Jaki jest wpływ spłaty dodatkowego kapitału na kredyt hipoteczny?

Category: Spłatę Kredytu
17 lutego 2021

25 listopada 2018 Przez JMcHood

Jeśli co miesiąc masz trochę dodatkowych pieniędzy, możesz rozważyć dopłatę do kredytu hipotecznego. Płacenie dodatkowej kwoty głównej to świetny sposób, aby przejść dalej. Ale co dokładnie robi dla ciebie opłacenie dodatkowej kwoty głównej?

Zapłacisz mniejsze odsetki

Kiedy dokonujesz dodatkowych spłat kwoty głównej kredytu hipotecznego, zmniejszasz saldo kapitału. To kwota, którą pożyczyłeś z banku. Gdy obniżysz saldo kapitału, zapłacisz mniejsze odsetki, ponieważ pożyczka zostanie spłacona wcześniej.

Nawet dodatkowe 100 dolarów miesięcznie może pomóc stracić na kilka lat kredyt, nie wspominając o oprocentowaniu kilku tysięcy dolarów. Nawet jeśli nie zobaczysz wzrostu zainteresowania, tak jak w przypadku płyty CD lub innego narzędzia inwestycyjnego, możesz wyjść z gry, spłacając kredyt hipoteczny, zamiast inwestować środki.

Szybciej zdobędziesz swój dom

Jeśli planujesz przejść na emeryturę bez spłaty kredytu hipotecznego, płacenie dodatkowej kwoty głównej każdego miesiąca może pomóc Ci osiągnąć ten punkt. Im więcej zapłacisz na rzecz zleceniodawcy, tym szybciej będziesz mieć wolny i czysty dom na własność.

Nawet jeśli jeszcze nie patrzysz na linię mety, zapłacenie większej kwoty głównej z góry może dać ci więcej kapitału w domu. Im więcej masz kapitału, tym lepszą możesz mieć sytuację finansową. Niezależnie od tego, czy w którymś momencie musisz skorzystać z tego kapitału, aby sfinansować studia lub ulepszyć swój dom, czy po prostu lubisz wcześniej nie korzystać z kredytu hipotecznego, może to być mądry wybór.

Jak dokonać dodatkowych płatności głównych

Teraz możesz się zastanawiać, jak możesz dokonać dodatkowych spłat kapitału. Na przykład, co zrobić, jeśli nie masz dodatkowych 100 USD lub więcej miesięcznie na spłatę kredytu hipotecznego? Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby to się stało.

 • Płać dodatkowo co miesiąc – Najłatwiejszą metodą jest wymyślenie określonej kwoty „dodatkowych środków, które co miesiąc przeznaczasz na kredyt hipoteczny. Nie ma określonej kwoty. Podczas gdy 100 dolarów każdego miesiąca byłoby fajne, nawet zaledwie 25 dolarów miesięcznie może pozbawić pożyczkę o kilka lat.
 • Dokonuj jednej dodatkowej spłaty każdego roku – jeśli w pewnym okresie roku zarabiasz więcej pieniędzy (premia lub prowizja), możesz co roku spłacać jedną dodatkową ratę kredytu hipotecznego. Daje to podobny efekt płacenia dodatkowych pieniędzy co miesiąc; po prostu płacisz jednorazowo.Spłać 1/12 spłaty kredytu hipotecznego oprócz spłaty kredytu hipotecznego – jeśli weźmiesz spłatę kapitału i odsetek i podzielisz je po równo na 12 rat w ciągu roku, będziesz płacić jedną dodatkową spłatę każdego roku.Wady dokonywania dodatkowych płatności głównych

  Chociaż dokonywanie dodatkowych spłat kapitału brzmi świetnie, z pewnością są pewne wady.

  • Tracisz płynność – środki zablokowane w Twoim domu nie są płynne. Aby uzyskać dostęp do środków, musiałbyś refinansować. Może to zająć od czterech do sześciu tygodni. Jeśli potrzebujesz szybko pieniędzy, może to stanowić problem.
  • Możesz stracić pieniądze – w zależności od stanu gospodarki i rynku mogą istnieć lepsze miejsca do inwestowania pieniędzy, takie jak akcje, obligacje lub fundusze rynku pieniężnego. Nazywa się to kosztem alternatywnym, który może wpłynąć na Twoją sytuację finansową po przejściu na emeryturę.Rzeczy do rozważenia przed spłatą kredytu hipotecznego

   Zanim zdecydujesz się przeznaczyć dodatkowe pieniądze na saldo kredytu hipotecznego, rozważ następujące pytania:

   • Czy masz odłożony fundusz awaryjny? Innymi słowy, czy jeśli zepsuł Ci się podgrzewacz ciepłej wody lub miałeś nagły wypadek dentystyczny, czy miałbyś fundusze, aby za to zapłacić? Jeśli nie, możesz rozważyć utworzenie funduszu awaryjnego z co najmniej sześciomiesięcznym dochodem przed zapłaceniem dodatkowej kwoty kredytu hipotecznego.
   • Czy masz fundusze emerytalne? Czy jesteś przygotowany na swoją przyszłość? Jest to szczególnie ważne, jeśli masz 401K, na którym Twój pracodawca odpowiada Twoim składkom. Nie możesz przewidzieć wartości swojego domu na emeryturze, więc nie będziesz wiedział, ile pieniędzy otrzymasz, jeśli go sprzedasz. Posiadanie gotowego funduszu emerytalnego to znacznie lepsza opcja.Czy masz zadłużenie na karcie kredytowej? Prawdopodobnie płacisz znacznie więcej odsetek od zadłużenia z tytułu karty kredytowej, niż zaoszczędzisz, spłacając wcześniej kredyt hipoteczny. Uwolnij się od zadłużenia karty kredytowej, zanim dokonasz dodatkowych płatności na poczet kapitału.Spłata dodatkowej kwoty kredytu hipotecznego może być świetną rzeczą, jeśli jesteś w odpowiedniej sytuacji finansowej. To nie jest właściwy wybór dla każdego. Przyjrzyj się uważnie swojej sytuacji finansowej, aby zdecydować, czy jesteś na właściwej pozycji, aby to zrobić. Nawet jeśli dopłata do kapitału ma największy wpływ w ciągu pierwszych kilku lat spłaty kredytu hipotecznego, możesz zacząć ten nawyk w dowolnym momencie życia kredytu.