Kłamstwo na osobistym wniosku o pożyczkę to zły pomysł

Kłamstwo na osobistym wniosku o pożyczkę to zły pomysł
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 31 sierpnia 2020 /
  • 4 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez finanso całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Który bank wybrać?

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Kłamstwo na wniosku o pożyczkę może w pierwszej chwili wydawać się nieszkodliwe – w końcu pożyczkodawca może nawet nie sprawdzić Twojego roszczenia o zawyżony dochód czy aktualnego statusu zatrudnienia. Jednak celowe leżenie na osobistym wniosku o pożyczkę jest uważane za oszustwo i może mieć realne konsekwencje. Poniżej omówimy, w jaki sposób pożyczkodawcy weryfikują informacje podane przez Ciebie w osobistym wniosku o pożyczkę i co może się stać, jeśli celowo sfałszujesz dokumenty lub inne informacje.

Uzyskaj wstępną kwalifikację

Weryfikacja informacji o pożyczce osobistej

Podczas wypełniania wniosku o pożyczkę zostaniesz poproszony o podanie swojego wynagrodzenia i informacji o pracodawcy. Możesz również zostać poproszony o dostarczenie odcinków wypłaty, zeznań podatkowych lub wyciągów bankowych, ale nie zawsze tak się dzieje.

Na przykład internetowy pożyczkodawca Prosper Marketplace twierdzi, że weryfikuje zatrudnienie, dochód lub oba te elementy w przypadku około 61 procent swoich pożyczek. Firma ostrzega inwestorów, aby przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych nie polegali na informacjach podawanych samodzielnie.

„Wnioskodawcy dostarczają różnorodnych informacji dotyczących celu pożyczki, dochodów, zawodu i statusu zatrudnienia, które są zawarte w listach pożyczkobiorców” – pisze firma w swoim prospekcie. „Nie weryfikujemy większości tych informacji, które mogą być niekompletne, niedokładne lub celowo fałszywe”.

Inny pożyczkodawca internetowy, LendingClub, twierdzi, że przeprowadza weryfikację dochodów i pracodawcy w przypadku około 70 procent swoich pożyczek. Weryfikacja może zostać uruchomiona:

  • Na podstawie informacji o profilu kredytowym lub wniosku.
  • Kiedy we wniosku znajdują się sprzeczne lub nietypowe informacje, takie jak podany dochód, który wydaje się zawyżony w stosunku do podanego stanowiska.
  • Gdy podejrzewa się oszustwo.

„Sprawdzanie dochodu lub źródła dochodu pożyczkobiorcy może zmniejszyć ryzyko w pewnych okolicznościach, takich jak sprawdzanie pod kątem zawyżonych dochodów na podstawie wniosku” – stwierdza LendingClub. „Z drugiej strony, gdy pierwszy wniosek o pożyczkę przechodzi nasze solidne modele selekcji, generalnie uważamy, że wnioskodawca jest mniej ryzykowny i dlatego nie zawsze musimy weryfikować ich dochody”.

Więc chociaż kłamstwo może być kłamstwem na osobistym wniosku o pożyczkę, biorąc pod uwagę, że informacje nie zawsze są weryfikowane, zdecydowanie odradza się. Możesz ponieść poważne konsekwencje prawne i utrudnić zaciągnięcie pożyczki w przyszłości.

Co się stanie, jeśli ktoś złoży wniosek o pożyczkę osobistą?

Świadome podanie nieprawdziwych informacji we wniosku kredytowym jest uważane za kłamstwo i jest przestępstwem. Na przykład podanie nieprawidłowego wynagrodzenia lub sfałszowanie dokumentów kwalifikowałoby się jako kłamstwo – i może mieć poważne konsekwencje.

Przykład: w 2016 r. Prokurator generalny stanu Michigan złożył oskarżenie przeciwko przedstawicielowi stanu, oskarżając go o przedstawianie fałszywych oświadczeń o dochodach, gdy składał wniosek o pożyczkę osobistą w 2010 r.

Rep. Brian Banks został oskarżony o dwa przypadki wypowiadania i publikowania fałszywych informacji i dwa przypadki użycia „fałszywego pozoru” w celu uzyskania pożyczki w wysokości 3000 USD od Detroit Metropolitan Credit Union. Za najpoważniejszy z zarzutów grozi kara 14 lat pozbawienia wolności po skazaniu.

Ryzyko związane z wnioskiem o pożyczkę osobistą

Chodzenie do więzienia za leżenie na aplikacji jest rzadkością, ale się zdarza. Na przykład w 2015 roku kobieta z Karoliny Północnej została skazana na 60 miesięcy więzienia po tym, jak przyznała się do podania fałszywych informacji dotyczących jej dochodów i majątku w celu uzyskania pożyczek osobistych. Prokuratorzy twierdzą, że wykorzystała te pieniądze na sfinansowanie domu o wartości 1,85 miliona dolarów.

W 2014 roku kobieta z Ohio została skazana na 14 lat więzienia za wykorzystywanie tożsamości innych osób do zaciągania pożyczek w LendingClub i innych instytucjach.

Nawet jeśli twój zamiar nie jest przestępczy, możesz stracić pożyczkę.

Prosper twierdzi, że 11% weryfikowanych przez niego wniosków zawiera fałszywe lub niewystarczające informacje o zatrudnieniu lub dochodach. W takich przypadkach firma anuluje pożyczkę przed jej sfinansowaniem. W przypadku innych firm może być konieczne natychmiastowe spłacenie otrzymanych pożyczek, jeśli pożyczkodawca dowie się, że przedstawiłeś się w fałszywy sposób.

Oprócz tych konsekwencji karnych, czeka Cię również długa lista innych reperkusji, które mogą wpłynąć na Twoją finansową przyszłość. Na przykład twoja zdolność kredytowa może zostać mocno uderzona i możesz nie być w stanie zaciągnąć pożyczki w przyszłości.

Uzyskaj wstępną kwalifikację

Podsumowując

Ogólnie rzecz biorąc, konsekwencje, jakie może przynieść złożenie wniosku o pożyczkę – wszystko, od obniżonej zdolności kredytowej po karę więzienia – nie są warte nagród. Zamiast kłamać, aby uzyskać większą pożyczkę, upewnij się, że szukasz pożyczkodawców, którzy mogą dać Ci najwięcej pieniędzy w oparciu o Twoją aktualną sytuację finansową. Istnieją pożyczkodawcy oferujący złe kredyty, pożyczki o niskim oprocentowaniu i pożyczki osobiste, które biorą pod uwagę nie tylko Twój dochód i kredyt.