Które firmowe karty kredytowe mogą mieć wpływ na Twój osobisty kredyt?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby zapoznać się z naszymi zasadami reklamowymi, odwiedź tę stronę.

Jednym z dobrych powodów, dla których właściciele firm powinni rozważyć otwarcie karty kredytowej dla małej firmy, jest trzymanie tej linii kredytowej poza ich osobistym plikiem kredytowym. Chociaż niektórzy emitenci zgłaszają działalność związaną z wizytówkami tylko biurom informacji gospodarczej, praktyka ta nie jest powszechna. Może to oznaczać, że Twój emitent zgłasza dobre – lub złe – działania biurom kredytów konsumenckich, tak jak w przypadku osobistych kart kredytowych.

Chociaż otwarcie firmowej karty kredytowej pomoże Ci oddzielić wydatki biznesowe od osobistych, jeśli wystawca zgłosi aktywność karty do biura konsumenckiego, może to spowodować utratę zdolności kredytowej – nawet jeśli co miesiąc opłacasz swoje rachunki w całości i na czas. .

Skontaktowaliśmy się z ponad pół tuzinem emitentów, aby zapytać o ich zasady raportowania dotyczące linii kart kredytowych dla małych firm. Niektórzy emitenci byli bardziej otwarci niż inni, ale wszyscy wskazywali, że zadają trudne pytanie (lub przynajmniej zastrzegają sobie prawo) do osobistego raportu kredytowego podczas procesu składania wniosku. Mocne pociągnięcie może spowodować niewielki, tymczasowy spadek zdolności kredytowej, ale zgłaszanie regularnych działań może mieć trwalsze konsekwencje, zwłaszcza jeśli Twoja firma ma duże miesięczne rachunki za karty kredytowe. Oto przegląd zasad raportowania emitentów.

Sprawdzenie zdolności kredytowej w biurach kredytów konsumenckich podczas składania wniosku? Sprawdzenie zdolności kredytowej w biurach kredytowych podczas składania wniosku? Zgłasza aktywność karty do biur kredytów konsumenckich? Zgłasza aktywność karty do firmowych biur kredytowych? taktakTak, w przypadku niewykonania zobowiązania.taktaktakNietaktaktaktaktaktaktakOdmówił odpowiedzi, ale raporty wskazują, że takOdmówił odpowiedzitaktak„Klienci korzystający z wizytówek mogą być zgłaszani do biur kredytów konsumenckich zgodnie z zasadami bankuRachunki „są zgłaszane do biura informacji handlowejtakNie dotyczyNieNie dotyczytaktakNieTak, Wells Fargo raportuje do Small Business Financial ExchangeCo to znaczy zgłosić

Jeśli Twoja aktywność związana z Twoją wizytówką – nie tylko twarde zapytanie o otwarcie konta, ale bieżąca bieżąca aktywność na koncie – pojawi się w Twoim osobistym raporcie kredytowym, będzie to miało taki sam wpływ jak reszta Twoich kart kredytowych. W przypadku wydawców, którzy zgłaszają aktywność związaną z wizytówkami do raportów osobistych, istnieje jeden poważny wyjątek od tej reguły: jeśli masz pracowników i mają oni dostęp do Twojej firmowej karty kredytowej jako upoważnieni użytkownicy, powinna ona pojawić się tylko w raporcie kredytowym, a nie ich.

Około dwóch trzecich Twojej zdolności kredytowej zależy tylko od dwóch czynników: Twojej historii płatności i kwoty, którą jesteś winien. Możesz kontrolować pierwszy, płacąc rachunek zawsze na czas. Możesz w pewnym stopniu kontrolować drugą, płacąc w całości rachunek. Ale nawet jeśli zapłacisz rachunek w całości i na czas, wystawca może zgłosić stan twojego konta biurom kredytowym przed rozliczeniem miesięcznej płatności, co oznacza, że ​​Twój wskaźnik wykorzystania kredytu może być zgłoszony jako wyższy, niż mogłoby się wydawać. Współczynnik – w zasadzie kwoty, które jesteś winien w stosunku do całkowitego dostępnego kredytu – może wpłynąć na twoją zdolność kredytową i zdolność kredytową.

Co mówią emitenci

Wszyscy wydawcy, z którymi się skontaktowaliśmy, mają dość jasną opinię w kilku kwestiach: jeśli przestaniesz płacić rachunek z karty kredytowej, będziesz osobiście odpowiedzialny za to, co jest Ci należne, nawet jeśli konto nie pojawi się w Twoim osobistym raporcie kredytowym. Niektórzy emitenci – w tym American Express i Chase – wymagają solidarnej odpowiedzialności, co oznacza, że ​​zarówno Ty, jak i Twoja firma jesteście odpowiedzialni za spłatę. Wszyscy oni również zgłaszają aktywność Twojej karty do jednego lub kilku biur kredytowych.

Biura kredytów biznesowych – w tym Dun & Bradstreet, Equifax i Experian – szukają podobnych trendów w działalności związanej z kartami kredytowymi dla firm, jak biura konsumenckie w przypadku kart konsumenckich. Na przykład Experian twierdzi, że historia płatności jest najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, chcąc poprawić wynik swojej firmy. Sprawdza również, ile jesteś winien, jak długo prowadzisz działalność i czy w przeszłości masz windykację, zastaw lub bankructwo.

Czego nie mówią emitenci

Niektórzy emitenci mają mniejszą jasność co do okoliczności, w których będą zgłaszać działalność związaną z wizytówkami biurom osobistym, ale możemy określić ich zwykłe praktyki na podstawie raportów czytelników i innych źródeł. Na przykład Capital One odmówił powiedzenia, czy zgłasza jakąkolwiek działalność biurom konsumenckim lub handlowym, ale firma wcześniej przyznała, że ​​przekazuje raporty obu rodzajom biur, podczas gdy posiadacze kart twierdzą, że widzieli wizytówki Capital One na swoich osobistych raporty kredytowe.

W międzyczasie Chase twierdzi, że „może zgłaszać wizytówki do biur konsumenckich, a American Express twierdzi, że informacje o koncie wizytówek „są przekazywane zarówno do biur konsumenckich, jak i komercyjnych, ale na podstawie raportów czytelników żaden z wystawców nie zgłasza rutynowo kont wizytówek do osobistego kredytu agencje. Jednak w przeszłości obaj emitenci sugerowali, że istnieje negatywny czynnik wyzwalający, gdy konta biznesowe są zgłaszane do biur – na przykład spóźniona lub brak płatności.

Firma Barclays potwierdziła, że ​​przeprowadza kontrolę zdolności kredytowej i zgłasza aktywność użytkowników zarówno biurom kredytów biznesowych, jak i konsumenckich. W praktyce zapis Barclays na rachunkach biznesowych jest mieszany, więc Twój przebieg może się z nimi różnić. Nie mieliśmy żadnych oficjalnych odpowiedzi od Citi, ale czytelnicy donoszą, że większość wizytówek Citi nie jest umieszczana w osobistych raportach kredytowych.

Konkluzja

To nie koniec świata, jeśli Twoje firmowe karty kredytowe znajdą się w Twoim osobistym raporcie kredytowym. Musisz tylko zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie tych zasad, aby Twoja zdolność kredytowa nie została naruszona:

Wystawca American Express Bank Ameryki Barclays Capital One Pościg Citi Wells Fargo