Gdzie teraz zainwestować 5000 $

Category: Jpmorgan Chase
17 lutego 2021

Jeśli szukasz sposobu na powiększenie swoich pieniędzy, giełda jest dobrą opcją. Akcje w przeszłości generowały jedne z najlepszych zwrotów ze wszystkich klas aktywów i trend ten powinien się utrzymać.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy szukasz nowych, świeżych zakupów, decyzja, gdzie zainwestować 5000 USD, będzie w dużej mierze zależeć od Twojej tolerancji na ryzyko i celów finansowych. Oto trzy różne ścieżki: dochód, wartość i wzrost. Za każdymi drzwiami są trzy akcje, które warto teraz kupić.

Drzwi nr 1: Dochód

W przeciwieństwie do kupowania akcji i potrzeby wzrostu ceny akcji, aby zarobić pieniądze, inwestorzy wybierają akcje dochodowe, aby otrzymać dywidendę. Niektóre dywidendy mają zalety podatkowe i mogą być świetnym sposobem na generowanie dochodu bez konieczności sprzedaży akcji.

Caterpillar (NYSE: CAT) jest jedną z największych firm budowlanych pod względem kapitalizacji rynkowej, a także ma swoje ręce w energetyce i transporcie, a także w przemyśle surowcowym, takim jak górnictwo. Segmenty biznesowe firmy Caterpillar cierpią, ale wiodąca pozycja firmy w branży i doświadczenie w radzeniu sobie z trudnymi czasami sprawiają, że jest to doskonały zakład przemysłowy do posiadania na dłuższą metę. Pomimo 25-procentowego wzrostu ceny Caterpillar w ciągu ostatnich trzech miesięcy, firma nadal przynosi atrakcyjne 2,7% i zwiększała dywidendę przez 26 kolejnych lat, dzięki czemu zajęła miejsce na pożądanej liście arystokratów dywidendowych.

Kolejnym arystokratą dywidendowym jest Chevron (NYSE: CVX), jedna z największych firm naftowo-gazowych na świecie. Chevron przez 32 kolejne lata zwiększał wypłatę dywidendy. Firma ma prawdopodobnie najlepszy bilans spośród wszystkich zintegrowanych koncernów naftowych, a jej akcje obecnie dają 6,6%. Pomimo niższych cen ropy i gazu oraz marż rafineryjnych, Chevron jest kupcem i wygląda na dobrze przygotowaną do wspierania dywidendy w nadchodzących latach.

Podstawowy potwór konsumencki Procter & Gamble (NYSE: PG) to kwintesencja dochodu. Z 57-letnimi podwyżkami dywidend z rzędu, jest to jeden z najdłużej działających w dywidendach arystokratów. Niedawny wzrost cen akcji P&G zbliżył się do rekordowego poziomu, a stopa dywidendy spadła do 2,3%. Jednak podstawowe akcje konsumenckie, takie jak P&G, zwykle osiągają lepsze wyniki niż rynek podczas recesji, co sprawia, że ​​P&G jest dobrym wyborem dla inwestorów unikających ryzyka szukających dodatkowych dochodów.

Drzwi nr 2: Wartość

Inwestorzy wartościowi chcą znaleźć uciskane firmy, które są warte więcej niż ich obecna cena. Chociaż trochę trudniej jest znaleźć wartościowe akcje na tym rynku JPMorgan Chase (NYSE: JPM) Royal Dutch Shell (NYSE: RDS.A) (NYSE: RDS.B) i The Walt Disney Company (NYSE: DIS) wszystkie wydają się dobrymi kandydatami.

Niższe stopy procentowe i niepewność dotycząca całej gospodarki wypchnęły akcje banków z łask, ale JPMorgan ma doświadczenie w radzeniu sobie z trudnymi czasami. Prezes Jamie Dimon skutecznie wyprowadził firmę z kryzysu finansowego 2007-2008. Jego komentarze, listy i notatki są legendarne i odzwierciedlają znaczenie silnego przywództwa. W ciągu ostatnich 10 lat akcje JPMorgan przyniosły łączny zwrot w wysokości 220%, więcej niż jakikolwiek inny duży bank i około dwukrotnie drugie miejsce w amerykańskim Bancorp . JPMorgan spadł w tym roku o ponad 25%, a wycena jest niższa niż dane historyczne.

YCharts JPM PE 5

Tytan ropy naftowej Royal Dutch Shell spadł o ponad 50% w ciągu roku. Shell zareagował na trudny rynek energii, obniżając dywidendę firmy, zawieszając wykup akcji, ograniczając wydatki i sprzedając aktywa. Mniej zobowiązań z tytułu dywidendy i historycznie niska wycena Shell może skorzystać z ożywienia ropy i gazu.

Drastycznie niższa frekwencja w parkach rozrywki i kinach na krótką metę obciąża Disneya. Kontrowersje i obawy związane z niedawno wydanym filmem akcji Disneya Mulan i ważne, jednak ogólnie silny wzrost subskrypcji Disney + i niższa wycena sprawiają, że Disney jest solidnym liderem w branży, który można kupić na sprzedaż.

Drzwi nr 3: Wzrost

Inwestorzy rozwijający się bardziej przejmują się rosnącymi marżami zysku i przychodami niż wyceną akcji. Akcje spółek wzrostowych rzadko przynoszą dywidendy, ale mogą zagrozić przemysłowi. Mogą być również zmienne i ryzykowne w przypadku spowolnienia wzrostu, przez co wysokie wyceny nie mogą być dłużej uzasadnione.

Virgin Galactic (NYSE: SPCE) jest tak zorientowana na rozwój, jak to tylko możliwe. W ostatnim kwartale firma zarobiła 0 USD. Logika stojąca za jego wyceną na 3,7 miliarda dolarów jest taka, że ​​ma przewagę jako pionier w podróżach kosmicznych, czego nigdy wcześniej nie robiono, co ma nadzieję połączyć z podróżami ponaddźwiękowymi. Jeśli Virgin Galactic będzie w stanie osiągnąć swój cel, jakim jest wysłanie pasażerów w kosmos w 2021 roku, liczba ta może się podwoić.

NVIDIA (NASDAQ: NVDA) jest jedną z największych firm półprzewodnikowych na świecie i liderem w dziedzinie procesorów graficznych (GPU) do gier, sztucznej inteligencji (AI), przetwarzania w chmurze i aplikacji do projektowania graficznego. Niedawno ogłoszony plan zakupu Arm Limited od SoftBank za 40 miliardów dolarów w gotówce i akcjach może sprawić, że NVIDIA stanie się jeszcze silniejszym liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia się. Procesor graficzny T4 firmy w połączeniu z produkcją chipów firmy Arm może zapewnić jeszcze większy wzrost. Po gorszych wynikach na rynku w 2018 roku, NVIDIA znajdowała się w niepowstrzymanym biegu, prawie potrajając swoją wartość od początku 2019 roku, gdy Wall Street w końcu docenia swoją wiodącą pozycję w branży w sektorze, który nadal rozwija swój całkowity rynek adresowalny (TAM).

Adobe (NASDAQ: ADBE) od ponad dekady okazuje się być zwycięską spółką wzrostową, ale sukces oparty na subskrypcji Adobe Creative Cloud był czynnikiem napędzającym niewiarygodny pięciokrotny wzrost akcji w ciągu ostatnich pięciu lat.

YCharts ADBE Revenue (roczne)

Przychody, dochód netto i wolne przepływy pieniężne stale rosną w imponującym tempie, a także brak konkurencji spowodowany dominacją oprogramowania do obsługi multimediów cyfrowych, dlatego Adobe wydaje się być w dobrej pozycji przez wiele lat.

Różne uderzenia

Wybór dobrych akcji może pomóc Ci osiągnąć lepsze wyniki na rynku, ale wybór odpowiedniego stylu inwestowania może zapewnić odświeżającą ciągłość między inwestycjami a osobistymi celami finansowymi. Niezależnie od tego, czy interesują Cię akcje dochodowe, akcje wartościowe, akcje wzrostowe, czy kombinacja wszystkich trzech, istnieje wiele świetnych sposobów na zainwestowanie 5000 USD.

Daniel Foelber jest właścicielem udziałów Adobe Systems, Caterpillar, JPMorgan Chase, Virgin Galactic Holdings Inc i Walt Disney. The Motley Fool posiada akcje firm Adobe Systems, NVIDIA, Virgin Galactic Holdings Inc i Walt Disney i poleca je oraz zaleca następujące opcje: długie wezwanie do Walta Disneya w styczniu 2021 r. Po 60 USD i krótkie wezwanie do Walta Disneya w październiku 2020 r. Po 125 USD. Motley Fool ma politykę ujawniania informacji.

10 akcji, które lubimy bardziej niż Royal Dutch Shell (akcje A)

Kiedy inwestujący geniusze David i Tom Gardner mają wskazówkę dotyczącą akcji, warto posłuchać. W końcu biuletyn, który publikują od ponad dziesięciu lat, Motley Fool Stock Advisor , potroił rynek. *

David i Tom właśnie ujawnili, co ich zdaniem to dziesięć najlepszych akcji, które inwestorzy mogą teraz kupić. a Royal Dutch Shell (akcje A) nie był jednym z nich! Zgadza się – uważają, że te 10 akcji jest jeszcze lepszymi zakupami.

* Doradca giełdowy powraca od 1 sierpnia 2020 r

Wideo: Jim Cramer nie byłby zdziwiony, gdyby Nasdaq pozostał w środę w niższą środę (TheStreet)