roku

17 lutego 2021

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby uzyskać wyjaśnienie naszych zasad reklamowych, odwiedź tę stronę.

Uwaga redaktora: to cykliczny post, regularnie aktualizowany o nowe informacje o karcie kredytowej.

W świecie punktów i mil nie ma zbyt wielu punktów, na które wszyscy mogliby się zgodzić, bez względu na to, czy są to najlepsze karty kredytowe, najlepsze linie lotnicze, czy najlepsze lotniska. Jedną rzeczą, jaką można zgodzić się na to, że niepotrzebne opłaty są najgorsze – czy opłaty te są w formie dopłat paliwowych na loty udzielania, opłat lub opłat transakcyjnych ATM zagranicznych. To jedno, jeśli ponosisz dodatkowy koszt za wartościową usługę, ale opłaty za transakcje zagraniczne zasadniczo tylko karzą podróżnych za robienie tego, co kochamy.

Wiele kart kredytowych pobiera opłatę za transakcje zagraniczne w wysokości około 3%, co może spowodować utratę wszelkich potencjalnych nagród, które uzyskasz. Z tego powodu zalecamy posiadanie kilku różnych kart, które nie pobierają opłat za transakcje zagraniczne podczas podróży za granicę. W tym przewodniku omówimy niektóre z najlepszych kart kredytowych bez opłat za transakcje zagraniczne.

Jedna uwaga: w tym czasie, gdy wszyscy siedzą w domu zamiast podróżować, możesz się zastanawiać, czy karta bez opłat za transakcje zagraniczne jest naprawdę tak cenna. Na początek te karty są przydatne nie tylko podczas pobytu za granicą. Opłaty za transakcje zagraniczne mogą również obowiązywać w przypadku zakupów online, gdy używasz karty na stronie internetowej poza USA. Karta bez opłat za transakcje zagraniczne może pomóc upewnić się, że nie płacisz żadnych dodatkowych opłat podczas zakupów w salonie lub podczas pobytu za granicą po wznowieniu podróży.

Chociaż istnieje wiele kart, które nie oferują żadnych opłat za transakcje zagraniczne, zebraliśmy 10 naszych ulubionych kart dla osób często podróżujących:

Najlepsze karty bez opłat za transakcje zagraniczne
 • Preferowana karta Chase Sapphire : Najlepsza pod względem wartości całkowitej
 • Karta American Express® Gold: najlepsza na posiłki i na wynos (zobacz stawki i opłaty) Karta kredytowa Capital One® Venture® Rewards : najlepsza do ryczałtowego zarabiania Chase Sapphire Reserve : najlepszy do podróży Karta Wells Fargo Propel American Express® : najlepsza bez opłaty rocznej Karta kredytowa Capital One® Savor® Rewards : najlepsza do wydawania pieniędzy na rozrywkę Karta kredytowa Bank of America® Premium Rewards® : Najlepsza dla klientów Bank of America Platinum Card® od American Express : najlepsza do luksusowych korzyści (zobacz stawki i opłaty)Karta kredytowa Alaska Airlines Visa® Signature: najlepsza za mile lotnicze Karta Hilton Honors American Express Aspire : najlepsza do korzystania z luksusowych hoteli (zobacz stawki i opłaty)W tym poście

  Porównanie kart kredytowych bez opłat za transakcje zagraniczne

  Najlepszy dla Bonus za rejestrację / oferta powitalna Wartość bonusowa * Roczna opłata Łączna wartość60000 punktów po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy.1200 $95 $Jedzenie i wynos35 000 punktów po wydaniu 4 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Obowiązują warunki.700 $250 USD (zobacz stawki i opłaty)Zarabianie ryczałtoweZyskaj do 100 000 mil premiowych, wydając 20 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 12 miesięcy od otwarcia konta lub nadal zdobywaj 50 000 mil, jeśli wydasz 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia konta.Do 1400 $95 $Podróżować50000 punktów po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy1000 $550 $Brak opłaty rocznej20000 punktów po wydaniu 1000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy200 $0 USDWydatki na rozrywkę300 $ premii gotówkowej po wydaniu 3000 $ na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy300 $95 $Klienci Bank of America50000 punktów po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 90 dni500 $95 $Korzyści luksusowe60 000 punktów po wydaniu 5000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Obowiązują warunki.1200 $550 USD (zobacz stawki i opłaty)Mile lotnicze40000 mil premiowych, jeśli wydasz 2000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 90 dni, plus 100 USD na wyciągu i taryfę Famous Companion na Alasce od 121 USD (99 USD plus podatki i opłaty)820 $75 $Korzyści z luksusowego hotelu150 000 punktów po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Obowiązują warunki.900 $450 $ (zobacz stawki i opłaty)* Wartość bonusu to szacunkowa wartość obliczona przez TPG, a nie wystawcę karty.

  Informacje dotyczące Bank of America Premium Rewards, Wells Fargo Propel, karty kredytowej Capital One Savor Cash Rewards i karty Visa Alaska Airlines zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

  Oprócz braku opłat za transakcje zagraniczne, każda karta oferuje unikalną kombinację korzyści i korzyści dla podróżnych. Przyjrzyjmy się szczegółom każdego z naszych najlepszych typów:

  Najlepsze karty kredytowe bez opłat za transakcje zagraniczne

  Chase Sapphire Preferred: Najlepsze pod względem wartości całkowitej

  Opłata roczna: 95 USD

  Bonus za rejestrację: 60000 punktów bonusowych po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy od otwarcia konta (o wartości 1200 USD według wyceny TPG).

  Wskaźnik zarobków : 5x przy zakupach Lyft; 2x punkty za podróże i posiłki; 1x na wszystko inne

  Dlaczego nam się to podoba: Chase Sapphire Preferred zawsze była jedną z najlepszych kart kredytowych dla międzynarodowych podróżników. Punkty Chase Ultimate Rewards to jedne z najcenniejszych dostępnych punktów, a ta karta oferuje wiele sposobów na zdobywanie punktów – w tym niektóre tymczasowe kategorie bonusowe, takie jak Instacart, benzyna i streaming do końca lata. W przypadku wykupu nagród premium punkty są zazwyczaj najbardziej wartościowe, gdy zostaną przeniesione do jednego z doskonałych partnerów lotniczych i hotelowych Chase, takich jak United lub Hyatt. Alternatywnie, punkty mogą być warte 1,25 centa każdy na podróże i zajęcia zarezerwowane za pośrednictwem portalu turystycznego Chase Ultimate Rewards, gdzie można znaleźć opcje oszczędzania pieniędzy na tanie podróże i loty ekonomiczne.

  Karta American Express Gold: najlepsza do jedzenia i na wynos Opłata roczna: 250 USD (zobacz stawki i opłaty)

  Oferta powitalna: 35 000 punktów po wydaniu 4000 USD na zakupy w pierwszych trzech miesiącach otwarcia konta (o wartości 700 USD według wyceny TPG).

  Stopa zarobków: 4x w amerykańskich supermarketach (do 25 000 dolarów rocznie, potem 1x) i w restauracjach na całym świecie; 3x w przypadku biletów lotniczych zarezerwowanych bezpośrednio lub przez amextravel.com; 1x na wszystko inne

  Dlaczego to lubimy: Amex Gold to świetna karta dla tych, którzy dużo wydają na artykuły spożywcze i posiłki – czyli większość z nas w tej chwili. Zdobywasz cenne nagrody członkowskie, które można przekazać wielu cennym partnerom, w tym Delta i Hilton. Amex Gold ma również solidny zestaw korzyści w tej cenie. Otrzymasz do 120 $ w kredytach na posiłki w ciągu całego roku kalendarzowego (podzielone na 10 $ miesięcznych kredytów na wyciągi w przypadku zakupów w kwalifikujących się restauracjach, w tym GrubHub i Seamless), do 100 $ rocznej opłaty lotniczej i nie tylko.

  Niezbędna lektura: recenzja Amex Gold

  Karta kredytowa Capital One Venture Rewards: najlepsza do ryczałtowego zarabiania Opłata roczna: 95 USD

  Premia rejestracyjna: Zyskaj do 100 000 mil premiowych, wydając 20 000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 12 miesięcy od otwarcia konta lub nadal zdobywając 50 000 mil, jeśli wydasz 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia konta. (o wartości do 1000 USD w środkach na wyciągi z podróży).

  Nagrody bonusowe: 5x na hotele i wypożyczalnie samochodów zarezerwowane za pomocą karty przez Capital One Travel plus 2x mile za dolara przy każdym innym zakupie

  Dlaczego nam się to podoba: Prosta struktura nagród spowodowała, że ​​ta karta stała się ulubionym miejscem początkujących podróżników, którzy chcą zarobić na codziennych wydatkach swoją kartą kredytową Capital One. Karta Venture Rewards oferuje mile o stałej wartości, które można wymienić za 1 cent za sztukę, aby zrekompensować zakupy podróżne, a także możliwość przesyłania mil do partnerów transferowych linii lotniczych. Otrzymasz nawet kredyt na opłatę za zgłoszenie TSA PreCheck / Global Entry co cztery lata (do 100 USD), co jest rzadką korzyścią w przypadku karty średniej klasy. Pamiętaj, że Capital One Venture oferuje rozszerzone opcje wykupu i 5x w Uber Eats do 31 stycznia 2021 r.

  Chase Sapphire Reserve: Najlepsza karta podróżna premium Opłata roczna: 550 USD

  Bonus za rejestrację: 50000 punktów po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy (o wartości 1000 USD według wyceny TPG).

  Nagrody bonusowe: 10x przy zakupach Lyft, 3x przy podróżach (po wykorzystaniu 300 dolarów na podróż) i zakupach w restauracji; 1x na wszystko inne

  Dlaczego nam się to podoba: Ta karta kredytowa premium z nagrodami za podróże stała się niezwykle popularna, kiedy została wydana po raz pierwszy w 2016 roku i pozostaje jedną z najlepszych podróżniczych kart kredytowych dla wielu czytelników TPG. W rzeczywistości posiada obecnie tytuł Najlepszej Karty Premium z nagród TPG w 2019 roku. Podobnie jak w przypadku Chase Sapphire Preferred, największą wartość znajdziesz, wymieniając punkty za pośrednictwem partnerów transferowych Chase lub za pośrednictwem portalu Chase Ultimate Rewards. Rezerwa zwiększa wartość tych nagród do 1,5 centa za punkt.

  Inne korzyści obejmują roczny kredyt na wyciągu w wysokości 300 USD na podróż, do 60 USD rocznego kredytu na wyciągu na DoorDash (do 2022 r.), Co najmniej rok członkostwa w DashPass, członkostwo Lyft Pink, do 100 USD na opłatę za zgłoszenie Global Entry lub TSA PreCheck co cztery lata oraz członkostwo Priority Pass Select, które obejmuje dostęp dla gości. Dodatkowo, obecnie będziesz otrzymywać nagrody dodatkowe w tych samych tymczasowych kategoriach premii, co Preferowane, przy wyższym mnożniku premii.

  Karta Wells Fargo Propel American Express®: najlepsza bez opłaty rocznej Opłata roczna : 0 USD

  Bonus za rejestrację: 20000 punktów po wydaniu 1000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy (o wartości 200 USD na podróż)

  Nagrody dodatkowe: 3x punkty za podróże, posiłki (jedzenie poza domem i zamawianie na miejscu), stacje benzynowe, usługi przewozowe, transport publiczny i popularne usługi przesyłania strumieniowego

  Dlaczego nam się to podoba: początkujący mogą znaleźć mnóstwo wartości z karty Wells Fargo Propel. Bez opłaty rocznej karta zapewnia solidny zwrot w wielu typowych kategoriach wydatków. Ta karta zapewnia nagrody o stałej wartości, co oznacza, że ​​za każdy punkt otrzymujesz płaski 1 cent. Chociaż może to nie być świetne rozwiązanie dla guru zajmujących się punktami i milami, którzy lubią zmaksymalizować liczbę partnerów transferowych i uzyskać jak najwięcej z każdego punktu, jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z nagrodami. Będziesz mógł zdobywać i spalać punkty bez martwienia się o partnerów transferowych i tabele nagród.

  Capital One Savor Cash Rewards Credit Card: Najlepsza do wydawania pieniędzy na rozrywkę Opłata roczna: 95 USD

  Bonus za rejestrację: 300 $ po wydaniu 3000 $ na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy.

  Nagrody bonusowe: 4% zwrotu gotówki za posiłki i rozrywkę oraz 2% zwrotu w sklepach spożywczych; 1% na wszystko inne

  Dlaczego nam się to podoba: Capital One szeroko definiuje jedzenie i rozrywkę, co oznacza, że ​​możesz zarobić 4% zwrotu gotówki z wielu różnych zakupów – w tym niektórych typowych wydatków za granicą, takich jak posiłki i rozrywka. Bonus też jest solidny. Chociaż podróżujący z zagranicy często preferują punkty i mile, zwrot gotówki jest nadal bardzo cenny – zwłaszcza gdy uzyskujesz dobry zwrot w kategorii, która nie jest często objęta innymi kartami kredytowymi (rozrywka, w przypadku Savora). Możliwość uzyskania tak wysokiego zwrotu bez forsowania opłaty za transakcję zagraniczną jest świetna. Otrzymasz także zwrot 4% na wybrane transmisje strumieniowe do 30 września 2020 r. I 5% zwrotu za Uber Eats do 31 stycznia 2021 r., Jako część tymczasowych korzyści, które pomogą posiadaczom kart zmaksymalizować wydatki podczas pandemii.

  Karta kredytowa Bank of America Premium Rewards: Najlepsza dla klientów Bank of America Opłata roczna: 95 USD

  Bonus za rejestrację: 50000 punktów bonusowych po wydaniu 3000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 90 dni od otwarcia konta (o wartości 500 USD według wyceny TPG)

  Stopa zarabiania: 2 punkty na podróż i posiłki; 1,5x punktu za wszystko inne

  Dlaczego nam się to podoba: Karta Bank of America Premium Rewards ma wiele do zaoferowania za tak niską roczną opłatę – zwłaszcza jeśli kwalifikujesz się do programu Preferred Rewards. Otrzymasz zryczałtowane 1,5x za każdy zakup plus 2x na zakupy w podróży i w restauracji. Karta zapewnia również imponujący zestaw korzyści, w tym do 100 USD na wypadek nieprzewidzianych wydatków, kredyt na opłatę aplikacyjną Global Entry / TSA PreCheck (do 100 USD) oraz szereg zabezpieczeń w podróży. Struktura nagród jest również niewiarygodnie prosta, zapewniając elastyczność wymiany na podróże, zwrot gotówki lub karty podarunkowe u różnych sprzedawców.

  Dla członków programu Preferred Rewards ta karta staje się jeszcze cenniejsza. Jeśli zgromadzisz wystarczającą ilość gotówki w Bank of America, możesz zarobić do 3,5x na podróżach i posiłkach oraz 2,625x na wszystkich innych zakupach.

  Platynowa karta American Express: najlepsza za luksusowe korzyści Opłata roczna: 550 USD (zobacz stawki i opłaty)

  Oferta powitalna: 60000 punktów po wydaniu 5000 USD na zakupy w pierwszych trzech miesiącach otwarcia konta (o wartości 1200 USD według wyceny TPG)

  Nagrody bonusowe: 5x na loty zarezerwowane bezpośrednio w liniach lotniczych oraz loty i opłacone z góry hotele zarezerwowane przez amextravel.com

  Dlaczego nam się to podoba: ta karta nie tylko nie wiąże się z żadnymi opłatami za transakcje zagraniczne, ale oferuje również szeroki wachlarz korzyści związanych z luksusowymi podróżami, w tym roczny kredyt na opłaty lotnicze w wysokości do 200 USD, miesięczne kredyty Uber (do 200 USD rocznie), zwrot kosztów Opłaty za zgłoszenie Global Entry lub TSA PreCheck co cztery lata (do 100 USD) oraz dostęp do salonów Delta Sky Clubs (podczas lotów Delta), Amex Centurion, Priority Pass Select, Escape i Airspace. Otrzymujesz również status Gold w programach Hilton Honors i Marriott Bonvoy.

  Karta Amex Platinum dodała szereg korzyści, z których możesz korzystać przez cały ten okres, w którym przebywamy w domu – w tym do 320 USD w postaci środków niezwiązanych z podróżami do końca 2020 r. Jeśli używasz karty do płacenia za wybrane subskrypcje usług przesyłania strumieniowego i usługi telefonii bezprzewodowej od amerykańskich dostawców usług, możesz otrzymać do 20 USD miesięcznie do grudnia 2020 r. Ponadto uprawnieni posiadacze kart otrzymają 200 USD na podróż.

  Karta kredytowa Alaska Airlines Visa Signature: najlepsza za mile lotnicze Opłata roczna: 75 USD

  Bonus za rejestrację: oferta ograniczona czasowo w wysokości 40000 mil premiowych po wydaniu 2000 $ w ciągu pierwszych 90 dni, plus 100 $ kredytu na wyciągu i taryfa Famous Companion na Alasce od 121 $ (o wartości 820 $ według wyceny TPG).

  Nagrody dodatkowe: 3x mile za kwalifikujące się zakupy Alaska Airlines

  Dlaczego nam się to podoba: mile Alaska Airlines są wyceniane najwyżej ze wszystkich mil lotniczych w naszych miesięcznych wycenach, a karta kredytowa Alaska Signature Visa jest jednym z jedynych sposobów ich obecnie gromadzenia. Chociaż Alaska jest linią lotniczą z siedzibą w Seattle, która działa tylko w Ameryce Północnej, ma strategiczne partnerstwa z innymi liniami lotniczymi, które zwiększają jej zasięg. W programie Mileage Plan jest kilka niesamowitych, słodkich miejsc, a następne kilka lat powinno być ekscytujące dla lojalnych klientów Alaska Airlines.

  Niedawno ogłoszono ożywienie partnerstwa między Alaska Airline i American Airlines, a Alaska planuje dołączyć do sojuszu linii lotniczych Oneworld w połowie 2021 roku.

  Karta Hilton Honors American Express Aspire: najlepsza w przypadku luksusowych hoteli Opłata roczna: 450 USD (zobacz stawki i opłaty)

  Oferta powitalna: 150000 punktów po wydaniu 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych trzech miesięcy (o wartości 900 USD według wyceny TPG).

  Nagrody dodatkowe: 14x punkty za kwalifikujące się zakupy w Hilton i 7x punkty w kwalifikujących się restauracjach w USA, wynajem samochodów zarezerwowany bezpośrednio w wybranych wypożyczalniach i loty zarezerwowane bezpośrednio przez linie lotnicze lub na amextravel.com.

  Dlaczego nam się to podoba: Chociaż karta Hilton Aspire ma wysoką roczną opłatę, niektórzy podróżni będą mogli odzyskać tę opłatę i więcej dzięki korzyściom z karty. Korzyści te obejmują coroczną nagrodę w postaci darmowego weekendowego noclegu, najwyższy status Hilton Diamond, do 250 USD rocznych kredytów na opłaty lotnicze, do 250 USD rocznych kredytów Hilton w ośrodkach wypoczynkowych oraz członkostwo Priority Pass Select. Amex dodał również do tej karty korzyści związane z pandemią, w tym rozszerzone możliwości wykorzystania kredytu w ośrodku i nie tylko.

  Hilton to jeden z największych programów hotelarskich na świecie, obejmujący prawie 6000 hoteli w 117 krajach i nieruchomości, które są atrakcyjne zarówno dla podróżujących z ograniczonym budżetem, jak i luksusowych. Jeśli często przebywasz w obiektach Hilton przez cały rok, dodając tę ​​kartę do swojego portfela, możesz wiele zyskać.

  Jak wybraliśmy najlepsze karty bez opłat za transakcje zagraniczne

  Obecnie większość podróżnych kart kredytowych nie oferuje żadnych opłat za transakcje zagraniczne. Oznacza to, że rywalizacja o najlepsze karty bez opłat za transakcje zagraniczne jest ostra i daleko idąca.

  Spędzamy dużo czasu w TPG, badając najlepsze oferty kart i szczegóły każdej z nich, aby ułatwić czytelnikom proces wyszukiwania. Oznacza to wzięcie wszystkich kart, które nie oferują żadnych opłat za transakcje zagraniczne, a następnie dalsze zawężenie tej listy, biorąc pod uwagę szereg różnych czynników, w tym między innymi:

  • Bonus za rejestrację / oferta powitalna: Co otrzymają posiadacze karty z karty w pierwszym roku? Czy wydatki wymagane do uzyskania premii są uzasadnione? Jaka jest wartość premii na podstawie naszych obliczeń?
  • Opłata roczna: chociaż roczne opłaty są prawie zawsze warte dla tych, którzy korzystają z zalet karty, nadal chcemy mieć pewność, że zapewniamy opcje na każdy budżet – niezależnie od tego, czy jesteś luksusowym podróżnikiem gotowym zapłacić ponad 500 USD za lub początkujący, który potrzebuje czegoś z łatwiejszą do opanowania opłatą roczną. Stawka nagród : nawyki związane z wydawaniem pieniędzy są różne i ważne jest, aby wybierać karty, które oferują nagrody w wielu różnych kategoriach bonusowych. Korzyści i korzyści: zwłaszcza w przypadku kart, które pobierają wyższe opłaty roczne, dodatkowe korzyści i korzyści często decydują o tym, czy warto zachować kartę na dłuższy czas. Program nagród : rodzaj nagród, które zarabiasz, jest równie ważny, jak to, ile zarabiasz. Wybraliśmy karty z wielu różnych programów nagród, aby pomóc Ci znaleźć taki, który pasuje do Twoich celów.Czy kursy wymiany mają wpływ na opłaty za transakcje zagraniczne?

   Opłaty za transakcje zagraniczne są pobierane przez Twojego emitenta, gdy dokonujesz zakupu za granicą (lub czasami, gdy dokonujesz zakupu online za pośrednictwem zagranicznego sprzedawcy). Kurs wymiany odnosi się do wartości jednej waluty w porównaniu do drugiej i ten kurs jest określany przez sieci płatnicze.

   Kurs wymiany w danym dniu w danym kraju nie zmieni wartości procentowej, jaką Twoja karta pobiera za opłatę za transakcje zagraniczne. W tym sensie kursy wymiany nie wpływają na opłaty za transakcje zagraniczne.

   Jednak kurs wymiany może mieć wpływ na faktyczną kwotę w dolarach, którymi jest pobierana opłata za transakcję zagraniczną. Na przykład w momencie pisania tego tekstu kurs Morningstar dolara amerykańskiego do euro wynosił 1: 0,92. Oznacza to, że zapłaciłbyś 0,65 USD (3%) opłaty transakcyjnej za obiad o wartości 20 euro.

   Jeśli jednak kurs wymiany zmieniłby się na, powiedzmy, 1: 1,33, zapłaciłbyś tylko 0,45 USD za obiad za 20 euro. Tak więc kurs wymiany może mieć wpływ na faktyczną kwotę w dolarach opłaty za transakcję zagraniczną.

   Opłaty za transakcje zagraniczne nakładane przez emitenta
  Karta kredytowa
  Preferowana karta Chase Sapphire Karta American Express Gold Karta kredytowa Capital One Venture Rewards Chase Sapphire Reserve Karta Wells Fargo Propel American Express Karta kredytowa Capital One Savor Rewards Karta kredytowa Bank of America Premium Rewards Karta Platynowa od American Express Karta kredytowa Alaska Airlines Visa Signature Karta Hilton Honors American Express Aspire Card
  Opłata za transakcję zagraniczną: 2,7%3%3%3%3%3% dla różnych walut; 2% dla transakcji w USD3%Są to standardowe opłaty za transakcje zagraniczne u niektórych głównych wydawców kart kredytowych w USA, ale należy pamiętać, że mogą się one różnić w zależności od karty w ofercie emitenta.

  Niektórzy emitenci, tacy jak Capital One i USAA, nie pobierają opłat za transakcje zagraniczne na żadnej ze swoich kart.

  Mimo że każdy z wymienionych powyżej emitentów pobiera opłatę za transakcje zagraniczne na co najmniej jednej ze swoich kart, wielu z nich będzie miało opcje kart bez opłat za transakcje zagraniczne (niektóre z nich są zawarte w tym przewodniku).

  Którzy emitenci są najczęściej akceptowani na arenie międzynarodowej?

  Inną kwestią, którą należy poważnie rozważyć podczas podróży za granicę, jest to, że nie każda sieć płatności jest akceptowana na całym świecie. Mastercard i Visa to w zasadzie dwie najpopularniejsze sieci – jeśli sprzedawca za granicą akceptuje karty kredytowe, prawdopodobnie zaakceptuje jedną z tych kart.

  Discover i American Express, które są powszechnie akceptowane w USA, mogą nie być akceptowane na całym świecie. Dlatego dobrym pomysłem jest posiadanie wielu typów kart w portfelu.

  Wydawcy często mają opcje kart, które działają w różnych sieciach. Wszystkie karty kredytowe Chase działają w sieci płatności Visa. Barclays, Citi i Capital One oferują karty w obu sieciach Visa i Mastercard. Wells Fargo korzysta z sieci Visa dla niektórych kart i sieci American Express dla innych. Oczywiście Discover i American Express zawsze korzystają z własnych sieci płatności.

  Jeśli masz co najmniej jedną kartę Visa i jedną Mastercard, prawdopodobnie będziesz mieć kartę, która jest akceptowana prawie wszędzie. Pamiętaj tylko, że w wielu miejscach na świecie gotówka wciąż jest królem. W niektórych częściach Azji, Afryki, a nawet Europy wielu mniejszych sprzedawców albo nie akceptuje kart kredytowych, albo pobiera wysoką (czasami 10%) dopłatę za każdą płatność kartą kredytową.

  Chociaż zawsze powinieneś używać karty kredytowej, gdy jest to możliwe (i korzystne), dobrze jest mieć pod ręką lokalną walutę podczas podróży.

  Czy przy rezerwacji podróży zagranicznych online zostanie naliczona opłata za transakcję zagraniczną?

  Nie musisz przebywać w innym kraju, aby pobierać opłatę za transakcję zagraniczną. Jeśli dokonasz płatności online, która zostanie przekierowana przez bank spoza USA, możesz zobaczyć tę nieznośną opłatę na rachunku. Może się tak zdarzyć, gdy kupujesz od firmy, która nie ma siedziby w USA, ale dzieje się tak również podczas rezerwacji hoteli za granicą.

  Większość obiektów należących do portfeli głównych marek hotelowych, takich jak Hilton czy Marriott, stanowi własność i jest zarządzana indywidualnie, ale rezerwacje są obsługiwane przez witrynę internetową obejmującą całą markę. Oznacza to, że chociaż Twoja rezerwacja może zostać dokonana na amerykańskiej stronie internetowej i możesz zapłacić w USD, opłaty za pokój mogą być przetwarzane przez sam hotel za pośrednictwem banku spoza USA.

  W takich przypadkach zazwyczaj trudno jest stwierdzić, czy zostanie naliczona opłata za transakcję zagraniczną, dopóki płatność nie zostanie już przetworzona. Dlatego najlepiej jest używać karty bez opłat za transakcje zagraniczne do celów rezerwacji. Na szczęście większość najpopularniejszych kart kredytowych do rezerwacji pobytów w hotelach nie ma takich opłat.

  Wskazówki dotyczące korzystania z karty kredytowej za granicą

  Oprócz ogólnych sprawdzonych metod korzystania z karty w ogóle, oto kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas pobytu za granicą:

  Wydawca karty: American Express Barclays Bank Ameryki Pościg Citi Bank USA Wells Fargo