Dlaczego bankowość inwestycyjna?

Category: Które Możesz
17 lutego 2021

„ Dlaczego bankowość inwestycyjna? pytanie do wywiadu

To pytanie prawie na pewno zostanie zadane w wywiadzie z bankowością inwestycyjną Wywiad z bankowością inwestycyjną Pytania i odpowiedzi Pytania i odpowiedzi w wywiadzie z bankowością inwestycyjną. W tej prawdziwej formie bank zatrudnił nowego analityka lub współpracownika. Informacje i strategie dotyczące wywiadów IB. Pytania są podzielone na: przegląd banku i branży, historię zatrudnienia (CV), pytania techniczne (finanse, księgowość, wycena) i behawioralne (dopasowanie). Ze wszystkich miejsc pracy, które możesz mieć poza uniwersytetem, dlaczego bankowość inwestycyjna?

Kluczem jest szybkie pokazanie, że jesteś sprytny, że rozumiesz, na czym polega praca, a mając pełny wgląd w to, co jest wymagane, nadal naprawdę chcesz to robić!

Pod koniec dnia banki inwestycyjne chcą analityków / współpracowników, którzy –

 1. Wystarczająco mądry, by wykonać dobrą robotę;
 2. Poradzi sobie z godzinami;I nie zrezygnuje.Ten przewodnik pokaże ci, jak w zwięzły sposób zademonstrować powyższe trzy cechy.

  Przykładowa odpowiedź na pytanie „ Dlaczego bankowość inwestycyjna? pytanieOto przykład zwięzłej odpowiedzi na pytanie:

  Chcę pracować w bankowości inwestycyjnej, ponieważ jest to najszybszy sposób na nauczenie się modelowania finansowego, wyceny, Excela i zrozumienia natury dużych transakcji korporacyjnych. Zdaję sobie sprawę, że praca ma ścisłą hierarchię i bardzo długie godziny, ale możliwość zdobycia tak cennych umiejętności i bycia wystawionym na głośne transakcje na tak wczesnym etapie mojej kariery jest najbardziej ekscytującą okazją, o jakiej przychodzi mi do głowy.

  Mocne strony tej odpowiedzi to:

  • Świadomość umiejętności wymaganych do pracy (dużo czasu spędzonego w Excelu, Wordie i PowerPointie)
  • Świadomość hierarchii (starsi bankierzy będą mocno opierać się na młodszych bankierach i cała praca toczy się w dół)Świadomość długich godzin (ponad 80 godzin tygodniowo)Podniecenie z powodu stromej krzywej uczenia się i ekspozycji na ważne ofertyPozytywne powody, dla których chcesz zająć się bankowością inwestycyjnąWycena i modelowanie finansoweBankowość inwestycyjna oferuje możliwość zostania ekspertem w budowaniu dużych, złożonych modeli finansowych na najwcześniejszym etapie kariery. Chociaż bankierzy niekoniecznie są świetnymi inwestorami, poświęcają dużo czasu na wycenę, a to może być doskonały sposób na rozpoczęcie kariery.

   Ekspozycja na głośne transakcjeWiększość bankowców zajmuje się ściśle tajnymi nazwami projektów fuzji i przejęć Do momentu publicznego ogłoszenia transakcji fuzji i przejęć bankowości inwestycyjnej bankierzy inwestycyjni powinni zawsze używać nazwy projektu M&A zamiast rzeczywistej nazwy firmy. Pomaga to zachować poufność transakcji i zapobiega ujawnieniu jakichkolwiek istotnych niepublicznych informacji do czasu ich publicznego ogłoszenia, a kiedy zostanie ostatecznie ogłoszone, zwykle znajduje się na pierwszej stronie sekcji biznesowej. Jeśli powiesz coś w tej sprawie, prawdopodobnie uderzy to w ego ankietera i jest to całkiem nieodparty powód, aby zająć się tą branżą.

   Ekstremalne wyzwanie i stroma krzywa uczenia sięJeśli potrafisz zauważyć, że IB wymaga bardzo długich godzin i faktycznie motywuje Cię to wyzwanie, to znacznie przyczyni się do uczynienia Cię atrakcyjnym kandydatem do pracy. Warto narysować podobieństwa do swojego życia osobistego, na przykład konkurowania jako elitarny sportowiec, muzyk lub w jakimś niezwykle trudnym wydarzeniu (jak wspinaczka na Mount Everest).

   Negatywne powody, dla których chcesz przejść do IBRobię to dla pieniędzyNawet jeśli pieniądze są dla Ciebie najprawdopodobniej ogromną motywacją, nie jest dobrym pomysłem mówienie, że motywuje Cię to, ile zarabiają bankierzy. Pensja bankiera inwestycyjnego Pensja bankiera inwestycyjnego należy do najwyższych na świecie. Otrzymują wynagrodzenie podstawowe i premię za swoje odszkodowanie. Dowiedz się, ile zarabiają. Analityk prosto z uniwersytetu może spodziewać się zarabiania ponad 100 000 USD, ale na godzinę może to być nawet 20-35 USD przy pracy 100 godzin tygodniowo. Może to prawda, ale większość ludzi uważa to za niesmaczne, więc unikaj mówienia tego.

   Robiąc to jako odskocznię do czegoś innegoMoże to również być prawdą, ale należy unikać mówienia czegokolwiek na temat ostatecznego chęci wejścia na rynek private equity Profil kariery w Private Equity Analitycy i współpracownicy private equity wykonują podobną pracę, jak w bankowości inwestycyjnej. Praca obejmuje modelowanie finansowe, wycenę, długie godziny pracy i wysokie wynagrodzenie. Private equity (PE) to typowy rozwój kariery bankierów inwestycyjnych (IB). Analitycy w IB często marzą o „przejściu na stronę kupującą lub fundusze hedgingowe i myślą, że IB to świetny sposób, aby się tu dostać. Kiedy firma Cię zatrudnia, chce myśleć, że zostaniesz z nimi.

   Modelowanie finansoweJednym z głównych powodów, dla których bankowość inwestycyjna może być naprawdę pożądaną pracą, jest doświadczenie i ekspozycja na modelowanie finansowe. Czym jest modelowanie finansowe Modelowanie finansowe jest wykonywane w programie Excel w celu prognozowania wyników finansowych firmy. Omówienie tego, czym jest modelowanie finansowe, jak i dlaczego budować model. . Analitycy i współpracownicy mają okazję pracować nad budowaniem różnych typów modeli finansowych. Typy modeli finansowych. Najpopularniejsze typy modeli finansowych to: model 3-wyciągowy, model DCF, model M&A, model LBO, model budżetowy. Odkryj 10 najlepszych typów ważnych transakcji, które nigdy nie zdarzyłyby się w większości innych zawodów bezpośrednio na uniwersytecie. Tak, nowi bankierzy muszą robić wiele naprawdę przyziemnych rzeczy (takich jak drukowanie i oprawianie zeszytów, edytowanie tekstu itp.),ale także uczą się jednej z najbardziej poszukiwanych umiejętności w finansach.

   Więcej zasobów dotyczących karieryDziękujemy za przeczytanie przewodnika CFI na temat odpowiedzi na pytanie „ Dlaczego bankowość inwestycyjna? pytanie do wywiadu! Jeśli szukasz pracy w IB, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, jak znaleźć pracę w bankowości inwestycyjnej. Jak zdobyć pracę w bankowości inwestycyjnej? W tym przewodniku opisano, jak znaleźć pracę w bankowości inwestycyjnej, korzystając z trzech najważniejszych taktyk: nawiązywanie kontaktów i CV, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz umiejętności techniczne. Zawiera wskazówki dotyczące nawiązywania kontaktów, pisania listu motywacyjnego i CV, a także informacje na temat wymaganych umiejętności technicznych.

   Kiedy już podejmiesz pracę w IB, możesz naprawdę wygrać rozmowę kwalifikacyjną, będąc super silnym technicznie. Najlepszym sposobem na zdobycie niezbędnej wiedzy są nasze kursy modelowania finansowego i wyceny. Nauczymy Cię, jak profesjonaliści budują modele wyceny od podstaw!

   Więcej zasobów obejmuje:

   • Formularz wywiadu z bankowością inwestycyjną Wywiad z bankowością inwestycyjną Pytania i odpowiedzi Pytania i odpowiedzi w rozmowie z bankowością inwestycyjną. W tej prawdziwej formie bank zatrudnił nowego analityka lub współpracownika. Informacje i strategie dotyczące wywiadów IB. Pytania są podzielone na: przegląd banku i branży, historię zatrudnienia (CV), pytania techniczne (finanse, księgowość, wycena) i behawioralne (dopasowanie)
   • Przeprowadź mnie przez DCF (pytanie do wywiadu) Przeprowadź mnie przez DCF Pytanie, przeprowadź mnie przez analizę DCF jest powszechne w wywiadach bankowych. Dowiedz się, jak odpowiedzieć na pytanie, korzystając ze szczegółowego przewodnika po odpowiedziach CFI. Zbuduj 5-letnią prognozę nielewarowanych wolnych przepływów pieniężnych, oblicz wartość końcową i zdyskontuj wszystkie te przepływy pieniężne do wartości bieżącej za pomocą WACC.W jaki sposób połączone są 3 sprawozdania finansowe W jaki sposób są połączone 3 sprawozdania finansowe W jaki sposób są ze sobą powiązane 3 sprawozdania finansowe? Wyjaśniamy, jak połączyć 3 sprawozdania finansowe w celu modelowania finansowego i wyceny w programie Excel. Związki dochodu netto i zysków zatrzymanych, rzeczowe aktywa trwałe, amortyzacja, wydatki kapitałowe, kapitał obrotowy, działalność finansowa i saldo gotówkiWszystkie zasoby dotyczące kariery Kariera Przeszukaj bibliotekę zasobów dotyczących kariery w CFI. Zebraliśmy najważniejsze zasoby dotyczące kariery dla każdego stanowiska w finansach przedsiębiorstw. Od przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej po życiorysy i opisy stanowisk – zapewniamy Ci ochronę, aby znaleźć wymarzoną pracę. Przeglądaj przewodniki, szablony oraz szeroką gamę bezpłatnych zasobów i narzędzi