Jak uzyskać licencję maklera hipotecznego

Category: Możesz Zrobić
17 lutego 2021

Cieszę się, że jesteś zainteresowany uzyskaniem licencji pośrednika hipotecznego. To wspaniała branża z dosłownie nieograniczonym potencjałem dochodowym. W Ontario istnieje prosty, trzystopniowy proces uzyskania licencji agenta hipotecznego (kiedy zaczynasz w branży, nazywa się to licencją agenta hipotecznego – gdy jesteś licencjonowanym agentem hipotecznym przez co najmniej dwa lata i ukończysz szkolenie brokera oczywiście możesz ubiegać się o zmianę licencji na licencję pośrednika hipotecznego). Wymienię kroki, a następnie szczegółowo je wyjaśnię.

1. Zdać zatwierdzony przez Financial Services Authority of Ontario (FSRA – dawniej FSCO) kurs licencjonowania agenta hipotecznego (oferowany przez REMIC), zwany również kursem licencjonowania agenta hipotecznego

2. Zatrudnij się u pośrednika hipotecznego licencjonowanego przez FSRA (dawniej FSCO) (REMIC oferuje bezpłatną pomoc w znalezieniu pracy dla tych, którzy jej potrzebują)

3. Uzyskaj licencję. Pośrednictwo kredytów hipotecznych licencjonowane przez FSRA (dawniej FSCO) występuje do FSRA o Twoją licencję. Poniżej omówimy wymagania licencyjne.

4. Uaktualnij do licencji brokera hipotecznego, gdy jesteś licencjonowanym agentem przez dwa lata i spełnisz wymagania edukacyjne brokera.

Szczegółowe kroki, aby uzyskać licencję brokera hipotecznego

1. Przejdź kurs agenta hipotecznego zatwierdzonego przez FSRA w celu uzyskania licencji

W Ontario jest czterech dostawców kursów dla agentów hipotecznych (jest to pierwszy krok do uzyskania licencji pośrednika hipotecznego): REMIC, Seneca College (korzysta z podręcznika REMIC), CMBA (dawniej IMBA) i CAAMP (dwa stowarzyszenia branżowe). Z tych czterech REMIC uczy i ma więcej studentów licencjonowanych przez FSRA niż wszyscy inni dostawcy łącznie. Możesz zobaczyć porównanie dostawców tutaj, na stronie compareeducation.org

Kurs różni się ceną i czasem trwania, w zależności od dostawcy. REMIC oferuje najtańszy (od 338 do 385 dolarów w sumie) i najszybszy sposób (online lub w klasie w ciągu zaledwie jednego tygodnia), aby ukończyć kurs agenta hipotecznego. Tutaj możesz zobaczyć opcje kursu

2. Zatrudnij się u pośrednika hipotecznego posiadającego licencję FSRA

To dość łatwy, ale bardzo ważny krok. Istnieje wiele domów maklerskich, które zatrudniają zarówno agentów kredytów hipotecznych w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin i oferują wszystko, od witryn internetowych po pełne szkolenia i stałe wsparcie. Musisz mieć świadomość, że istnieją różne standardy szkolenia i wsparcia. Innymi słowy, chociaż dom maklerski twierdzi, że oferuje świetne szkolenia, może nie być tak wspaniałe, jak chcesz. Więc co możesz zrobić?

W kursie REMIC znajduje się sekcja, w której omówiono, jak wybrać odpowiedni dom maklerski. Zawiera listę pytań, które musisz zadać, aby upewnić się, że zostaniesz zatrudniony przez dom maklerski, w którym będziesz pracować z przyjemnością. Wybór dobrego biura maklerskiego jest zdecydowanie ważnym krokiem w procesie uzyskania licencji brokera hipotecznego.

Ponadto REMIC jest jedynym dostawcą usług edukacyjnych, który oferuje bezpłatny program pomocy w znalezieniu pracy. Ten program pomoże Ci wybrać biuro maklerskie, które Twoim zdaniem jest dla Ciebie odpowiednie. To tylko dwa powody, dla których warto wybrać REMIC w swojej karierze pośrednika kredytów hipotecznych. Kliknij tutaj, aby przeczytać je wszystkie.

3. Uzyskaj licencję. Pośrednictwo hipoteczne licencjonowane przez FSRA (dawniej FSCO) ma zastosowanie do FSRA (dawniej FSCO) w celu uzyskania licencji agenta hipotecznego.

Zgodnie z FSRA (dawniej FSCO), aby kwalifikować się do uzyskania licencji, musisz spełnić następujące minimalne wymagania:

  • mieć ukończone 18 lat
  • być mieszkańcem Kanady
  • mieć adres do korespondencji w Ontario, który nie jest skrytką pocztową i jest odpowiedni do zezwalania na usługi przesyłką poleconą
  • być upoważnionym przez dom maklerski do zawierania lub handlu hipotekami w jego imieniu (oznacza to, że przed uzyskaniem licencji musisz być zatrudniony przez biuro maklerskie)
  • pomyślnie ukończył zatwierdzony program edukacyjny dla pośredników hipotecznych w ciągu dwóch lat przed złożeniem wniosku o licencję (oznacza to, że kurs REMIC jest ważny przez dwa lata od momentu, gdy go zdałeś; licencję musisz uzyskać w ciągu tych dwóch lat)
Koszty licencji

Będziesz wtedy musiał zapłacić za licencję FSRA (dawniej FSCO). Oto zestawienie kosztów poniesionych przez FSRA (dawniej FSCO), aby rozpocząć karierę hipoteczną:

  • Licencje można odnawiać co roku (poprzednio co dwa lata), z następnym odnowieniem 1 kwietnia. Opłata za odnowienie wynosi 841 USD. Aby ubiegać się o nową licencję, opłata wynosi 941 USD za cały rok, proporcjonalnie do wniosku po 1 kwietnia, na przykład: 100 USD + (liczba miesięcy do 31 marca 2020 r. X 70,08 USD).
  • Na przykład, jeśli złożyłeś wniosek o licencję 1 kwietnia 2020 r., Zapłacisz opłatę za wniosek w wysokości 100 USD plus 841 USD (12 miesięcy do 1 kwietnia 2021 r. X 70,08 USD) = 100 USD + 841 USD = 941 USD. Gdybyś był już agentem hipotecznym, nie musiałbyś wnosić opłaty za wniosek, więc odnowienie licencji kosztowałoby 841 USD. FSRA, https://www.fsrao.ca/sites/default/files/2019-06/fee-rule-2019-001-en.pdf
Dodatkowe koszty

Zwykle jedynym dodatkowym kosztem, który musisz zapłacić, jest Twoja część ubezpieczenia od błędów i zaniedbań biura maklerskiego (zwanego E & O). Dom maklerski będzie posiadał główną polisę E&O, którą będziesz objęty ubezpieczeniem. Aby pomóc w opłaceniu tej polisy, dom maklerski zazwyczaj pobiera opłaty od każdego agenta i brokera za objęcie ich polisą. Może to kosztować kilkaset dolarów rocznie.

Należy pamiętać, że niektóre domy maklerskie będą również pobierać dodatkowe opłaty. Mogą to być opłaty rejestracyjne, opłaty za szkolenie, opłaty marketingowe i tak dalej. Ważne jest, aby przeprowadzić rozmowę z kilkoma pośrednikami hipotecznymi i wybrać tę, która Twoim zdaniem najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i poziomu wsparcia, którego potrzebujesz w nowej karierze. Skorzystanie z naszej listy pytań, które należy zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej z biurem maklerskim, z pewnością pomoże ci zrozumieć różnice między domami maklerskimi.

4. Uaktualnij do licencji brokera hipotecznego

Gdy jesteś licencjonowanym agentem hipotecznym od co najmniej dwóch lat i ukończysz kurs brokera hipotecznego, możesz złożyć wniosek o zmianę licencji na brokera. Główna różnica między licencją agenta a licencją brokera polega na tym, że broker może nadzorować pośredników hipotecznych i być głównym brokerem (podobnie jak dyrektor ds. Zgodności) w biurze maklerskim.

W podsumowaniu

W sumie twoja nowa kariera powinna kosztować około 1600 do 2000 $, aby rozpocząć, po zsumowaniu kosztów. Na przykład, gdybyś miał otrzymać licencję agenta hipotecznego 1 kwietnia 2020 r., Koszty wyniosłyby około 1539 USD, w zależności od kosztu kursu, który wybierasz, i kosztu E & O.

  • Edukacja: 338 USD
  • Licencje agenta hipotecznego: 941 USD (841 USD plus 100 USD opłaty za wniosek)
  • E & O: 300 USD

Twój potencjał dochodowy jest nieograniczony, dzięki czemu jest to fantastyczna inwestycja.

Kiedy będziesz gotowy, aby zostać licencjonowanym agentem hipotecznym i uzyskać licencję pośrednika hipotecznego, REMIC będzie tutaj, aby pomóc. Po ukończeniu kursu REMIC będzie tutaj, aby rozpocząć tę ekscytującą nową karierę.