Co zrobić w przypadku pozwu przez wystawcę karty kredytowej

17 lutego 2021

To, jak zareagować, gdy zostanie pozwany przez wystawcę karty kredytowej, zależy od kilku czynników.

3 sierpnia 2013? – Bez względu na to, czy zawiadomienie zostanie wysłane pocztą, czy też zostanie dostarczone pod Twoje drzwi, usłyszenie, że zostałeś pozwany o zadłużenie karty kredytowej, może być przerażające. Dla wielu osób pierwszą reakcją jest zamknięcie i zignorowanie sytuacji. „Tragedia… nie polega na tym, że konsument został pozwany, ale większość z nich nigdy nie odpowiada – mówi Steve Rhode, założyciel GetOutofDebt.org, który również pracuje nad projektem badawczym dotyczącym pozwów sądowych dotyczących długów konsumenckich.

Jeśli jednak dłużnik zignoruje pozew, wierzyciel otrzyma orzeczenie przeciwko dłużnikowi, co z kolei zapewni wierzycielowi dodatkowe uprawnienia do ściągnięcia długu, w tym do zajęcia rachunków bankowych lub zajęcia wynagrodzenia w niektórych stanach. (Zwróć uwagę, że w tej historii mówimy o sytuacjach, w których pozywa cię sama firma obsługująca karty kredytowe – a nie gdy pozywa cię windykator).

To, jak zareagować, gdy zostaniesz pozwany przez firmę obsługującą Twoją kartę kredytową, zależy od wielu czynników – w tym przede wszystkim od tego, czy zdajesz sobie sprawę, że jesteś winien przedmiotowy dług.

You Know You Owe

Jeśli wiesz, że jesteś winien dług, a kwota jest prawidłowa, możesz to zrobić na kilka różnych sposobów.

Jeśli możesz zebrać trochę gotówki – na przykład pożyczką od znajomego lub członka rodziny, jedną z opcji jest natychmiastowa spłata lub spłata długu. „Zmniejszenie salda zadłużenia lub korzystne warunki spłaty są całkowicie możliwymi skutkami – mówi Rhode.

Ale musisz działać szybko.

„Po wniesieniu pozwu o windykację, natychmiast zaangażuj się w rozwiązanie problemu – mówi ekspert ds. Rozliczania długów Michael Bovee, założyciel Consumer Recovery Network. Z jego doświadczenia wynika, że ​​konsumenci zazwyczaj będą musieli uiścić 60% – 100% kwoty należnej, aby umorzyć sprawę, chociaż w niektórych sytuacjach możliwe są mniejsze ugody.

Jeśli jesteś w stanie spłacić dług w tym momencie, musisz uzyskać pisemną dokumentację od wierzyciela potwierdzającą twoją płatność i stwierdzającą, że pozew zostanie odrzucony. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy spłacasz dług za kwotę niższą, niż jesteś winien. W przeciwnym razie wierzyciel może powiedzieć, że Twoja ugoda była „płatnością i nadal pozwać Cię o saldo.

„Upewnij się, że zgadzasz się na ugodę, która również skutkuje oddaleniem pozwu – zapewnia Bovee. „Szybkie rozliczenie oznacza, że ​​możesz uniknąć wyroku, który zaszkodzi Twojemu raportowi kredytowemu.

Jeśli wiesz, że kwota jest prawidłowa, ale nie możesz sobie pozwolić na jej spłatę lub uregulowanie, warto porozmawiać z prawnikiem ds.Upadłości, aby dowiedzieć się, czy zgłoszenie upadłości jest najlepszą opcją, aby poradzić sobie z długiem, jaki możesz. nie stać. Jeśli okaże się, że upadłość nie jest dobrą opcją, prawnik może wyjaśnić Ci, co może się stać, gdy zostanie wydany przeciwko Tobie wyrok.

Musi być jakiś błąd

A jeśli uważasz, że nie jesteś winien kwoty, którą próbują zebrać? Być może zakwestionowałeś zakup, ale wierzyciel odmówił jego poprawienia. Być może uważasz, że padłeś ofiarą oszustwa. A może Twoje saldo właśnie wzrosło z fałszywymi zarzutami. Robert Brennan, prawnik zajmujący się prawem konsumenckim w Południowej Kalifornii, wyjaśnia:

Spójrz na kwotę, która jest pobierana, i kwotę, która jest zgłaszana (w raportach kredytowych) jako zaległa. Kiedy rachunki trafiają do windykacji, działy windykacyjne często nakładają opłaty, kary i odsetki, które tam nie należą. Jeśli zauważysz, że saldo 2500 USD nagle wzrośnie do 5000 USD lub więcej (nie jest to rzadkie), napisz list polecony do wystawcy karty kredytowej z prośbą o szczegółowe rozliczenie kar, opłat i odsetek, wraz z kopią umowy, która zezwala na wystawca karty, aby obciążyć te pozycje za domyślne konto. Czasami firma wydająca karty udziela informacji; w większości przypadków nie. Jeśli wystawca karty nie może zweryfikować właściwej kwoty zadłużenia, może zgłosić jedynie kwoty, które może zweryfikować, czyli zazwyczaj kwota kapitału plus odsetki w momencie niewypłacalności.Może nie jest to wielka sprawa, ale konsumenci, którzy padają ofiarą tego rodzaju fałszywych raportów kredytowych, mogą prawdopodobnie użyć ustawy Fair Credit Reporting Act, aby wywrzeć nacisk na firmy obsługujące karty, aby przynajmniej obniżyły popyt na kwotę główną plus odsetki w momencie niewypłacalności. .

Walka z powrotem

Jeśli uważasz, że coś jest nie tak – na przykład jesteś nękany lub kwota, którą jesteś winien, została zawyżona – możesz porozmawiać z prawnikiem konsumenckim z doświadczeniem w kwestiach kredytowych i windykacyjnych.

William Howard, prawnik ds. Ochrony konsumentów na Florydzie w firmie Morgan & Morgan, zwraca uwagę, że w kilku stanach, w tym w szczególności na Florydzie i Kalifornii, obowiązuje „prawo dotyczące nękania windykacyjnego, które umożliwia pozwanie „Dowolnej osoby (w tym pierwotnego wierzyciela lub kredytu) wydawcy karty) bezpośrednio za nękanie, takie jak: pobranie jednego niewypłaconego grosza, pobranie opłat, do których NIE są uprawnieni, takich jak honoraria adwokackie lub wyższe odsetki, zbyt wiele telefonów, dzwonienie do pracy itp.

Prawnicy konsumenccy zazwyczaj oferują bezpłatną lub niedrogą konsultację i mogą wnieść sprawę do konsumenta bezpłatnie, ponieważ wierzyciel lub agencja windykacyjna będą musieli uiścić swoje honoraria, jeśli okaże się, że łamią prawo.

Chociaż pozew o dług nie jest czymś, z czym ktoś chciałby mieć do czynienia, staraj się spojrzeć na to z perspektywy i skupić się na rozwiązaniu go w taki czy inny sposób.

„Radzę nie traktować garnituru jako negatywu – mówi Rhode. „Ale jako dobra okazja do negocjacji z pożyczkodawcą w celu wypracowania rozwiązania, które może być przystępne cenowo i korzystne dla obu stron.

Ta praca jest opinią felietonisty i w żaden sposób nie odzwierciedla opinii ABC News.