Czego potrzebujesz, aby otrzymać pożyczkę dla małej firmy

17 lutego 2021

Ubieganie się o pożyczkę dla małych firm to jeden z najczęstszych sposobów uzyskania finansowania. Według raportu Rezerwy Federalnej prawie połowa (40%) właścicieli firm w USA złożyła wniosek o pożyczkę w 2017 roku.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz finansowania, aby uruchomić i uruchomić nową firmę, dodatkowych funduszy na rozszerzenie swojej działalności lub napływu pieniędzy, aby zwiększyć przepływ środków pieniężnych, pożyczka dla małych firm może być doskonałą opcją dla przedsiębiorców.

Ale nie możesz po prostu wejść do lokalnego banku i spodziewać się natychmiastowego wyjścia z gotówką w kasie. Aby pomyślnie uzyskać pożyczkę dla małej firmy, będziesz musiał odrobić pracę domową, aby zdobyć zaufanie wybranego pożyczkodawcy.

Poruszanie się po złożonym procesie aplikacji może być trudne. Ale nie bój się – tutaj zebraliśmy wszystkie informacje, które pomogą Ci zebrać wszystkie dokumenty prawne i finansowe i przygotować się na sukces.

Czego chcą pożyczkodawcy: Stań się idealnym kandydatem na pożyczkę

Przed rozpoczęciem procesu składania wniosku właściciele małych firm powinni przeprowadzić pewne badania. Musisz dowiedzieć się kilku podstawowych informacji na temat rodzaju pożyczki, o którą ubiegasz się, oraz instytucji finansowej lub pożyczkodawcy internetowego, do którego chcesz się zwrócić.

Aby lepiej przedstawić swoje badania, warto zrozumieć, co sprawia, że ​​w oczach pożyczkodawcy jest dobrym kandydatem na pożyczkę. Zazwyczaj szukają:

 • Wiarygodność. Banki chcą wiedzieć, że Twój biznes odniesie sukces lub jest w świetnej formie. Chcą wiedzieć, że masz razem swoje finanse, abyś miał środki na spłatę pożyczki. To przekłada się na dobrą zdolność kredytową i solidny biznesplan.
 • Postać. Banki i inni pożyczkodawcy chcą przede wszystkim mieć pewność, że odzyskają swoje pieniądze. Aby ustalić, że właściciele firm mają dobry „charakter finansowy, pożyczkodawcy chcą mieć pewność, że spłacasz długi w całości i na czas. Oznacza to brak opóźnionych płatności lub zaległych rachunków w Twojej historii kredytowej. Dodatkowy. Aby otrzymać pożyczkę zabezpieczoną, przedsiębiorcy muszą ustanowić własny majątek jako zabezpieczenie. W ten sposób, jeśli nie spłacisz pożyczki dla małej firmy, będą mieli coś na pokrycie strat finansowych. Zabezpieczenie, które prawie służy jako zaliczka, może przybrać formę przychodów z majątku firmy lub majątku osobistego, takiego jak dom. Kapitał. Kiedy zwracasz się do pożyczkodawcy, musisz przygotować listę aktywów biznesowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o gotówkę, sprzęt czy udogodnienia, pożyczkodawcy chcą dowodu, że Twoja firma odnosi sukcesy i mogą utrzymać się na powierzchni, gdy spłacasz ich pożyczkę.Przygotowanie aplikacji: odrób pracę domową

  Teraz, gdy już wiesz, czego szukają banki i inni pożyczkodawcy, czas zacząć własne poszukiwania. Oto kilka kluczowych rzeczy, które musisz przygotować do swojej aplikacji.

  Zdecyduj, gdzie chcesz otrzymać pożyczkęPodczas gdy większość właścicieli firm nadal zwraca się o pożyczkę do tradycyjnych instytucji finansowych, takich jak banki krajowe, coraz więcej przedsiębiorców korzysta z usług lokalnych banków, spółdzielczych kas pożyczkowych, mikropożyczek i pożyczkodawców internetowych. Sprawdź, z jakim pożyczkodawcą wolisz pracować.

  Zwykle firmy poszukujące większych kwot pożyczki zachowują bezpieczeństwo, pożyczając pożyczki od większych banków, podczas gdy więcej przedsiębiorców poszukujących mniejszych pożyczek zwraca się do alternatywnych pożyczkodawców, takich jak rynki peer-to-peer.

  Zdecyduj się na rodzaj pożyczkiTak, starasz się o pożyczkę dla małych firm, ale istnieje kilkanaście lub więcej rodzajów pożyczek, które zależą od Twojej firmy i potrzeb. Na przykład, jeśli zaczynasz nową firmę lub masz mniej niż rok, rozważ pożyczkę początkową. Jeśli musisz wymienić lub dodać sprzęt do swojej floty, przyjrzyj się finansowaniu sprzętu.

  Wymagania kwalifikacyjne dla wybranego pożyczkodawcySzukając preferowanego pożyczkodawcy, musisz udoskonalić swoje badania dotyczące jego konkretnych wymagań, aby otrzymać pożyczkę. Niektóre z najczęstszych wymagań wstępnych obejmują informacje o tym, jak długo prowadzisz działalność, twoją zdolność kredytową, roczne przychody i dowód zdolności płatniczej (tj. Szczegółowe sprawozdania finansowe). Niezależnie od wymagań upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, zanim złożysz wniosek.

  Wyciągnij informacje kredytoweNie idź na spotkanie bankowe w ciemno, jeśli chodzi o kredyt. Wyciągnij raport kredytowy przed złożeniem formalnego wniosku o pożyczkę. Będziesz mógł go przejrzeć z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że nie ma żadnych błędów i upewnić się, że spełniasz minimalne wymagania kredytowe (wiele banków wymaga wyniku co najmniej 680 w przypadku pożyczki dla małych firm).

  Upewnij się, że Twoja pożyczka jest ubezpieczonaW szczególności mamy na myśli Small Business Administration (SBA), agencję rządową, która chroni zarówno pożyczkodawców, jak i wnioskodawców. Na przykład SBA ubezpiecza pożyczkodawców od strat w przypadku 85% kwalifikujących się pożyczek poniżej 150 000 USD oraz 75% pożyczek, które przekraczają 150 000 USD. W rezultacie pożyczki SBA często oferują bardziej elastyczne warunki spłaty niż typowa pożyczka biznesowa.

  Poznaj swoje kosztyJeśli przyjdziesz, aby ubiegać się o pożyczkę dla małej firmy z dowolnym numerem, prawdopodobnie zostaniesz odrzucony. Przyjrzyj się dokładniej, ile będziesz musiał zapłacić, aby Twoja firma zaczęła działać. Utwórz budżetowy arkusz kalkulacyjny, aby pożyczkodawca mógł dokładnie zobaczyć, gdzie trafią jego pieniądze. Aby uzyskać pomoc w obliczeniu kosztów początkowych, wypróbuj te kalkulatory.

  Zbuduj biznesplan (lub zaktualizuj swój obecny)Solidny plan dla Twojej firmy pomaga ustalić wiarygodność u wybranego pożyczkodawcy. Chociaż pomysł stworzenia kompleksowego biznesplanu może wydawać się zniechęcający, wykazanie się takim poziomem przewidywania i inicjatywy może działać na twoją korzyść. Biznesplany będą się różnić w zależności od Twojej niszy lub branży, ale ogólnie obejmują podstawowy opis firmy, podsumowanie Twoich produktów lub usług, analizę Twojej branży, plan operacyjny i strategię sprzedaży / marketingu. Aby uzyskać dostosowywalny biznesplan, zapoznaj się z tymi szablonami z BDC i Law Depot.

  Ubieganie się o pożyczkę dla małej firmy: Twoja ostateczna lista kontrolna

  Przed złożeniem ostatecznego wniosku (bez względu na to, czy jest on online, czy osobiście), dokładnie sprawdź, czy masz wszystkie wymagane dokumenty.

  • Zwroty podatku dochodowego od osób fizycznych i firm
  • Dokument tożsamości ze zdjęciem (tj. Prawo jazdy lub paszport)Bilans / rachunek zysków i strat dla Twojej firmyDochód operacyjny netto (ponieważ niektórzy pożyczkodawcy szukają całkowitego dochodu, który jest co najmniej 1,25 razy większy niż łączne wydatki)Osobiste i firmowe wyciągi bankoweUmowy założycielskie / dokumenty dotyczące jednoosobowej działalności gospodarczejLicencje biznesoweNajem komercyjnyPrognozy finansowe dla nowych lub młodych firmHistoria kredytowa z aktualną oceną kredytowąSzczegółowy biznesplanDokumenty dodatkowe i towarzyszące (tj. Akt własności domu lub dokumenty własności sprzętu)Wskaźnik zadłużenia osobistego do kredytuOświadczenie określające planowane wykorzystanie środków pożyczkowychPożyczka dla małych firm

   Dla właściciela firmy, który wcześniej nie korzystał z procesu składania wniosków o finansowanie, perspektywa może wydawać się przytłaczająca. Ale teraz, gdy rozumiesz już podstawy aplikacji, możesz śmiało iść naprzód.

   Jeśli chcesz poznać więcej opcji finansowania dla swojej małej firmy, zapoznaj się z sześcioma pomysłami na opłacenie nowej firmy.