Dlaczego kredyt jest ważny?

Category: Oceny Zdolności
17 lutego 2021

12 października 2018 | Christy Rakoczy Bieber

Kredyt to narzędzie, które można wykorzystać na dobre, ale może być problematyczne, jeśli nie wiesz, jak go skutecznie wykorzystać. Rzetelne korzystanie z kredytu i uzyskiwanie dobrych ocen kredytowych może pomóc w budowaniu bogactwa i umożliwieniu prowadzenia interesów z firmami – ale możesz wpaść w kłopoty, jeśli nie rozumiesz, jak działa kredyt.

W 4000 pne, kiedy ludność sumeryjska zaczęła zakładać pierwsze miasta na świecie, kredyt został przedłużony na coś, co mogło być po raz pierwszy.

Pożyczki udzielono wraz z odsetkami w sumeryjskim mieście Uruk i wymieniono wczesne wersje umów finansowych. Od tamtej pory rozwinęły się różne metody udzielania pożyczek, ale podstawowa przesłanka pozostaje ta sama: ludzie chcą rzeczy, za które nie są w stanie od razu zapłacić, a kredyt umożliwia ich uzyskanie.

Począwszy od 2018 r., Amerykańskie gospodarstwa domowe są łącznie winne około 13,29 biliona dolarów, podczas gdy firmy spoza sektora finansowego są winne 14,43 biliona dolarów. Używamy kredytów na zupełnie inne sposoby niż Sumerowie, ale pożyczki pozostają ogromną częścią naszej dzisiejszej gospodarki. Rodzi to kluczowe pytania: Dlaczego kredyt jest ważny i jak uzyskać do niego dostęp, gdy go potrzebujesz? Dowiedzmy Się.

Dlaczego kredyt jest ważny?

Kiedy konsumenci i przedsiębiorstwa mogą pożyczać pieniądze, transakcje gospodarcze mogą przebiegać sprawnie, a gospodarka może się rozwijać. Kredyt umożliwia firmom dostęp do narzędzi potrzebnych do produkcji kupowanych przez nas przedmiotów. Firma, która nie może pożyczyć, może nie być w stanie kupować maszyn i surowców lub płacić pracownikom potrzebnym do wytwarzania produktów i zysków.

Kredyt umożliwia również konsumentom zakup potrzebnych im rzeczy. Wiele rzeczy, od samochodów po domy, jest zbyt drogich, aby większość ludzi mogła zapłacić za wszystko naraz. Dzięki kredytowi można płacić w czasie, uzyskując dostęp do niezbędnych produktów i usług, gdy ich potrzebujesz.

Dlaczego potrzebuję kredytu?

Chociaż kredyt wyraźnie odgrywa ważną rolę w utrzymaniu funkcjonującej gospodarki, nadal możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebujesz kredytu jako jednostka.

„Pożyczki są dla wielu niezbędną częścią życia – mówi Katie Ross, kierownik ds. Edukacji i rozwoju w American Consumer Credit Counseling.

Pożyczki mogą umożliwić budowanie bogactwa, umożliwiając ludziom robienie takich rzeczy, jak płacenie za studia, zwiększanie siły roboczej, kupowanie domu i czerpanie korzyści z rosnącej wartości nieruchomości lub zakładanie działalności gospodarczej, mówi Ross.

„Dostęp do kredytu może być również pomocny w nagłych wypadkach – wyjaśnia Benjamin Jacobs, certyfikowany planista finansowy w Elwood & Goetz w Atenach w stanie Georgia.

Mówi, że jeśli pojawią się nieprzewidziane wydatki lub potrzebujesz czegoś, na co nie możesz sobie pozwolić, możliwość pożyczenia może uratować życie.

Dostęp do kredytu jest ważny z innego powodu w dzisiejszym społeczeństwie: raportowania kredytów konsumenckich. Kiedy pożyczasz pieniądze, wierzyciele często zgłaszają twoje zachowanie agencjom kredytowym, w tym Equifax, Experian i TransUnion. Dane dotyczące twoich zachowań finansowych – na przykład czy spóźniasz się ze spłatą pożyczki, czy jej nie spłacasz – są agregowane w celu tworzenia raportów kredytowych i oceniane w celu wygenerowania ocen kredytowych. Te raporty i wyniki są wykorzystywane przez pożyczkodawców, gdy oceniają, jak ryzykowne może być udzielenie ci pożyczki.

„Aby ustalić historię kredytową, musisz mieć kredyt – radzi Julie Pukas, szefowa US Bankcard and Merchant Services w TD Bank.

Dlaczego dobry kredyt jest ważny?

Dlaczego więc twoje raporty kredytowe i oceny kredytowe mają znaczenie?

„Ocena kredytowa ma duży wpływ na prawie wszystkie transakcje finansowe – mówi Pukas.

Twoje wyniki kredytowe wpływają na Twoją zdolność do uzyskania kredytu w przyszłości.

„Jeśli źle zarządzasz kredytem i uzyskasz słabą zdolność kredytową, prawdopodobieństwo uzyskania pożyczki lub kredytu będzie mniejsze. Albo otrzymasz pożyczkę o wysokim oprocentowaniu i złych warunkach – wyjaśnia Ross.

Ale co, jeśli nie chcesz nigdy pożyczać i płacisz gotówką za dom, samochód i inne duże zakupy? Nawet w takich przypadkach dobra zdolność kredytowa ma znaczenie, ponieważ oceny zdolności kredytowej są wykorzystywane w Stanach Zjednoczonych do wielu rzeczy

Właściciele mogą sprawdzić stan Twojego kredytu przy podejmowaniu decyzji o wynajmie. Kiedy próbujesz zawrzeć umowę na telefon komórkowy, zazwyczaj sprawdzane są Twoje wyniki kredytowe i raporty.

„Bycie odpowiedzialnym posiadaczem karty kredytowej pokazuje, że jesteś godny zaufania – mówi Pukas.

Twój ubezpieczyciel samochodowy może również sprawdzić Twoje wyniki kredytowe, decydując, jakie stawki zapłacisz. Twój kredyt może nawet wpłynąć na Twoje perspektywy pracy.

„W zależności od stanu, w którym mieszkasz, pracodawcy mogą zażądać zmodyfikowanego raportu kredytowego w biurach kredytowych – mówi Ross. „Można odmówić z powodu negatywnych ocen w raporcie kredytowym.

Jakie jest ryzyko kredytu?

Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego kredyt jest ważny, teraz wiesz. Ale to, że kredyt pomaga budować bogactwo i uczestniczyć w gospodarce, nie oznacza, że ​​jego używanie jest zawsze dobre. Kredyt jest narzędziem i jak większość narzędzi może być nadużywany.

„Jeśli nie jest odpowiednio zarządzany, słaby kredyt może negatywnie wpłynąć na wiele z Twoich głównych zastosowań finansowych – mówi Pukas.

Ponieważ Twoje oceny kredytowe są wykorzystywane do mierzenia Twojej wiarygodności, niespójne zachowania w zakresie zaciągania pożyczek i niskie oceny kredytowe prawdopodobnie spowodują, że ludzie i firmy będą niechętnie współpracować z Tobą. Możesz nie być w stanie zawrzeć umowy na telefon komórkowy bez dużego depozytu lub właściciel może nie wynająć Ci mieszkania.

Kolejne duże ryzyko: pożyczka kosztuje – w postaci opłat i odsetek – i można pożyczyć więcej, niż jesteś w stanie spłacić.

„Jeśli konsument nie wie, jak sobie poradzić z dostępnym kredytem, ​​może zapłacić wysokie odsetki, a także zapłacić grzywny lub kary – mówi Jacobs. „Może to skończyć się gwałtownie, a widziałem konsumentów, którzy musieli ogłosić upadłość, ponieważ wymyka się to spod kontroli.

Ross mówi, że aby uniknąć problemów, należy ograniczyć pożyczanie i zaciągać pożyczki tylko wtedy, gdy można je łatwo spłacić. Mówi, że ważne jest również rozróżnienie między tak zwanym „złym długiem – dług używany do kupowania rzeczy tylko dlatego, że tego chcesz – od „dobrego długu, takiego jak kredyt hipoteczny lub pożyczki studenckie, które mogą pomóc w budowaniu bogactwa w dłuższej perspektywie.