Dlaczego moja ocena kredytowa ma znaczenie?

17 lutego 2021

Zadając sobie pytanie „Dlaczego moja zdolność kredytowa ma znaczenie? Z wielu powodów, z których niektórych możesz nawet nie znać. Wiesz, że aby dostać kredyt hipoteczny lub samochodowy, potrzebujesz solidnej oceny kredytowej.

Jednak nawet jeśli nie planujesz w najbliższej przyszłości korzystać z którejkolwiek z tych usług kredytowych – lub w ogóle jakichkolwiek usług kredytowych – wciąż istnieją powody, dla których musisz dbać o swoją zdolność kredytową.

Co to jest ocena kredytowa?

Ocena kredytowa to sposób na sprowadzenie relacji z długiem do trzycyfrowej liczby. Wyniki wahają się od 350 do 850 i różnią się w zależności od wzoru punktacji.

W większości przypadków, chyba że aktywnie poszukujesz produktów kredytowych, jeśli Twoja zdolność kredytowa wynosi 650 i więcej, nie zauważysz tego w codziennym życiu. Problem pojawia się, gdy twoja zdolność kredytowa spadnie poniżej 650. Twoja ocena kredytowa ma znaczenie, ponieważ im niższa, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będziesz spłacać długu w oczach wierzycieli i pożyczkodawców, i tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz wyższe oprocentowanie na kredyty i pożyczki.

Nieoczekiwane konsekwencje niskiej oceny kredytowej

Nie szukasz więc kredytu samochodowego, hipoteki ani nawet nowej karty kredytowej w najbliższej przyszłości. Dlaczego powinieneś się przejmować swoją zdolnością kredytową?

  • Badanie przeprowadzone w 2012 roku przez Towarzystwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi wykazało, że 47 procent pracodawców korzystało z kontroli zdolności kredytowej w ramach procesu rekrutacji.
  • Wielu operatorów telefonii komórkowej również przeprowadza kontrolę zdolności kredytowej. T-Mobile szacuje, że połowa wszystkich Amerykanów nie kwalifikuje się do reklamowanych ofert komórkowych. W najgorszym przypadku możesz utknąć z planami płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.Prawie połowa wszystkich wynajmujących zgłasza, że ​​kontrola zdolności kredytowej jest jednym z trzech głównych czynników decydujących o tym, komu wynajmować. Tak więc zły wynik karty kredytowej może uniemożliwić Ci wejście do mieszkania, które kochasz. Ponadto właściciele mogą zażądać wyższych depozytów lub płatności czynszu z góry.Niektórzy ubezpieczyciele samochodów pobierają wyższe stawki od osób, które mają mniej niż idealny kredyt. Według Consumer Reports , nawet ci z dobrym kredytem mogą płacić setki więcej każdego roku niż ci, którzy mają dobry kredyt.W przypadku, gdy robią potrzebę stosowania dla kredytu lub pożyczki, nie mogą kwalifikować się do najlepszych dostępnych produktów. Może to oznaczać wyższe stopy procentowe i opłaty roczne oraz mniej korzyści.Podnoszenie zdolności kredytowej

    Jeśli obawiasz się któregokolwiek z powyższych, warto poświęcić trochę czasu na podniesienie zdolności kredytowej. Niektóre działania, które mogą w tym pomóc, obejmują odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej, takie jak terminowe opłacanie każdego rachunku co miesiąc, utrzymywanie stosunkowo niskiego wskaźnika wykorzystania kredytu oraz przemyślane, kiedy i ile nowych kont otwierasz z biegiem czasu.

    Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują dostępności żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swoich wyjątkowych okoliczności, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.