Money Crashers

Category: Jeśli Możesz
17 lutego 2021

Co chcesz

zrobić ze swoimi pieniędzmi?

 • Zarabiać pieniądze
  • Kariera
  • StudiaMały biznesDodatkowy przychód Zarządzaj pieniędzmi

   • Bankowość
   • AsygnowaniePodatkiDający Oszczędzać pieniądze

    • Oszczędność
    • ZakupyOferty Pożyczać pieniądze

     • Wyjść z długu
     • Karty kredytoweBankructwoHipotekaPożyczki Chroń pieniądze

      • Planowanie nieruchomości
      • UbezpieczeniePrawnyAlert o oszustwie Inwestować pieniądze

       • Więzy
       • Przejście na emeryturęNieruchomość O Money Crashers
       • O
       • Napisz do nasnaciśnijReklamowaćKontakt
       • Karty kredytowe
        • Zwrot gotówki
        • Niskie odsetki APRNagrody za podróżNagrody hoteloweNagrody za gazStudentBiznesZabezpieczone Bankowość

         • Nowe promocje dotyczące kont bankowych
         • Najlepsze banki internetoweDarmowe konta czekoweRachunki rozliczeniowe o wysokiej dochodowościKonta rozliczeniowe nagródRachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowościNajlepsze konta na rynku pieniężnymNajwyższe oprocentowanie CDNajlepsze biznesowe konta czekoweDarmowe konta biznesoweRachunki bankowe studentówKonta bankowe dla dzieci Pożyczki

          • Hipoteka
          • Pożyczki osobiste Dom rodzinny

           • Dzieci i rodzicielstwo
           • Majsterkowanie w domuRelacjePlanowanie nieruchomości Inwestowanie

            • Nowe promocje na koncie maklerskim
            • Najlepsi maklerzy giełdowi onlineMaklerzy giełdowi dla początkującychBezpłatny obrót akcjamiPrzesiewacze zapasówUłamkowe udziały akcjiUsługi kompletacji towaruAplikacje do mikroinwestowaniaDoradcy Robo Mały biznesNajnowsze historie

             Jak korzystać z witryn z wyprzedażami błyskawicznymi, aby zdobyć zabójcze oferty – wady i zalety

             Co to jest fundusz rynku pieniężnego – definicja, rodzaje, zalety i wady10 najbardziej satysfakcjonujących i satysfakcjonujących ofert pracy i karieryUjawnienie reklamodawcy:karty kredytowe i oferty bankowe, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm obsługujących karty kredytowe i banków, od których MoneyCrashers.com otrzymuje rekompensatę. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej pojawiają się na stronach kategorii. MoneyCrashers.com nie obejmuje wszystkich banków, firm obsługujących karty kredytowe ani wszystkich dostępnych ofert kart kredytowych, chociaż dokładamy wszelkich starań, aby dołączyć pełną listę ofert niezależnie od wysokości odszkodowania. Partnerzy reklamodawcy to między innymi American Express, Chase, US Bank i Barclaycard.

             BadaćPolecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści12 najlepszych kart kredytowych typu cash-back – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepszych kart kredytowych o niskim oprocentowaniu – recenzje i porównania

             Polecane treści18 najlepszych kart kredytowych Travel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści14 kart kredytowych Best Hotel Rewards – recenzje i porównania

             Polecane treści11 najlepszych kart kredytowych gazu – recenzje i porównania

             Polecane treści6 najlepszych kart kredytowych dla studentów – recenzje i porównania

             Polecane treści22 Najlepsze karty kredytowe dla małych firm – recenzje i porównania

             Polecane treści7 najlepiej zabezpieczonych kart kredytowych do odbudowy kredytu – recenzje i porównania

             Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykuł

             Kop głębiej

             Śledź @MoneyCrashersPopularne artykuły12 najlepszych aplikacji płatniczych, które pomogą Ci zdążyć na wypłatę36 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy w domu (legalne)22 Najlepsze nowe promocje i oferty dotyczące kont bankowych – październik 2020 r10 wspaniałych pól kariery na przyszłośćKiedy najlepiej kupować duże urządzenia w roku?Zostań Money Crasher!

             Dołącz do naszej społeczności.Co to jest dobra ocena kredytowa – zrozumienie ratingów i zakresów kredytowych Przez

             Wyświetlenia

             Udostępnij ten artykułJeśli chodzi o kredyt, ważne jest, aby wiedzieć, jak wypadasz. Czy masz dobry kredyt? Doskonały kredyt? Słaby kredyt? Jak możesz się tego dowiedzieć?

             W większości przypadków najłatwiejszym sposobem określenia kondycji kredytu jest sprawdzenie swojej oceny kredytowej, wartości liczbowej odzwierciedlającej matematyczną analizę długu, historię płatności, istnienie zastawów lub innych orzeczeń oraz inne dane statystyczne zbierane przez biura informacji kredytowej. Innymi słowy, Twoja ocena kredytowa to zwięzła, uproszczona wersja całej Twojej historii kredytowej, zebrana w jeden uporządkowany trzycyfrowy numer.

             Jeśli nie masz pewności, jaka jest Twoja zdolność kredytowa, możesz to sprawdzić za darmo w Credit Sesame.

             Dlaczego potrzebujesz dobrego kredytu?

             Nie można lekceważyć znaczenia posiadania dobrego kredytu. Od pomocy w uzyskaniu pożyczki po kwalifikację do dobrej pracy, dobry kredyt po prostu ułatwia życie i obniża koszty.

             W oczach pożyczkodawców, pracodawców, agentów ubezpieczeniowych oraz wielu innych osób i podmiotów stan Twojego kredytu odzwierciedla Twoją odpowiedzialność, a nawet etykę. Na przykład pożyczkodawcy sprawdzają Twoją zdolność kredytową, aby określić nie tylko Twoją zdolność, ale także gotowość do spłaty pożyczki. Firmy ubezpieczeniowe postrzegają osobę z dobrą zdolnością kredytową jako osobę godną zaufania i mniej skłonną do popełnienia oszustwa ubezpieczeniowego. Nawet wielu pracodawców przeprowadza kontrolę wiarygodności kredytowej, aby ustalić, czy kandydat może być odpowiedzialnym pracownikiem. (Należy jednak zauważyć, że pracodawcy mają dostęp tylko do zmodyfikowanej wersji raportu kredytowego, która pomija niektóre dane osobowe, w tym numery kont i rok urodzenia).

             Zły kredyt może uniemożliwić Ci zakup domu, pracę w niektórych branżach i może Cię kosztować pakiet wyższych stóp procentowych i opłat. Jeśli jednak rozumiesz, co szkodzi Twojej zdolności kredytowej, możesz spróbować naprawić złe nawyki i poprawić swoją zdolność kredytową.

             Wskazówka : zazwyczaj historia płatności na rachunkach za media nie jest uwzględniana w Twojej ocenie kredytowej. Kiedy zarejestrujesz darmowe konto w Experian Boost, zaczną korzystać z tych terminowych płatności. Rezultatem końcowym będzie wyższa ocena kredytowa, gdy płatności te będą dokonywane na czas.

             Trzy główne agencje kredytowe

             Experian, Equifax i TransUnion

             Istnieją trzy główne agencje kredytowe, które dostarczają informacji o kredytach konsumenckich (w tym oceny zdolności kredytowej) większości zainteresowanych stron: Equifax, Experian i Transunion. Każda agencja raportująca zbiera informacje o Twojej historii kredytowej z różnych źródeł, w tym z pożyczkodawców, właścicieli i pracodawców, a także z innych źródeł. Obejmuje to rejestry publiczne, aktualne i przeszłe pożyczki, historię płatności i inne dane. Następnie oceniają Twoje wyniki za pomocą zastrzeżonego systemu punktacji w celu uzyskania oceny kredytowej.

             Ponieważ każda agencja ma dostęp do różnych informacji i ma własną formułę obliczania zdolności kredytowej, nierzadko zdarza się, że ktoś ma trzy różne oceny zdolności kredytowej.

             Zrozumienie punktacji kredytowej

             Twoja zdolność kredytowa to trzycyfrowa liczba reprezentująca stan Twojego kredytu. Jeśli znasz swój wynik, możesz zorientować się, jak pożyczkodawcy, agencje ubezpieczeniowe i zainteresowani pracodawcy postrzegają Twój kredyt:

             Prawie doskonały kredyt: ocena kredytowa powyżej 800Jeśli Twoja ocena kredytowa przekracza 800, masz wyjątkowo długą historię kredytową, która nie jest naruszona takimi rzeczami, jak opóźnienia w płatnościach, rachunki windykacyjne, zastawy, orzeczenia lub bankructwa. Nie tylko masz wiele ustalonych linii kredytowych, ale masz lub miałeś doświadczenie z kilkoma różnymi rodzajami kredytów, w tym pożyczkami ratalnymi i odnawialnymi liniami kredytowymi. Zwykle masz stabilną historię pracy, zwykle w jednej firmie.

             Mówiąc najprościej, jesteś pożyczkobiorcą na poziomie A + w oczach wszystkich dużych i małych pożyczkodawców i nie będziesz miał problemów z uzyskaniem kredytu wybranego przez siebie. Przygotuj się na najlepsze stopy procentowe, warunki spłaty i najniższe dostępne opłaty.

             Firmy ubezpieczeniowe kochają ludzi takich jak Ty, ponieważ mają pewność, że zapłacisz składki na czas i praktycznie nie będziesz stwarzać ryzyka oszustwa ubezpieczeniowego. Ponadto potencjalni pracodawcy Cię kochają, ponieważ udowodniłeś, że odpowiedzialność osobista i finansowa jest dla Ciebie sprawą najwyższej wagi.

             Doskonały kredyt: wyniki kredytowe od 750 do 800Jeśli Twój wynik kredytowy wynosi od 750 do 800, masz długą i wyróżniającą się historię kredytową, która pokazuje odpowiedzialną historię płatności i umiejętność odpowiedzialnego obsługiwania wielu rodzajów kredytów. W rzeczywistości w przeważającej części jesteś traktowany tak samo jak pożyczkobiorcy z doskonałą historią kredytową, z wyjątkiem tego, że możesz mieć wyższy stosunek zadłużenia do dochodów.

             W oczach pożyczkodawców, firm ubezpieczeniowych i pracodawców jesteś tak samo dobry jak każdy, kto ma doskonały kredyt i przeważnie zostaniesz potraktowany tak samo jak czerwony dywan. Ostatecznie posiadanie bardzo dobrego kredytu kwalifikuje Cię do skorzystania z najlepszych ofert w mieście.

             Dobry kredyt: wyniki kredytowe od 700 do 750Posiadanie dobrego kredytu oznacza, że ​​zbudowałeś solidną historię kredytową, ciężko pracując nad utrzymaniem dobrego stanu swoich kont – jednak gdzieś w przeszłości może wystąpić opóźniona płatność lub dwie. Czasami coś się zdarza, ale nie jest to coś, z czym nie możesz sobie poradzić. Mogłeś zgłosić konto windykacyjne, ale zapłaciłeś. I wiesz, że masz dodatkowe zadłużenie na karcie kredytowej, ale poczyniłeś kroki, aby je kontrolować.

             Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkodawcy nie będą mieli problemów z pożyczaniem pieniędzy komuś takiemu jak ty. Dobra ocena kredytowa zapewni konkurencyjne stopy procentowe i niskie opłaty za udzielenie kredytu, choć z pewnością nie tak dobre, jak można było uzyskać, mając kilka punktów więcej. Nie będziesz mieć również problemu z uzyskaniem polisy ubezpieczeniowej na każdą potrzebę, ale powinieneś oczekiwać, że składki będą nieco wyższe niż w przypadku osób z doskonałym lub nawet bardzo dobrym kredytem.

             Co więcej, dobry kredyt nie powinien mieć żadnego negatywnego wpływu na twoją zdolność do zatrudnienia.

             Uczciwy kredyt: punktacja kredytowa od 650 do 700Posiadanie uczciwego kredytu oznacza, że ​​w przeszłości napotkałeś kilka progów zwalniających. Opóźnione płatności, rachunki windykacyjne, a może nawet wiekowy rejestr publiczny wpływają na Twoją historię kredytową. A może po prostu masz zbyt duży dług.

             Bez względu na przyczynę gorszego wyniku, trudniej będzie znaleźć pożyczkodawcę gotowego do obsługi pożyczki, zwłaszcza jeśli niska ocena kredytowa jest wynikiem powolnych płatności. Będziesz wiązał się z wyższym ryzykiem niewywiązania się ze zobowiązań przez pożyczkodawcę i dlatego może być wymagane zabezpieczenie pożyczki za pomocą zaliczki lub rzeczowego majątku osobistego (zwanego inaczej „zabezpieczeniem) przed przedłużeniem oferty pożyczki.

             Ponadto niezabezpieczony kredyt odnawialny będzie bardzo trudny do zdobycia. Firmy ubezpieczeniowe będą miały tendencję do wyceniania polis ubezpieczeniowych dla osób należących do Twojej kategorii kredytowej ze względu na możliwość niepłacenia składek lub wyższe niż średnie ryzyko popełnienia oszustwa ubezpieczeniowego. Ponadto niektóre prace mogą nie być dostępne dla kandydatów z godziwymi kredytami, na przykład praca w sektorze finansowym.

             Posiadanie uczciwego kredytu oznacza, że ​​masz trochę pracy, aby wrócić do dobrej kondycji finansowej. Konieczne jest podjęcie działań już teraz, aby zapobiec dodatkowym uszkodzeniom raportu kredytowego i wrócić na drogę do dobrej kondycji finansowej. Zmniejszając zadłużenie na karcie kredytowej, zapewniając terminowe spłacanie rachunków każdego miesiąca i spłacając wszelkie otwarte windykacje, Twoja zdolność kredytowa wzrośnie na tyle w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy, aby powrócić do królestwa dobrego ratingu kredytowego .

             Zły kredyt: wyniki kredytowe od 600 do 650Posiadanie złego kredytu nie jest przyjemnym doświadczeniem. W przeszłości miałeś wiele problemów z kredytem, ​​najprawdopodobniej związanych z historią płatności na jednym lub kilku kontach. Najprawdopodobniej miałeś również konto lub dwa w windykacji i prawdopodobnie mogłeś złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości.

             Niezwykle trudno będzie znaleźć pożyczkodawców, którzy byliby gotowi udzielić ci pożyczki bez znacznej zaliczki lub zabezpieczenia w celu zabezpieczenia pożyczki przed zwłoką. Agencje ubezpieczeniowe nadal będą wystawiać dla Ciebie polisy ubezpieczeniowe, ale produkty będą ograniczone i będą kosztować znacznie więcej niż te same produkty dla klientów z lepszymi wynikami. Możesz również mieć wyższe koszty ubezpieczenia samochodu.

             Niektórzy pracodawcy – szczególnie ci z branży finansowej, obronnej, chemicznej i farmaceutycznej – nie zatrudnią Cię, jeśli nie zbudowałeś lub nie utrzymałeś solidnego kredytu. Mogą sądzić, że stwarzasz ponadprzeciętne ryzyko kradzieży lub oszustwa pracownika, co może nawet utrudnić zmianę stanowiska lub awans u obecnego pracodawcy.

             Posiadanie złego kredytu oznacza, że ​​nadszedł czas, aby zakasać rękawy i poznać swoją obecną sytuację finansową. Chociaż Twoja obecna pozycja może nie wynikać z Twojej winy – z powodu utraty pracy, choroby lub innych nieprzewidzianych okoliczności – Twoim obowiązkiem jest podjęcie niezbędnych kroków w celu zmiany kursu, na którym się znajdujesz. Dokładnie przyjrzyj się swojemu życiu i podejmij niezbędne kroki, aby odwrócić trendy, które doprowadziły do ​​złego wyniku.

             Bardzo zły kredyt: wyniki kredytowe poniżej 600Jeśli masz bardzo zły kredyt, najprawdopodobniej zalegasz z płatnościami na więcej niż jednym koncie. Masz aktywne konta windykacyjne i prawdopodobnie masz w swoich aktach co najmniej jeden wyrok, przejęcie lub upadłość. Jeśli masz karty kredytowe, zostaną one przekroczone lub wyłączone z powodu braku płatności.

             To jest tak złe, jak to tylko możliwe, ponieważ będzie miało wiele negatywnych skutków dla twojego życia. Pożyczkodawcy, z wyjątkiem tych, którzy specjalizują się w udzielaniu pożyczek pożyczkobiorcom ze złym kredytem, ​​nie zatwierdzą cię na żaden produkt pożyczkowy, nawet jeśli możesz zapewnić znaczną zaliczkę lub zabezpieczenie, a agencje ubezpieczeniowe prawdopodobnie odmówią ci na podstawie ryzyka, poza. Często pracodawcy, którzy sprawdzają Twój kredyt, nie zatrudnią Cię, niezależnie od tego, czy jest inny realny kandydat, czy nie.

             Zły kredyt, bez względu na to, jak zły jest, nadal jest stanem przejściowym. Opóźnione płatności znikną z Twoich rejestrów po 7 latach, a rejestry publiczne zostaną usunięte po 10.

             Chociaż cierpliwość może być trudna, wiedz, że czas jest po Twojej stronie, jeśli chodzi o radzenie sobie ze złymi kredytami. Nadszedł czas, aby zacząć dokonywać dobrych wyborów finansowych: terminowo spłacać rachunki, spłacać rachunki windykacyjne i nie zaciągać dodatkowego zadłużenia. Już za kilka lat możesz pożegnać się ze złym ratingiem kredytowym i przywitać się ze światem możliwości finansowych.

             Ostatnie słowo

             Twoja ocena kredytowa jest niezwykle ważną częścią twojego ogólnego pliku kredytowego, ale to tylko jeden kawałek tortu. Kredytodawcy, firmy ubezpieczeniowe i niektórzy pracodawcy będą przywiązywać dużą wagę do kondycji Twojego kredytu podczas określania Twojej wartości.

             Jednak w procesie decyzyjnym wpływają również inne czynniki. Jeśli masz dobry lub doskonały kredyt, upewnij się, że podejmujesz niezbędne kroki, aby go zabezpieczyć, spłacając swoje pożyczki na czas każdego miesiąca, powstrzymując się od uzyskiwania większego zadłużenia, niż jest to konieczne, i utrzymując terminowe opłacanie innych rachunków, aby uniknąć windykacji należności.

             Jeśli masz zły kredyt, nie rozpaczaj – spłacaj swój dług, staraj się spłacać rachunki windykacyjne i zacznij spłacać wszystkie swoje konta na czas każdego miesiąca.

             Co sugerowałbyś, aby poprawić zdolność kredytową?