Jak uzyskać umorzenie federalnych pożyczek studenckich Sallie Mae

Category: Mogą Zostać
17 lutego 2021

Czy możesz skorzystać z wybaczenia kredytu studenckiego?

Jeśli masz problemy ze spłatą kredytów studenckich, nie jesteś sam. Obecnie prawie 45 milionów amerykańskich pożyczkobiorców jest winnych ponad 1,5 biliona dolarów zadłużenia z tytułu kredytów studenckich. Co roku około miliona pożyczkobiorców nie spłaca kredytów studenckich. Na szczęście dostępne są programy, które pomogą Ci zarządzać spłatami kredytu studenckiego, aw niektórych przypadkach kwalifikują się do całkowitego przebaczenia Sallie Mae.

Sallie Mae pożycza pieniądze

Czym jest Sallie Mae i jaką rolę odgrywają w udzielaniu pożyczek studenckich i zarządzaniu nimi, może być mylące. Szybka historia powinna to wyjaśnić.

Sallie Mae, czyli Stowarzyszenie Marketingu Kredytów Studenckich, zostało założone na początku lat 70. jako organizacja sponsorowana przez rząd federalny. Ale później został sprywatyzowany. Obecnie jest to spółka notowana na giełdzie Nasdaq.

Nie podlega już żadnemu rządowi – federalnemu, stanowemu ani innym. Jako prywatny pożyczkodawca, pożyczanie od Sallie Mae nie różni się od pożyczki w banku, spółdzielczej spółce kredytowej lub salonie samochodowym.

Navient obsługuje pożyczkę

Sallie Mae sprzedaje pożyczki studenckie, rozpatruje wnioski o pożyczki i pieniądze na pożyczki. Nie mają z tobą nic wspólnego po otrzymaniu pożyczki. Gdy tylko wypłacą środki, Twoja pożyczka zostanie przekazana firmie o nazwie Navient. Od tego momentu wszystkie Twoje transakcje będą związane z Navientem.

Całkowicie niezależna od Sallie Mae, Navient jest również firmą prywatną. Oni obsługi kredytów studenckich dla Sallie Mae i innych loaners. Zajmują się ściąganiem płatności oraz udzielaniem odroczeń i zwłok.

Navient nie umarza kredytów studenckich. Musisz złożyć podanie do agencji rządowej, która zajmuje się typem przebaczenia, którego szukasz. Jednak często przedstawiciel Navient może wskazać właściwy kierunek.

Naucz się języka

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o umorzeniu pożyczki Sallie Mae, musisz najpierw przeprowadzić pewne badania. Przyglądając się temu, dobrze jest znać język. Oto kilka typowych terminów, z którymi się spotkasz:

 • Przebaczenie lub anulowanie: Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy nie musisz dokonywać żadnych dalszych spłat kredytów studenckich.
 • Absolutorium: Nie musisz spłacać pożyczki z powodu śmierci, inwalidztwa, bankructwa, więzienia lub szkoły, do której otrzymałeś pożyczki na zamknięcie. Odroczenie lub wyrozumiałość : tymczasowo nie musisz dokonywać płatności lub możesz dokonywać płatności niższych niż zwykle, ponieważ doświadczasz trudności finansowych, wróciłeś do szkoły lub zostałeś oddelegowany do wojska.Czasami te terminy są używane nieprawidłowo lub zamiennie, nawet przez profesjonalistów. Dlatego zawsze proś o wyjaśnienia, rozmawiając z przedstawicielem firmy lub rządu na temat twoich pożyczek.

  Wybaczanie pożyczek studenckich w ramach usług publicznych

  Niezależnie od tego, jaki rodzaj pracy, jaką wykonujesz, jeśli pracodawca jest rząd lub non-profit, mogą ubiegać się o przebaczenie przez Public Service Loan Program przebaczenie .

  Dowolny rząd Stanów Zjednoczonych – federalny, stanowy, lokalny lub plemienny. Praca non-profit musi być wykonywana w organizacji, która jest zwolniona z podatku na mocy sekcji 501 (c) (3) Kodeksu Podatkowego.

  Tak czy inaczej, musisz pracować na pełny etat i spłacać 120 miesięcznych spłat kredytów studenckich. To 10 lat płatności. Wolontariat w pełnym wymiarze godzin w Peace Corps lub AmeriCorps powinien również kwalifikować Cię do tego programu.

  Kredyt studencki na wybaczenie dla nauczycieli

  Nauczyciele często kwalifikują się do umorzenia kredytu studenckiego w ramach programu PSLF. Możesz również kwalifikować się w ramach programu Teacher Loan Forgiveness . Musisz uczyć w pełnym wymiarze godzin przez pięć kolejnych lat w szkole o niskich dochodach lub „agencji usług edukacyjnych. Ten program wybacza do 17 500 $ .

  Ale słowo ostrzeżenia, będziesz chciał mieć pełną kofeinę, kiedy zaczniesz przyglądać się temu programowi. Jest złożony i pełen drobnego druku. Na początek, szkoła lub agencja edukacyjna, dla której pracujesz, musi być wymieniona w Katalogu Niskich Dochodów z Anulowania Nauczycieli Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, który jest dostępny online.

  Musisz być „wysoko wykwalifikowanym nauczycielem, co oznacza, że ​​masz co najmniej tytuł licencjata i certyfikat nauczyciela ze swojego stanu. Co więcej, nie możesz zalegać z pożyczką, którą próbujesz umorzyć, a lista jest długa. Szybka wskazówka – niektóre stany mają własne programy umorzenia kredytów studenckich dla nauczycieli. Sprawdź internetową bazę danych na stronie internetowej American Federation of Teachers.

  Odroczenie spłaty kredytu studenckiego na raka

  Ustawa Departamentu Środków Edukacji z 2019 r. Zawiera sekcję, która mówi, że pożyczki studenckie mogą zostać odroczone na czas leczenia raka i sześć miesięcy po jego zakończeniu . Zdarzały się jednak przypadki, gdy firmy obsługujące kredyty studenckie (nie Navient) odmawiały przyznania odroczenia płatności na raka.

  Jeśli napotkasz problemy z odroczeniem spłaty kredytu studenckiego z powodu diagnozy raka, skontaktuj się z Biurem Ochrony Konsumentów i swoim kongresmanem. Jedna pacjentka z rakiem odniosła sukces po skontaktowaniu się z reporterem CNBC.

  Kredyt studencki dla osób niepełnosprawnych

  Umorzenie kredytu studenckiego z powodu niepełnosprawności może być dość łatwym procesem, jeśli zostałeś już zatwierdzony do pełnego świadczenia z tytułu niepełnosprawności przez Social Security Administration lub Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych .

  Musisz współpracować z firmą o nazwie Nelnet , która jest – jak się domyślacie – kolejną spółką notowaną na giełdzie, na którą podpisał kontrakt z Ministerstwem Edukacji. Mają program o nazwie Całkowita i trwała niepełnosprawność. Możesz złożyć wniosek online na stronie disabilitydischarge.com.

  Poinformują Cię, że rozpatrzenie wniosku i udzielenie odpowiedzi zajmie do 120 dni. Jednak zwykle jest to znacznie szybsze, jeśli już oficjalnie uznano Cię za niepełnosprawnego. Gdy będziesz w trakcie składania wniosku, powiadomią oni Departament Edukacji, aby wstrzymał dalsze działania windykacyjne.

  Zwolnienie z powodu śmierci

  Twoje pożyczki studenckie Sallie Mae mogą również zostać spłacone, jeśli umrzesz lub osoba, która wzięła dla Ciebie pożyczkę, np. Rodzic, umrze. Kopię aktu zgonu musi być wysłany do Navient.

  Pożyczki studenckie i upadłość

  Bardzo trudno jest spłacić kredyty studenckie w przypadku upadłości, ale nie jest to niemożliwe. Musisz być w stanie wykazać, że dokonywanie płatności spowoduje nadmierne utrudnienia dla Ciebie i osób pozostających na Twoim utrzymaniu.

  Niepotrzebne trudności definiuje się różnie w zależności od sądu. Ale jedną z powszechnie stosowanych metod jest test Brunnera . Wymaga to udowodnienia następujących rzeczy:

 • Że nie możesz utrzymać minimalnego poziomu życia, jeśli musisz spłacać pożyczki studenckie.
 • Że okoliczności w twoim życiu, które stworzyły tę sytuację, będą trwać w nieskończoność.Że podjąłeś starania, aby spłacić pożyczki.Zrób sobie przysługę i zatrudnij prawnika zajmującego się upadłością, który ma doświadczenie w umorzeniu zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego. Jedynym sposobem na upewnienie się, czy Twoje pożyczki studenckie mogą zostać umorzone w wyniku upadłości, jest złożenie wniosku i sprawdzenie, co zdecyduje sąd. Ale dobry prawnik może zrobić dla Ciebie najlepszą sprawę.

  Uwięzienie i wybaczenie kredytu studenckiego

  Nie ma zbyt wielu aktualnych informacji na temat umorzenia pożyczek Sallie Mae osobom przebywającym w więzieniu (ostatnia nieredagowana wersja podręcznika Departamentu Edukacji „Private Collection Agencies Manual została opublikowana w 2009 r.). Jednak generalnie wydaje się, że jeśli nie dokonywałeś płatności, a pożyczki są niespłacane, windykacja zostanie wstrzymana, gdy będziesz przebywać w więzieniu przez okres do 10 lat .

  Jeśli masz być zamknięty na dłużej niż 10 lat , pożyczki studenckie są zwykle odpisywane lub zwalniane. Zazwyczaj oznacza to, że nie musisz ich wcale spłacać. Jednak w przypadku uwięzienia nie ma gwarancji. Mogą zostać przywrócone po zwolnieniu.

  Co dziwne – należy złożyć wniosek pod hasłem „Żaden dobry uczynek nie pozostaje bezkarny – jeśli dokonujesz płatności i nie zalegasz z płatnościami , inkasenci będą nadal próbowali ściągać pożyczki. Ponieważ jednak są szanse, że w więzieniu nie zarabiasz dużo, możesz ubiegać się o wyrozumiałość lub odroczenie.

  Pożyczki studenckie i podatki

  Na mocy Ustawy o cięciach podatkowych i zatrudnieniu z 2017 r . Dostępne mogą być różne formy ulgi w zadłużeniu edukacyjnym . Jednak żaden nie oznacza przebaczenia. Na przykład ustawa przewiduje ulgi podatkowe na koszty edukacji.

  Jeśli jednak złożyłeś wniosek o całkowite przebaczenie Sallie Mae z powodu niepełnosprawności, z przyjemnością dowiesz się, że zgodnie z ustawą umorzona pożyczka nie liczy się już jako dochód.

  Trwają prace nad kilkoma innymi proponowanymi zmianami przepisów dotyczących kredytów studenckich. Na przykład pułap dla planów spłaty uzależnionych od dochodów może wzrosnąć z 10 procent dochodu uznaniowego do 12,5 procent . Miej więc oko na wiadomości, aby dowiedzieć się, co mija, a co nie.

  Skontaktuj się z Navient, aby uzyskać pomoc

  Teraz, gdy znasz język i wiesz, do jakiego rodzaju przebaczenia możesz się kwalifikować, czas zadzwonić do Navienta. Możesz skontaktować się z nimi pod numerem 800-722-1300 aby omówić dostępne opcje.