Korzystanie z Pożyczki SBA 7 (a) na finansowanie rozruchu

Category: Małych Firm
17 lutego 2021

Bycie start-upem oznacza podążanie własną drogą, swobodne wprowadzanie innowacji w swojej branży i często stawianie czoła poważnym niedoborom pieniędzy i wyzwaniom finansowym. Dlatego właśnie Small Business Administration (SBA) udziela pożyczek firmom takim jak Twoja od dziesięcioleci. Zasługujesz na to, by Twoje marzenia się urzeczywistniały, nawet jeśli brakuje Ci funduszy na start, które może mieć Twoja konkurencja.

Najpowszechniejszą pożyczką gwarantowaną w ramach SBA dla firm takich jak Twoja jest pożyczka SBA 7 (a). Nie pochodzi bezpośrednio z SBA, ale gwarantuje część salda. Zmniejsza to ryzyko dla banków, które są skłonne udzielić takich pożyczek, ułatwiając Twojej firmie uzyskanie zgody przy niższych standardach kredytowych i finansowych. To duża wygrana dla wszystkich, ponieważ start-upy często stają przed poważnymi wyzwaniami finansowymi!

4 najważniejsze wyzwania finansowe dla start-upów

Posiadanie start-upu daje ci swobodę tworzenia i wprowadzania innowacji w przestrzeni prawie bez granic – pod warunkiem, że możesz utrzymać swoje fundusze. Utrzymanie równowagi księgowej i przepływu pieniędzy to jedne z najważniejszych wyzwań dla start-upów. To dlatego połowa wszystkich start-upów wypadnie z biznesu do czwartego roku, a 71% nie przetrwa pierwszej dekady.

Naprawdę udane start-upy stają się takie dzięki temu, co wprowadzają na rynek i co robią za kulisami, aby utrzymać biznes w dobrym stanie. Może to oznaczać uzyskanie pożyczki SBA 7 (a), aby pomóc we właściwym finansowaniu operacji lub skoncentrować wysiłki na najważniejszych problematycznych obszarach, takich jak:

Sprzedaż i marketing. Wywieszanie gontu i czekanie, aż klienci cię znajdą, a co innego walić w chodnik i płacić za reklamy. Pierwsza z nich może skutkować spływem interesów, przez co nie będziesz w stanie zapłacić rachunku za prąd. Drugi może spowodować poważne długi, ale ostatecznie spłacą się w dużym stopniu.

Planowanie awaryjne. Nadzieja to rzecz z piórami i coś, czego potrzebuje każdy właściciel start-upu. Nadzieja nie oznacza, że ​​nie możesz mieć planu na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Niektórych rzeczy po prostu nie możesz kontrolować, takich jak pogoda, która może mieć ogromne konsekwencje dla Twojej firmy. Planowanie awaryjne, które obejmuje jakąś poduszkę pieniężną, pomoże ci przetrwać najgorsze burze, nawet gdy konkurencja będzie szarpać się na wietrze.

Zasoby ludzkie. Z pewnością możesz pracować bez działu HR, gdy jesteś mały, ale gdy Twoja firma się rozwija, będziesz potrzebować obiektywnej strony trzeciej, aby łagodzić spory w miejscu pracy, egzekwować zasady firmy i oceniać nowych kandydatów. Nie możesz zrobić wszystkiego sam; zatrudnianie to niezwykle czasochłonny proces. Podobnie jak sprzedaż i marketing są niezbędne do pozyskiwania nowych potencjalnych klientów, HR ma kluczowe znaczenie dla znalezienia odpowiednich ludzi do obsługi tych cennych możliwości.

Skalowanie. Twój start-up musi w pewnym momencie opuścić garaż. Ostatecznym celem powinno być zwiększenie skali, niezależnie od tego, czy nadal znajdujesz się w piwnicy / garażu / sypialni, czy też wynajmujesz małą powierzchnię handlową. Nieskontrolowany wzrost jest niebezpieczny dla każdej firmy, ale istnieje poziom, do którego można się rozszerzyć, aby zmaksymalizować zyski. Dotarcie do tego słodkiego miejsca zajmie trochę pieniędzy, a może nawet ustalenie (z pomocą dużych zbiorów danych).

Źródła finansowania przedsiębiorców

Jeśli wcześniej skontaktowałeś się z pożyczkodawcą SBA, być może powiedziano Ci, że musisz szukać alternatywnych środków finansowych, zanim będziesz mógł kwalifikować się do pożyczki SBA 7 (a). Jest to punkt sporny dla wielu właścicieli małych start-upów, ponieważ słusznie niechętnie sprzedają swój produkt lub usługę babci.

Chociaż nadal będziesz musiał pokazać, że podjąłeś rozsądną próbę samodzielnego sfinansowania swojego start-upu, są inne miejsca, w których można je zdobyć, poza puszką do szycia babci. Zajrzyj pod kilka skał, w tym:

Poproszenie znajomych o wpisanie się . Może trudno jest zadać dziadkom pytanie, ale Twoi znajomi nadal pracują i zarabiają na życie, więc prawdopodobnie niektórzy z nich mogą sobie pozwolić na podjęcie ryzyka w przypadku start-upu. Heck, kto wie, mogą nawet uzyskać duży zwrot, gdy Twoja firma zmieni się w następnego Google lub Amazon!

Korzystanie z kart kredytowych. Nikt nie chce maksymalizować swoich kart kredytowych, ale jeśli używasz ich tylko jako przerwy na zakup materiałów eksploatacyjnych lub sprzętu i możesz sobie pozwolić na płatności po uruchomieniu, jest to rodzaj środka do końca . Potraktuj to jako koszt prowadzenia działalności.

Pożyczki osobiste. Bank, w którym masz już swoje oszczędności i rachunki czekowe, może zechcieć wypisać Ci niewielką pożyczkę osobistą na pokrycie niektórych wydatków biznesowych, więc koniecznie zapytaj. Pożyczki podpisane są często oparte wyłącznie na wewnętrznych zasadach Twojego banku, które można nagiąć, aby dostosować się do dobrych klientów.

Dotacje. Czy wiesz, że rząd i organizacje prywatne przez cały czas oferują darmowe pieniądze start-upom? Po prostu poświęć trochę czasu na przeglądanie Google, a prawdopodobnie znajdziesz sporo możliwości dotacji. Będziesz musiał naprawdę sprzedać swój produkt lub usługę, ale może się to opłacać.

Inne niekonwencjonalne źródła. Istnieje kilka innych źródeł, które mogą przynieść owoce, od mikropożyczek po finansowanie społecznościowe. Niektórzy mikropożyczki będą mieć minimalne lub maksymalne wymagania dotyczące sprzedaży, więc uzbrój się w zestawienia zysków i strat! Crowdfunding może odnieść sukces, jeśli masz do sprzedania naprawdę wyjątkowy produkt lub głos marki, ale będziesz musiał naprawdę nad tym pracować.

Po zapoznaniu się z tymi źródłami finansowania i stwierdzeniu, że są one krótkie, SBA będzie gotowy do współpracy z Tobą i Twoim start-upem. Pożyczki, których udzielają, są tanie i stosunkowo nisko oprocentowane, zaprojektowane tak, aby były łatwe w obsłudze dla małej firmy.

SBA 7 (a) Pożyczka na start-upy

Pożyczka SBA 7 (a) może być doskonałą opcją dla start-upów, które chcą wprowadzić trochę gotówki do rejestru. Te pożyczki wspierane przez rząd mają na celu pomóc małym firmom takim jak Twoja, bez wystarczających zewnętrznych źródeł finansowania, ruszyć z ziemi i działać z wystarczającym kapitałem, aby naprawdę odnieść sukces. Pieniądze nie powinny być tym, co stoi między twoim start-upem a sukcesem.

Jak działa pożyczka SBA 7 (a)

Pożyczek SBA 7 (a) nie otrzymujesz bezpośrednio przez SBA. Zamiast tego po prostu gwarantują procent pożyczki udzielonej za pośrednictwem zwykłego banku, unii kredytowej lub innej instytucji pożyczkowej.

Gdy już udowodnisz, że potrzebujesz środków i przedstawisz pożyczkodawcy biznesplan, który zostanie uznany za rozsądny i solidny, przetworzy twoją pożyczkę i udzieli ci finansowania. Miejmy nadzieję, że przygotowałeś ostrożny budżet na wykorzystanie tych funduszy, w przeciwnym razie możesz skończyć w jeszcze większym zalewie!

Jakie koszty początkowe mogę wykorzystać na pożyczkę SBA 7 (a)?

Pożyczka SBA 7 (a) może zostać wykorzystana na zaskakująco szeroki zakres kosztów początkowych, z których wiele może nawet nie zdawałeś sobie sprawy, że możesz użyć ręki. Oprócz kupowania towarów i płacenia pracownikom możesz również w wielu przypadkach sfinansować te pozycje:

Ziemia . Teraz, żeby było jasne, nie można kupić ziemi inwestycyjnej i na niej siedzieć; ta ziemia musi być przyszłym domem dla jakiegoś aspektu twojej działalności. Ale niezależnie od tego, czy jest to nowy magazyn, czy nowa siedziba główna, możesz je sfinansować pożyczką SBA 7 (a). Możesz również zawrzeć koszty budowy w tym pakiecie.

Istniejący dług . Jeśli twój istniejący dług staje się miażdżącą górą rachunków, pożyczka SBA 7 (a) może pomóc ci go okiełznać. Zamiast 15 płatności otrzymasz jedną – i będzie ona miała niższą stopę procentową i dłuższy okres, a czek będzie znacznie łatwiejszy do obniżenia.

Nowy sprzęt lub meble . Niezależnie od tego, czy potrzebujesz systemu przenośników, czy farmy kabin, Twoja pożyczka SBA 7 (a) jest gotowa i czeka na Ciebie. Może po jednym z każdego?

SBA 7 (a) Warunki pożyczki: Co musi wiedzieć przedsiębiorca

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać w przypadku pożyczek SBA 7 (a), zanim zwrócisz się do banku o zaciągnięcie takiej pożyczki. To świetny produkt dla wielu firm, ale jak każdy instrument finansowy nie jest idealny dla każdego. Oto, na co przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy w linii przerywanej:

Kwota kredytu. SBA 7 (a) można udzielać pożyczek do 5 milionów dolarów, ale większość małych firm nie kwalifikuje się do otrzymania takiej kwoty jak start-upy. Jeśli jednak możesz udowodnić, że masz potencjał dochodowy, Twój bank może rozważyć przekazanie Ci miliona dolarów.

Procent gwarancji. SBA 7 (a) pożyczki nie są jak hipoteki mieszkaniowe; będziesz musiał wnieść znaczny kapitał, aby pomóc w buforowaniu wszelkich strat, których bank może doświadczyć. Pożyczki poniżej 150 000 USD są gwarantowane przez SBA do 85%, pozostawiając Ci dodatkowe 15%. Pożyczki powyżej 150 000 $ są gwarantowane tylko do 75%, więc musisz postawić 25% na stole.

Oprocentowanie. Pożyczki SBA podlegają maksymalnym stopom procentowym SBA i są powiązane ze stopą główną, LIBOR lub inną opcjonalną stopą procentową. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli pożyczka nie przekracza 25 000 USD i jest spłacana za mniej niż siedem lat, zapłacisz podstawową kwotę plus 4,25%; pożyczka w wysokości 50 000 USD z terminem zapadalności powyżej siedmiu lat będzie stanowić podstawę powiększoną o 2,75%. Stawki mogą być zarówno stałe, jak i zmienne, więc upewnij się, że dokładnie wiesz, co otrzymujesz, zanim się na to zgodzisz. Pożyczka o stałym oprocentowaniu jest ogólnie bezpieczniejszym rozwiązaniem, nawet jeśli początkowo płatność jest wyższa, ponieważ płatność nigdy się nie zmienia.

Termin zapadalności. Stopa zapadalności pożyczki zależy od kwoty pożyczki i zdolności do spłaty pożyczki, ale maksymalne wartości są ustalone. Pożyczki na nieruchomości są ograniczone do 25 lat, a pożyczki na sprzęt do maksymalnie 10 lat, podobnie jak pożyczki na kapitał obrotowy lub zapasy.

Opłaty. SBA 7 (a) pożyczki mogą podlegać opłacie gwarancyjnej i opłacie za obsługę. Obecnie pożyczki poniżej 150 000 USD nie są objęte opłatą gwarancyjną, pożyczki od 150 000 do 700 000 USD będą podlegały 3% opłacie gwarancyjnej, a pożyczki powyżej 700 000 USD będą wymagały opłaty w wysokości 3,5%. Wszelkie pożyczki przekraczające 1 milion USD obejmują dodatkową opłatę gwarancyjną w wysokości 0,25% za każdą kwotę powyżej 1 miliona USD. Wszystkie pożyczki są obciążone stałą opłatą za obsługę w wysokości 0,520% pozostałego salda przez cały okres pożyczki.

Kary przedpłaty. Pożyczki z terminem zapadalności wynoszącym co najmniej 15 lat podlegają karze za przedterminową spłatę, jeżeli pożyczkobiorca spłaca z góry 25% lub więcej pożyczki w ciągu pierwszych trzech lat wypłaty wpływów z pożyczki. W pierwszym roku będzie to 5% kwoty przedpłaty; w drugim 3%; aw trzecim 1%.

Znalezienie idealnego kredytodawcy SBA 7 (a)

Idealnym pożyczkodawcą SBA 7 (a) jest bank lub unia kredytowa, z którą czujesz się komfortowo i która współpracuje również z innymi firmami, takimi jak Twoja. Ważne jest, aby rozumieli Twój model biznesowy i sposób zarabiania pieniędzy, zwłaszcza jeśli nie otwierasz standardowej operacji. Twój start-up zasługuje na najlepszą szansę na życie!