Kalkulator refinansowania kredytu samochodowego: ile możesz zaoszczędzić?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Refinansowanie może obniżyć płatność za samochód lub pomóc w szybszej spłacie. Wypróbuj ten kalkulator, aby sprawdzić, czy jest odpowiedni dla Ciebie.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Korzystanie z tego kalkulatora refinansowania kredytu samochodowego pozwoli Ci:

Zobacz, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, refinansując obecną pożyczkę

Wyświetl swoją nową miesięczną spłatę pożyczki

Zobacz, jak długość pożyczki wpływa na miesięczną płatność

Porównaj oferty pożyczek, aby znaleźć najlepszą dla siebie

Zobacz więcej informacji poniżej, jak korzystać z tego kalkulatora.

Dlaczego refinansować?

Może chciałbyś obniżyć miesięczną opłatę za samochód. Być może poprawiła się twoja zdolność kredytowa. A może myślisz, że sprzedawca oznaczył Twoje oprocentowanie przy zakupie samochodu. W zależności od warunków pierwotnej pożyczki lub zmian w finansach, refinansowanie może zaoszczędzić pieniądze na odsetkach lub zmniejszyć miesięczną płatność.

Zbierz kluczowe informacje

Aby najskuteczniej korzystać z tego kalkulatora, będziesz potrzebować kilku szczegółów dotyczących aktualnej pożyczki. Możesz łatwo znaleźć informacje na temat swojego ostatniego wyciągu kredytowego lub dzwoniąc do pożyczkodawcy. Jeśli wszystko inne zawiedzie, oszacuj informacje w celu szybkiego przybliżenia wyników.

Wprowadź informacje o aktualnej pożyczce w lewej kolumnie. Informacje o nowej pożyczce lub pożyczce, którą rozważasz, znajdują się po prawej stronie. Wyniki są wyświetlane automatycznie w polach poniżej.

Aktualna pożyczka

Pierwotna kwota pożyczki: całkowita kwota pożyczki, którą pożyczyłeś. Jeśli kupiłeś nowy samochód i wpłaciłeś zaliczkę, jest to cena zakupu samochodu pomniejszona o kwotę, którą zapłaciłeś.

Bieżąca stopa procentowa: jest to stopa procentowa, do której kwalifikowałeś się na początku pożyczki. Jeśli finansowałeś przez dealera samochodowego, możesz płacić wyższą stawkę, niż zasługujesz. Dzieje się tak często w przypadku osób, które nie otrzymały wstępnej zgody na pożyczkę lub tych z kredytem poniżej średniej, głównie dlatego, że nie wiedzą, że dostępne są lepsze stawki.

Długość bieżącej pożyczki: jest to liczba miesięcy spłaty pożyczki, od której zacząłeś ją spłacać. W przypadku nowych samochodów większość osób bierze 60-miesięczne pożyczki.

Saldo bieżącej pożyczki: miejmy nadzieję, że co miesiąc spłacasz terminowo. Jeśli miałeś pożyczkę na rok lub dłużej, Twoje aktualne saldo jest znacznie niższe od pożyczki. Jeśli nie wiesz, ile nadal jesteś winien, spójrz na swój ostatni wyciąg lub zadzwoń do pożyczkodawcy i zapytaj o „kwotę wykupu.

Miesiące pozostałe do spłaty bieżącej pożyczki: jest to ilość czasu pozostająca do spłaty pierwotnej pożyczki. Trudno jest refinansować po lepszym oprocentowaniu bez historii regularnych, terminowych płatności przez co najmniej sześć do 12 miesięcy. Jednak im więcej czasu pozostał do spłaty kredytu, tym więcej możesz zaoszczędzić na refinansowaniu.

Nowa pożyczka

Kwota refinansowanej pożyczki: Jeśli nie wiesz, ile nadal jesteś winien, spójrz na najnowszy wyciąg lub zadzwoń do pożyczkodawcy i zapytaj o „kwotę wykupu. Możesz być winien więcej niż wart jest twój samochód; większość pożyczkodawców refinansuje kwoty większe niż wartość księgowa samochodu.

Nowy okres pożyczki: Jedną z zalet refinansowania jest możliwość zmiany czasu spłaty pożyczki. Jeśli chcesz spłacić pożyczkę szybciej, wybierz mniej miesięcy, niż masz obecnie. Oznacza to, że zapłacisz mniej odsetek. Jeśli chcesz obniżyć swoją miesięczną ratę i nie masz nic przeciwko płaceniu wyższych odsetek, możesz przedłużyć pożyczkę o dodatkowe sześć lub więcej miesięcy. Ale bądź ostrożny przy udzielaniu pożyczki – możesz skończyć z dłuższym dłużnikiem, niż jest wart samochód, ponieważ samochody szybko tracą na wartości.

Nowe oprocentowanie: jeśli poziom twojego kredytu poprawił się lub stopy procentowe spadły, możesz być w stanie refinansować kredyt samochodowy przy niższym oprocentowaniu. Jeśli tylko testujesz wody i nie wiesz, czy chcesz iść do przodu, możesz zgadnąć, jaką stopę procentową możesz uzyskać. Jeśli poważnie myślisz o refinansowaniu i chcesz uzyskać dokładne dane, najpierw złóż wniosek u wielu pożyczkodawców. Następnie, gdy otrzymasz wycenę, wprowadź tutaj tę stopę procentową.

Pamiętaj, że podczas refinansowania możesz mieć możliwość wypłaty gotówki z kredytu. W większości przypadków pożyczka samochodowa nie posiada dużego kapitału własnego, więc wypłata gotówki może zwiększyć ryzyko „odwrócenia pożyczki – z tytułu dłuższej kwoty pożyczki niż samochód. NerdWallet zaleca, aby nie wypłacać gotówki, chyba że dokonałeś dużej zaliczki i nagle potrzebujesz pieniędzy na wypadek awarii.

Przeglądanie wyników

Jeśli kwalifikujesz się do niższej stopy procentowej i zachowasz ten sam okres pożyczki, otrzymasz niższą miesięczną płatność. W niektórych przypadkach miesięczna rata nie wydaje się bardzo spadać. Spójrz jednak na całkowitą kwotę, którą zaoszczędzisz na odsetkach. Z biegiem czasu może się to sumować bardzo dużo.

Pożyczki samochodowe zwykle nie podlegają karom przedpłaty, a pożyczkodawcy zwykle nie pobierają opłat za złożenie wniosku ani opłat za udzielenie kredytu, chociaż mogą obowiązywać inne stosunkowo niewielkie opłaty związane z przeniesieniem pożyczki. Jeśli refinansowanie pozwoliłoby zaoszczędzić pieniądze lub odciążyć finanse, mogłoby być tego warte.

Idąc naprzód

Większość banków i wiele spółdzielczych kas pożyczkowych oferuje kredyty na auto refinansowanie. NerdWallet zawiera również listę pożyczkodawców internetowych, którzy udzielają pożyczek refinansowych. Niektóre firmy są agregatorami, które wysyłają wniosek o pożyczkę do wielu pożyczkodawców. Ułatwia to porównywanie stóp procentowych i warunków od wielu pożyczkodawców, co stanowi istotny krok w poszukiwaniu najlepszej nowej pożyczki.