Jak inwestować na filipińskiej giełdzie

Category: Złożyć Wniosek
17 lutego 2021

Jeśli zastanawiasz się, jak inwestować na filipińskiej giełdzie, niektóre z pierwszych pytań, które prawdopodobnie masz, dotyczą tego, jak to zrobić i ile czasu zajmie otwarcie konta. Na szczęście, jeśli chodzi o to, jak długo to potrwa, jest dobra wiadomość.

Jeśli posiadasz konto BDO z bankowością internetową, możesz złożyć wniosek o BDO Nomura w zaledwie 5 minut ! Nie ma wątpliwości, czy trudno jest rozpocząć i otworzyć konto – to naprawdę bardzo proste. Trudniejsze pytania to: Jak zarabiać na inwestowaniu w akcje? Jak znaleźć akcje do kupienia? I dlaczego należy inwestować w akcje?

Odpowiedzmy na te pytania, abyś mógł zdecydować, czy inwestowanie na giełdzie filipińskiej jest właśnie dla Ciebie!

Jak zarabiać na giełdzie?Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o akcjach, jest to, że są to udziały własnościowe w przedsiębiorstwach. Co to na świecie oznacza? Wyjaśnijmy.

Na filipińskiej giełdzie handluje się ponad 200 akcjami. Każda z tych akcji ma określoną liczbę akcji. Na przykład:

San Miguel Corporation ma ponad dwa miliardy akcji! Właściciele tych dwóch miliardów akcji są dosłownie właścicielami firmy. Gdybyś w jakiś sposób był w stanie kupić WSZYSTKIE ponad dwa miliardy akcji San Miguel Corporation na giełdzie, miałbyś kontrolę nad całą firmą. Oczywiście jest to prawie niemożliwe, biorąc pod uwagę, ile by to wymagało pieniędzy i liczbę akcji dostępnych do kupienia. Ale pomyśl o tym. Jeśli kupisz tylko jedną akcję San Miguel Corporation, jesteś teraz współwłaścicielem firmy. Tak, to bardzo mała część firmy, ale nadal jesteś uważany za właściciela, gdy masz tylko jeden udział. To samo dotyczy wszystkich spółek notowanych na filipińskiej giełdzie papierów wartościowych.

Jeśli chcesz kupić akcje Jollibee, Globe Telecom, SM Prime itp., Jesteś faktycznym współwłaścicielem firm, gdy kupujesz ich udziały. Ta własność wiąże się z korzyściami i ryzykiem. Jeśli firmy, w których kupujesz akcje, są rentowne, ich ceny prawdopodobnie będą rosły w dłuższych okresach czasu. Jeśli jednak kupisz firmy, które nie są rentowne, ich ceny akcji prawdopodobnie spadną z czasem. To prowadzi nas do dwóch sposobów zarabiania pieniędzy na giełdzie.

Dwa sposoby zarabiania na akcjachJeśli chodzi o inwestowanie w akcje, pierwszym krokiem jest zakup akcji. Posiadając akcje, możesz zyskać na dwa różne sposoby:

 1. Cena akcji może wzrosnąć.
 2. Możesz otrzymać dywidendę.Jeśli kupisz udziały w firmie, a firma jest rentowna, cena akcji prawdopodobnie wzrośnie. Jeśli cena akcji wzrośnie, możesz następnie sprzedać akcje na filipińskiej giełdzie papierów wartościowych, korzystając z konta maklerskiego BDO Nomura. Otrzymasz pieniądze, które zainwestowałeś w akcje, plus wzrost. Ponadto, jeśli posiadane akcje wypłaca dywidendę, otrzymasz dywidendę, gdy jesteś właścicielem akcji. Na przykład:

  Gdybyś był właścicielem San Miguel Corporation przez 10 lat, otrzymywałbyś dywidendy za ten 10-letni okres. Dywidendy te zostałyby wypłacone w gotówce – mogłeś ponownie zainwestować dywidendy w większe akcje lub zatrzymać gotówkę. To od Ciebie zależy, co zrobisz ze swoimi dywidendami.

  Teraz, gdy znamy dwa sposoby zarabiania pieniędzy na inwestowaniu w akcje, następne pytanie brzmi. Jak w ogóle znajdujemy akcje, w które możemy inwestować?

  Jak znaleźć akcje do kupienia na filipińskiej giełdzie papierów wartościowychIstnieją różne strategie inwestowania. Niektórzy ludzie lubią handlować akcjami przez krótkie okresy czasu – może to być kupno i sprzedaż akcji w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Inni inwestorzy lubią kupować i utrzymywać akcje przez długi czas. Sposób inwestowania zależy od Ciebie. Cokolwiek zdecydujesz, BDO Nomura zapewnia swoim inwestorom najwyższej klasy badania, które pomogą Ci znaleźć najlepsze akcje do kupienia.

  Korzystanie z badań BDO Nomura w celu znalezienia zapasówCo tydzień BDO Nomura publikuje raport o stanie zapasów. Ten raport obejmuje akcje polecane do kupna, sprzedaży i zatrzymania. Ten raport jest potężny, ponieważ może pomóc Ci znaleźć odpowiednie akcje do zakupu, gdy zaczynasz jako inwestor. Korzystając z raportów badawczych BDO Nomura, nie będziesz musiał samodzielnie przeprowadzać badań – będziesz mieć do nich dostęp na platformie.

  Teraz, gdy wiesz, że możesz wykorzystać badania BDO Nomura do znalezienia akcji, następne pytanie brzmi: dlaczego warto inwestować w akcje.

  Dlaczego warto inwestować w akcje?Akcje to jedne z najlepszych klas aktywów do inwestowania. Ma to sens, ponieważ, jak dowiedzieliśmy się powyżej, akcje to jednostki biznesowe. Jakie są najbardziej dochodowe klasy aktywów w prawie każdej gospodarce? Firmy działające w gospodarce! Na przykład, spójrz na poniższe wykresy, porównując inwestycję w filipiński indeks giełdowy (składa się z największych spółek na Filipinach) z inwestowaniem w fundusz obligacji BDO Peso (który inwestuje w obligacje rządowe).

  Procentowy zysk z 5 lat (grudzień 2013 – grudzień 2018)Filipińska giełda papierów wartościowych (niebieski) vs. Fundusz obligacji BDO Peso (żółty)Jak widać powyżej, gdybyś zainwestował w filipiński indeks giełdowy 31 grudnia 2013 r. I utrzymał go do 31 grudnia 2018 r., Zyskałbyś nieco ponad 26%! Ale gdybyś zainwestował tylko w powyższy fundusz obligacji w tym samym okresie osiągnąłbyś zwrot tylko nieco poniżej 6% . Które wolisz? I dzieje się tak w różnych okresach czasu, jak widać poniżej.