Jak ubiegać się o pożyczkę na COVID-19

Category: Można Znaleźć
17 lutego 2021

Przeciwciała monoklonalne wiążą się z określonymi białkami wirusa, neutralizując jego zdolność do infekowania ludzkich komórek Zdjęcie: Centers for Disease Control and Prevention / Lizabeth MENZIES

Koronawirus, który wysłał Stany Zjednoczone w stan wyjątkowy, spowodował szybkie, brutalne szkody nie tylko dla osób fizycznych, ale także dla małych i średnich firm, którym często brakuje rezerw kapitałowych, aby przetrwać przymusowe zamknięcia lub nagły spadek liczby klientów lub ruchu ulicznego . Jednak rządy federalne i kilka stanowych pospieszyły, aby wypełnić lukę gospodarczą stworzoną przez COVID-19. Poniżej znajduje się lista programów pożyczkowych – kilka nowych, kilka dodatków do istniejącej pomocy – zaprojektowanych specjalnie, aby pomóc firmom w radzeniu sobie z kryzysem wirusowym.

PROGRAMY FEDERALNE

Kongres przyjął trzy środki stymulujące, z których najnowszym jest ustawa o pomocy, pomocy i bezpieczeństwie gospodarczym związanym z koronawirusem, zwana również ustawą CARES. W sumie przeznacza 2,2 bln USD na pomoc finansową, w tym 349,5 miliarda USD na małe firmy, zdefiniowane jako zatrudniające maksymalnie 500 pracowników. Duża część tej pomocy ma formę dotowanych pożyczek umarzalnych. Ustawa tworzy również kilka przepisów mających na celu utrzymanie małych firm do połowy lata 2020 r., W tym kredyt zatrzymany dla pracowników, opóźnienie płacenia podatków od wynagrodzeń pracowników oraz modyfikację zasad dotyczących strat operacyjnych.

Większość pomocy federalnej jest administrowana za pośrednictwem Small Business Administration (SBA).

Program ochrony czeków

Rdzeń ofert zorientowanych na biznes zgodnie z ustawą CARES, nowo utworzony program ochrony wypłaty, zostanie otwarty 3 kwietnia dla aplikacji przyspieszonych dla małych firm i przedsiębiorstw jednoosobowych, a dla niezależnych wykonawców / osób samozatrudnionych 10 kwietnia . Musisz złożyć wniosek do 30 czerwca .

Ten program ma uproszczoną formę, która jest mniej skomplikowana niż zwykła aplikacja SBA, wymagająca znacznie mniej formalności i czasu. Zrzecza się również zwykły wymóg SBA, zgodnie z którym wnioskodawcy próbują uzyskać pożyczki gdzie indziej. Możesz złożyć wniosek za pośrednictwem dowolnego istniejącego pożyczkodawcy SBA 7 (a) lub dowolnej instytucji depozytowej ubezpieczonej na szczeblu federalnym, federalnie ubezpieczonej unii kredytowej lub instytucji systemu kredytów rolniczych uczestniczących w programie.

Aby się zakwalifikować, firma musi działać 15 lutego 2020 r. Jeśli Twoja firma była wówczas otwarta, ale później zamknięta z powodu pandemii, nadal możesz złożyć wniosek – pod warunkiem, że wykorzystasz fundusze na ponowne zwolnienie pracowników.

Kto może ubiegać się o pożyczkę zabezpieczającą czek?

 • Każda mała firma zatrudniająca mniej niż 500 pracowników, w tym jednoosobowe firmy, niezależni wykonawcy i osoby samozatrudnione, prywatne organizacje non-profit lub organizacje weteranów 501 (c) (19) dotknięte koronawirusem.
 • Firmy, które zatrudniają więcej niż 500 pracowników, jeśli spełniają standardy SBA dotyczące wielkości dla określonych branż.
 • Małe firmy z branży hotelarskiej i spożywczej z więcej niż jedną lokalizacją, pod warunkiem że zatrudniają mniej niż 500 pracowników. Dotyczy to przede wszystkim właścicieli franczyz.

Szczegóły pożyczki zabezpieczającej wypłatę

 • Spłata pożyczki zostanie odroczona na sześć miesięcy.
 • Pożyczki kwalifikują się do pełnego umorzenia, jeśli fundusze są wykorzystywane na pokrycie kosztów wynagrodzeń, odsetek od kredytów hipotecznych, czynszu i mediów. Co najmniej 75% umorzonej kwoty musiało zostać wykorzystane na listę płac.
 • Podstawowe warunki: pożyczka na dwa lata z oprocentowaniem 1%. Jeżeli pożyczka zostanie przeznaczona na inne wydatki niż powyższe, okres kredytowania może wydłużyć do 10 lat przy oprocentowaniu do 4% (od niewybaczalnego salda).
 • Nie są wymagane żadne zabezpieczenia ani osobiste gwarancje.
 • Wielkość pożyczki jest określana na podstawie średniego miesięcznego kosztu wynagrodzeń, spłat kredytu hipotecznego, czynszu / opłat za media i innych długów, do 10 milionów dolarów.
 • Ani rząd, ani pożyczkodawcy (SBA delegują finansowanie pożyczek do prywatnych banków) nie będą pobierać żadnych opłat. SBA pokrywa 100% kosztów uruchomienia pożyczek do 1 stycznia 2021 roku.

Program pożyczek na wypadek szkód ekonomicznych

Program pożyczek SBA na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL) faktycznie poprzedza obecny kryzys, ale ustawa CARES i inne przepisy zmodyfikowały go, aby zapewnić szybką pomoc firmom, które poniosły utratę dochodów i inne niekorzystne skutki z powodów związanych z koronawirusem. Chociaż aplikacja jest nieco złożona, jest usprawniona zgodnie ze standardami SBA (może nie być konieczne wypełnianie każdej części). Te odnowione pożyczki EIDL będą dostępne do 31 grudnia 2020 r.

Szczegóły pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych

 • Pożyczki oferują pomoc w wysokości do 2 milionów dolarów.
 • Pożyczki mogą być wykorzystywane do spłacania stałych długów, płac, zobowiązań i innych rachunków, których nie można zapłacić z powodu skutków katastrofy.
 • Stopy procentowe: 3,75% dla małych firm; 2,75% dla organizacji non-profit.
 • Okres spłaty pożyczki jest ustalany indywidualnie dla każdego przypadku na podstawie zdolności każdego pożyczkobiorcy do spłaty. Nacisk kładziony jest jednak na długoterminowe spłaty, aby płatności były przystępne, nawet do 30 lat.

Inna pomoc SBA dla przedsiębiorstw

Oprócz zwykłych pożyczek EIDL SBA oferuje zaliczki na wypadek nagłych szkód ekonomicznych. Zapewniają one natychmiastowe środki do 10.000 $, jeśli złożysz wniosek podczas składania wniosku o EIDL lub w ciągu trzech dni od jego złożenia. Ponieważ pieniądze nie muszą być spłacane, nawet jeśli Twój EIDL został odrzucony lub nadal oczekuje na realizację, w rzeczywistości jest to dotacja.

SBA oferuje również ekspresowe pożyczki pomostowe do 25 000 USD dla firm, które potrzebują funduszy, zanim ich pełne pożyczki EIDL zostaną zatwierdzone.

Ustawa CARES zwiększa maksymalną wielkość pożyczki SBA Express (finansowanie przyspieszone, wnioski są rozpatrywane w 36 godzin) z 350 000 USD do 1 miliona USD.

Dodatkowe szczegóły i zasoby dla małych firm

Właściciele firm mogą ubiegać się zarówno o pożyczki zabezpieczające wypłatę, jak i pożyczki EIDL, o ile pokrywają różne wydatki. Istnieje kara, jeśli złożysz wniosek o obie pożyczki, aby zapłacić te same koszty.

SBA oferuje pomocną stronę, która zawiera listę wszystkich zasobów dla małych firm dotkniętych kryzysem COVID-19. Amerykańska Izba Handlowa wydała również przewodnik po pożyczkach awaryjnych na koronawirusa i przewodnik dla małych firm oraz listę kontrolną, aby pomóc określić, czy i jak kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki.

Ponieważ finansowanie pochodzi od prywatnych pożyczkodawców, niektórzy pożyczkobiorcy mogą obawiać się, że nie otrzymają kredytu: w końcu banki nie rozdają pieniędzy za darmo. Ale są to niezwykłe pożyczki na niezwykłe czasy. Ostateczne przepisy dla pożyczkodawców, których muszą zaakceptować, nie zostały wydane, ale istnieją oznaki, że banki będą hojne, biorąc pod uwagę, że pożyczki są w 100% gwarantowane przez SBA. „Będziemy musieli zebrać kilka rzeczy, które są przeznaczone tylko dla podstawowych rejestrów banków znajdujących się w pobliżu Poznaj swojego klienta i tym podobnych, ale to wszystko – powiedział Koger Propst, prezes i dyrektor generalny ANB Bank z siedzibą w Kolorado. „Nie będą wymagane żadne sprawozdania finansowe, nie ma nic.

PROGRAMY PAŃSTWOWE I LOKALNE

Rządy stanowe i lokalne stworzyły również programy, aby pomóc małym firmom uniknąć poważnych szkód gospodarczych spowodowanych przez COVID-19, niektóre z nich pochodzą ze 150 miliardów dolarów z federalnego funduszu pomocy koronawirusowej, a reszta z ich własnych rezerw na wypadek katastrof.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia poszukiwania informacji o tych programach jest skorzystanie z wyszukiwarki Google, np. „Program pomocy w przypadku katastrof w moim mieście, w moim stanie (na przykład „programy pomocy w przypadku katastrof w Mason w hrabstwie Kentucky). Lub sprawdź stan Strony internetowe Departamentu Handlu, Skarbu lub Finansów. National Governors Association oferuje listę witryn gubernatorów, które często publikują aktualizacje w miarę dodawania programów i zasobów codziennie. Na przykład na stronie gubernatora stanu Kentucky znajduje się baner: „Najnowsze informacje na temat nowego koronawirusa w Kentucky można znaleźć na stronie kycovid19.ky.gov.

Inne zasoby obejmują:

Oto zestawienie zasobów dla niektórych z najbardziej dotkniętych stanów.

Kalifornia

Kalifornia ma dwa programy pomagające firmom, które ucierpiały na skutek COVID-19.

Program California Capital Access Program (CalCAP) to program rezerw na straty kredytowe, który zapewnia do 100% pokrycia strat w wyniku niektórych niespłaconych pożyczek. Indywidualni pożyczkobiorcy są ograniczeni do maksymalnej kwoty 2,5 miliona dolarów zapisanych na okres 3 lat.

Kalifornijski program gwarancji pożyczek na wypadek klęsk żywiołowych zapewnia gwarancje pożyczki do 1 miliona USD dla małych firm w zadeklarowanych obszarach klęski.

Floryda

Jeszcze zanim gubernator Florydy Ron DeSantis nałożył na stan ograniczenia ruchu i kongregacji, uruchomił program pożyczek pomostowych dla małych firm na Florydzie.

Ten program udziela krótkoterminowych, nieoprocentowanych pożyczek małym firmom dotkniętym COVID-19. Pożyczki udzielane są na okres jednego roku i mogą wynosić do 50 000 USD. Oferuje również awaryjne pożyczki pomostowe.

Nowy Jork

Następujące programy są dostępne w Nowym Jorku, obecnie epicentrum kryzysu COVID-19:

Program dotacji na utrzymanie pracowników w Nowym Jorku. Według ich strony internetowej „Ten program jest dostępny dla nowojorskich firm zatrudniających od jednego do czterech pracowników, którzy mogą wykazać co najmniej 25% spadek przychodów w wyniku COVID-19. Kwalifikujące się firmy otrzymają dotację w wysokości do 40% z listy płac przez dwa miesiące. Firmy mogą uzyskać dostęp do 27 000 USD .

NYC Small Business Continuity Loan Fund. Ten program jest dostępny dla „firm zatrudniających mniej niż 100 pracowników, które odnotowały spadek sprzedaży o 25% lub więcej, będą mogły ubiegać się o nieoprocentowane pożyczki w wysokości do 75 000 USD, aby zapewnić ciągłość działalności.

Według mnie wymagania kwalifikacyjne dla firm NYC Small Business Continuity Loan Fund muszą:

 • Należy znajdować się w pięciu dzielnicach Nowego Jorku
 • Zademonstruj, że wybuch COVID-19 spowodował co najmniej 25% spadek przychodów
 • Zatrudnij maksymalnie 99 pracowników we wszystkich lokalizacjach
 • Wykaż zdolność do spłaty pożyczki
 • Nie mają zaległych zastawów podatkowych ani orzeczeń sądowych

Więcej stanów i gmin z pewnością przejdzie przez pomoc doraźną po tym, jak rząd federalny przyjmie czwartą ustawę stymulacyjną, która ma skupić się na większej ilości pieniędzy dla władz stanowych i lokalnych. Osoby, których programy są realizowane w chwili pisania tego tekstu, to między innymi Arizona, Arkansas, miasto Denver Delaware, miasto Chicago, Iowa, Kansas, Michigan, Minnesota i Nowy Meksyk.