Kiedy aktualizowane są wyniki kredytowe?

Category: Credit Karma
17 lutego 2021

Credit Karma App

Twoja zdolność kredytowa jest ważną częścią Twojego życia finansowego. Chociaż może to nie być coś, co regularnie śledzisz (choć prawdopodobnie powinieneś), może to mieć duży wpływ na Twoje finanse.

Biorąc pod uwagę ogromny wpływ, jaki Twoja ocena kredytowa ma na Twoje życie, powinieneś być świadomy swojego wyniku, jak to działa i kiedy Twój wynik jest aktualizowany.

Dowiedz się, jak działa raportowanie kredytowe i jaki ma to wpływ na odświeżanie i aktualizowanie wyników kredytowych.

Dlaczego powinieneś się przejmować aktualizacją wyników kredytowych?

Możesz się zastanawiać, dlaczego powinno Cię obchodzić, kiedy Twoja zdolność kredytowa zostanie zaktualizowana. To nie jest tak, że może zmienić się tak bardzo w krótkim czasie, a jego zmiany nie mają na ciebie dużego wpływu, prawda?

Oprócz tego, że warto być tego świadomym, podobnie jak innych aspektów swojego życia finansowego, istnieje jedna sytuacja, w której należy zwrócić szczególną uwagę na aktualizację zdolności kredytowej.

Szczególnie ważne jest, aby zdawać sobie sprawę ze swojej zdolności kredytowej, gdy ubiegasz się o dużą pożyczkę. Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy czy biznesowy, Twoja ocena kredytowa ma ogromny wpływ.

Oszczędzaj pieniądze dzięki szybkiemu zwiększeniu zdolności kredytowejRozważ złożenie wniosku o kredyt hipoteczny. Pożyczasz 300 000 $ na zakup nowego domu. Masz doskonały wynik kredytowy 765.

Kiedy otrzymasz zgodę na pożyczkę, RRSO wyniesie 3,603%. Będziesz płacić 1364 USD miesięcznie przez 30 lat, spłacając łącznie 491 040 USD przez cały okres trwania pożyczki.

Jeśli Twój wynik spadnie zaledwie o 10 punktów do 755, kwalifikujesz się do pożyczki z RRSO 3,825%.

Twoja miesięczna płatność wyniesie 1402 USD, nieco mniej niż 40 USD więcej niż w przypadku, gdy Twój wynik kredytowy był tylko o 10 punktów wyższy. W całym okresie pożyczki zapłacisz 504,720 USD, o ponad 15 000 USD więcej niż przy niższej stopie procentowej.

Zmiana wyniku kredytowego o 10 lub więcej punktów w ciągu miesiąca jest bardzo łatwa. Przy tak niewielkiej zmianie wyniku, która ma tak duży wpływ na Twoje pożyczki, ważne jest, aby ją dokładnie śledzić.

A może ścigasz jedną z najlepszych kart kredytowych na rynku, która ma ograniczony czasowo premię za rejestrację.

Przy niewielkim wzroście wyniku kredytowego możesz kwalifikować się do tego, zanim umowa zniknie.

Kiedy aktualizowane są wyniki kredytowe?

Kiedy więc twój wynik faktycznie się aktualizuje? Odpowiedź nie jest tak prosta, jak nazwanie daty. Twoja ocena kredytowa jest aktualizowana przez cały czas.

Dokładny czas zmiany wyniku będzie zależał od Twoich działań i kont kredytowych lub pożyczkowych.

Po zamknięciu wyciągu z karty kredytowej firma wydająca kartę zgłosi dane agencjom kredytowym, z którymi współpracuje. Poda im informacje o twojej pożyczce.

Na przykład poinformuje agencje kredytowe, czy dokonałeś płatności w zeszłym miesiącu, czy nastąpiła na czas i jakie jest Twoje aktualne saldo.

Wydawca karty poda również informacje o Twoim limicie kredytowym, jak długo masz kartę i inne interesujące Cię informacje.

Agencje kredytowe wezmą informacje dostarczone przez wystawcę karty i dodają nowe informacje do raportu kredytowego. Następnie Twój wynik zostanie ponownie obliczony przy użyciu zaktualizowanych informacji z raportu kredytowego.

Jeśli w poprzednim okresie wyciągu nie korzystałeś z karty kredytowej, Twój wynik prawdopodobnie w ogóle się nie zmieni.

Jeśli dokonałeś dużej płatności lub dokonałeś dużego zakupu, może nastąpić duża zmiana wyniku.

Jeśli masz wiele kart kredytowych i pożyczek, Twój wynik będzie się zmieniał za każdym razem, gdy jedno z wyciągów zostanie zamknięte.

Może to utrudnić śledzenie, kiedy dokładnie zmieni się Twój wynik. Jeśli naprawdę chcesz uważnie obserwować swój wynik, spróbuj zmienić daty zakończenia wyciągu na każdej karcie na ten sam dzień każdego miesiąca.

Jak obliczana jest Twoja ocena kredytowa

Obliczanie zdolności kredytowej wymaga skomplikowanej i zastrzeżonej formuły. Każda agencja ratingowa ma swój własny system scoringowy i nikt oprócz agencji nie wie dokładnie, jak działa każdy system.

Wynik FICO to standardowa ocena kredytowa używana w branży finansowej.

Chociaż dokładny wzór jest tajemnicą, firma FICO dostarczyła informacji na temat czynników, które wpływają na ustalenie wyniku.

Historia płatnościJest to największy składnik Twojej zdolności kredytowej. Equifax twierdzi, że stanowi jedną trzecią wzoru punktacji.

Pożyczkodawcy chcą widzieć, że jesteś w stanie i chcesz dokonywać terminowych spłat swojej pożyczki.

Im dłuższa historia dokonywania płatności, tym lepszy wynik. Jeśli przegapisz kilka płatności, wpłynie to na Twój wynik, dopóki nie będziesz mógł ponownie uzyskać dobrej passy terminowych płatności.

Rejestry publiczneTakie sytuacje, jak bankructwa, wyroki przeciwko tobie lub rachunki w windykacji, słabo odzwierciedlają twoją zdolność do spłaty długów.

Każda pozycja w rejestrze publicznym znacznie obniży Twoją zdolność kredytową.

Postaraj się, aby którykolwiek z nich nie pojawił się w Twoim raporcie. Z czasem wypadną z Twojego raportu i przestaną mieć wpływ.

Jeśli masz konto wysłane do inkasa, postaraj się je opłacić. Dzięki temu Twój wynik będzie nieco lepszy.

Długość historiiIm dłużej masz zdolność kredytową, tym lepiej. Im więcej informacji znajdziesz w raporcie kredytowym, tym łatwiej pożyczkodawcom będzie dokładnie ocenić Twoje tendencje finansowe.

W miarę jak coraz częściej korzystasz z kredytu i stajesz się bardziej znaną ilością, pożyczkodawcy stają się chętniej ci pożyczać.

Nowe kontaZa każdym razem, gdy otwierasz nową kartę lub otrzymujesz nową pożyczkę, Twój wynik jest niewielki. Z czasem Twoja zdolność kredytowa powróci do normy.

Powodem tego jest fakt, że uzyskanie wielu pożyczek w krótkim czasie jest znakiem ostrzegawczym.

Jeśli nagle pożyczysz dużo pieniędzy, możesz nie być w stanie obsłużyć płatności lub w ogóle nie planować spłaty.

ZapytaniaZa każdym razem, gdy ubiegasz się o pożyczkę, w raporcie kredytowym umieszczana jest notatka. Podobnie jak w przypadku otwierania nowych kont, ubieganie się o wiele pożyczek na raz jest znakiem ostrzegawczym.

Każda aplikacja obniży Twój wynik o kilka punktów. Zapytania są usuwane z raportu po dwóch latach, przez co ich wpływ jest niewielki i krótkoterminowy.

Wykorzystanie kredytu / posiadana kwotaIm więcej jesteś winien, tym gorsza będzie Twoja zdolność kredytowa. To dlatego, że im mniej jesteś winien, tym łatwiej będzie Ci spłacić nową pożyczkę.

Część tej części wyniku stanowi obliczenie wskaźnika wykorzystania kredytu. Oznacza to, że kwota, którą jesteś winien, a łączny limit kredytowy na wszystkich Twoich kartach kredytowych. Im niższy współczynnik, tym lepiej.

Rodzaje kredytówZróżnicowanie linii kredytowych pokazuje, że możesz zarządzać różnymi rodzajami pożyczek o różnych strukturach spłaty.

Aby ten czynnik został uwzględniony przy aktualizacji zdolności kredytowej, należałoby z powodzeniem otworzyć nowy typ linii kredytowej.

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową

Jeśli ubiegasz się o dużą pożyczkę, taką jak kredyt hipoteczny lub samochodowy, w Twoim interesie jest uzyskanie jak najwyższego wyniku przy składaniu wniosku.

Chociaż trudno jest mieć duży wpływ na krótkoterminową zdolność kredytową, nadal możesz ją przesunąć o kilkanaście lub więcej punktów.

Będziesz potrzebować miesiąca lub dwóch na planowanie.

Żądanie kopii raportu kredytowegoZgodnie z prawem, każda z głównych agencji oceniających musi raz w roku bezpłatnie dostarczyć kopię Twojego wyniku.

W tym celu możesz również skorzystać z bezpłatnej usługi. Następnie naprawdę spójrz na swój raport. Zobacz, czy jest z nim coś nie tak, na przykład konto w kolekcjach, które tak naprawdę nie są Twoje. Jeśli zobaczysz błąd, zakwestionuj go z agencją.

Jeśli możesz udowodnić, że raport jest błędny, konto zostanie usunięte z raportu, co zwiększy Twój wynik.

Zdecyduj, kiedy będziesz ubiegać się o pożyczkęNa miesiąc przed złożeniem wniosku o pożyczkę zaprzestań korzystania z karty kredytowej.

Upewnij się, że data zamknięcia wyciągu przypada co najmniej tydzień przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Następnie spłać saldo karty kredytowej tak bardzo, jak możesz. Staraj się, aby wykorzystanie kredytu nie przekraczało 25%.

Spróbuj spłacić saldo karty kredytowej dwa razy w miesiącuWystawca karty zgłasza saldo tylko na dzień zamknięcia wyciągu. Żadna część salda zapłacona przed zamknięciem wyciągu nie zostanie zgłoszona jako saldo Twojej zdolności kredytowej.

Poproś o zwiększenie limitu kredytuJeśli prosisz o niewielką podwyżkę, wielu wydawców kart nie sprawdzi Twojej zdolności kredytowej. To pozwala uniknąć zapytania o wynik i poprawia współczynnik wykorzystania.

Poproś o uprawnienia autoryzowanego użytkownikaJeśli masz członka rodziny lub przyjaciela ze świetną zdolnością kredytową, któremu ufasz i który ci ufa, możesz być autoryzowanym użytkownikiem jego konta (kont) karty kredytowej.

Wiele firm zgłasza autoryzowanych użytkowników agencjom oceniającym zdolność kredytową. Jeśli konto ma dobrą opinię, może to pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej.

Wniosek

Wyniki kredytowe są ważne w dzisiejszym świecie, ale wiele osób nie wie o nich wystarczająco dużo. Zrozum, jak działają i możesz wykorzystać tę wiedzę na swoją korzyść.

Te wskazówki mogą pomóc w przygotowaniu najlepszej możliwej oceny kredytowej na czas ubiegania się o nową pożyczkę.

Zadać pytanieMoże ci się spodobać również Ujawnienie reklamodawców: wiele ofert oszczędności pojawiających się na tej stronie pochodzi od reklamodawców, od których ta witryna otrzymuje wynagrodzenie za umieszczenie na liście. Ta rekompensata może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w tej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Te oferty nie obejmują wszystkich dostępnych kont depozytowych.

Ujawnienie redakcyjne: ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

Ujawnianie treści generowanych przez użytkowników: te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy bankowego.

  • O
  • KontaktWarunkiPrywatność ->PrywatnośćReklamowaćBlogUjawnienie reklamodawcy:Wierzymy, że zapewniając narzędzia i edukację, możemy pomóc ludziom zoptymalizować ich finanse, aby odzyskać kontrolę nad swoją przyszłością. Chociaż nasze artykuły mogą zawierać lub prezentować wybrane firmy, dostawców i produkty, nasze podejście do ich tworzenia jest sprawiedliwe i bezstronne. Treści, które tworzymy, są bezpłatne i pochodzą z niezależnych źródeł, pozbawione są jakiejkolwiek płatnej promocji.

    Ta treść nie jest dostarczana ani zlecana przez reklamodawcę bankowego. Wyrażone tutaj opinie są wyłącznymi opiniami autora, a nie reklamodawcy bankowego i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób poparte przez reklamodawcę bankowego. Ta witryna może otrzymywać wynagrodzenie w ramach programu partnerskiego reklamodawcy bankowego.

    MyBankTracker generuje przychody dzięki naszym relacjom z naszymi partnerami i podmiotami stowarzyszonymi. Czasami możemy wspomnieć lub zamieścić recenzje ich produktów, ale nie ma to wpływu na nasze rekomendacje, które są całkowicie oparte na badaniach i pracy naszego zespołu redakcyjnego. Nie jesteśmy w żaden sposób zobowiązani umową do oferowania pozytywnych lub rekomendujących recenzji ich usług. Zobacz naszą listę partnerów.

    MyBankTracker nawiązał współpracę z CardRatings w celu pokrycia produktów kart kredytowych. MyBankTracker i CardRatings mogą otrzymywać prowizje od wydawców kart. Opinie, recenzje, analizy i rekomendacje są wyłączną własnością autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów.