Kiedy odzyska się Bitcoin [BTC]?

Category: Mogą Mieć
17 lutego 2021

Wydaje się, że Bitcoin ustabilizował się, ale tydzień pozytywnych wiadomości może przyspieszyć ożywienie.

W ciągu ostatnich kilku dni ceny bitcoinów [BTC] ustabilizowały się na poziomie około 6300 i 6400 USD, tylko nieznacznie odchodząc od tych punktów.

Wraz z kontynuacją wyprzedaży altcoinów dominacja bitcoinów – obecnie na poziomie 57,4% według CoinMarketCap – zmierza w kierunku dwóch trzecich całego rynku kryptowalut.

Chociaż wyprzedaż najbardziej dotknęła ethereum, wydaje się, że teraz wpływa na tokenów, którzy wcześniej radzili sobie bardzo dobrze. VeChain [VET], WanChain [WAN] i Decentraland [MANA] wszystkie odczuły utratę bólu między 5% a 10% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ether [ETH] boryka się najbardziej, ponieważ romansuje z rocznym minimum 185 USD, ponieważ spadł poniżej 200 USD.

Pozytywne wiadomości dotyczące przyjęcia kryptowalut i kryptowalut

Jednak ostatnie kilka dni przyniosło pozytywne wiadomości dotyczące kryptowalut, które są w stanie pobudzić rynki lub przynajmniej przynieść chwilę wytchnienia.

Będzie to najbardziej korzystne dla Bitcoina [BTC], który potrzebuje trochę wysiłku, aby przekroczyć granicę 6400 $, gdzie utrzymuje się od kilku dni.

Pozytywy z Unii Europejskiej (UE)Sektor kryptowalut i jego wzrost na rynku zostały w tym tygodniu docenione przez nie większą grupę niż Komisja Europejska (KE), organ prawodawczy i decyzyjny UE. Wiceprzewodniczący komisji, Valdis Dombrovskis, zaufał rynkom kryptowalut, które, jak powiedział, zostaną tutaj. „Przeprowadziliśmy również dobrą wymianę poglądów na temat aktywów kryptograficznych. Widzimy, że krypto-aktywa zostaną tutaj. Pomimo niedawnych zawirowań rynek ten nadal się rozwija – powiedział.

To uznanie jest ważne, ponieważ w ostatnich miesiącach KE pokazała mieszane sygnały w kierunku kryptowaluty. Chociaż priorytetowo traktuje promocję blockchain, komisję i jej organ macierzysty, UE jest bardziej ostrożna w kwestii kryptowalut. Po spotkaniu w lutym, Zespół Zadaniowy ds. Pieniężnych KE zarekomendował „Poprawę zrozumienia ryzyk wirtualnych walut. Później w kwietniu Parlament Europejski zgodził się na zaostrzenie regulacji sektora kryptowalut.

Wsparcie UE jest w stanie pobudzić europejski rynek kryptowalut, który pozostaje w tyle za Azją.

Pozytywy z Citigroup

Citigroup ujawniła, że ​​zapewni przechowywanie kryptowalut w kryptowalutowym produkcie inwestycyjnym w stylu ADB. Pomagając inwestorom instytucjonalnym w posiadaniu kryptowaluty bez bezpośredniego zajmowania się nimi, jest ogromne pod względem adopcji kryptowalut, nie trzeba dodawać, że przyniesie więcej pieniędzy do sektora.

Pozytywy z NasdaqNasdaq podobno opracowuje narzędzie do analizy kryptowalut dla inwestorów. Jeśli w końcu zostanie wydany, będzie to pierwszy rzeczywisty produkt kryptograficzny z banku, który słownie wykazał duże wsparcie dla kryptowalut.

Pozytywy z Gemini ExchangeFirma Gemini, prowadzona przez bliźniaków Winklevoss, wprowadziła na rynek pierwszy w pełni kontrolowany i licencjonowany stablecoin o nazwie Gemini dollar (GUST). Eksperci stwierdzili, że w pełni skontrolowany i licencjonowany stablecoin Gemini zwiększy legitymację rynku i jeszcze bardziej ulepszy jego infrastrukturę.

Na zakończenie

W normalnych sytuacjach każdy z tych pozytywów w ciągu ostatnich kilku dni może pobudzić rynek i może to zrobić – szczególnie w przypadku bitcoina [BTC]. Ale nie ma żadnych gwarancji.

Charakter obecnej bessy sprawia, że ​​nawet najlepsze wiadomości płynące z sektora mogą mieć niewielki lub żaden wpływ na ceny. Na przykład wprowadzenie Bakkt nie przyniosło rynkowi wiele dobrego, jak można by się spodziewać.