Co to znaczy być przewróconym na kredyt samochodowy i jak tego uniknąć

Category: Kredyt Samochodowy
17 lutego 2021

Myślisz, że nadszedł czas na wymianę samochodu? Zanim poczujesz się podekscytowany nową jazdą, możesz zastanowić się, ile ta wymiana będzie Cię kosztować. Jeśli masz szczęście lub przeprowadziłeś badania, nie wywrócisz swojej pożyczki do góry nogami, a przejście na nową pożyczkę samochodową będzie dość łatwe, ale co się stanie, jeśli staniesz do góry nogami? Oto, co musisz wiedzieć, jeśli chodzi o pożyczki samochodowe do góry nogami:

Co to znaczy być do góry nogami w przypadku kredytu samochodowego?

Bycie do góry nogami przy pożyczce samochodowej oznacza, że ​​obecnie jesteś winien więcej z tytułu pożyczki, niż wart jest twój samochód. Na przykład, tak by to wyglądało, gdybyś miał do góry nogami kredyt samochodowy:

15 000 $ (pożyczka) – 10 000 $ (wartość samochodu) = 5 000 $ (kwota pożyczki do góry nogami)

To nigdy nie jest zabawne, gdy dowiadujesz się, że Twoja pożyczka jest do góry nogami, zwłaszcza gdy chcesz wymienić swój samochód, ale dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby, aby tego uniknąć, zanim to nastąpi.

Jak uniknąć przewrócenia się na kredyt samochodowy?

Istnieje wiele sposobów, aby uniknąć odwrócenia się od kredytu samochodowego. Oto kilka pomysłów, o których warto pamiętać, kupując następny pojazd i chcąc uniknąć przewrócenia się do góry nogami.

  • Wybierz samochód, który ma lepszą wartość . Samochody różnych marek mają swoją wartość w stosunku do innych. Rozważ to przy wyborze następnego samochodu, ponieważ wybór czegoś, co zachowuje swoją wartość, skróci czas spłaty pożyczki do góry nogami. Jeśli nie jesteś pewien, czy możesz sobie pozwolić na lepszą markę, tutaj pomaga uzyskać wstępne zatwierdzenie, a jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu marki, pomocna może być również pomoc programu AutoAdvisor, który przeprowadzi Cię przez ten proces.
  • Pomyśl o zaliczce. Jeśli masz pieniądze na zaliczkę, idź na to. Największy spadek wartości ma miejsce, gdy wyjeżdżasz z parkingu, a wpłacenie zaliczki może pomóc zrównoważyć czas, w którym będziesz do góry nogami. Płać z góry podatki i opłaty. Będziesz mieć możliwość zapłacenia podatków i opłat z góry lub dodania ich do finansowania. Zalecamy płacenie im z góry, ponieważ jest to mniej pieniędzy, które jesteś winien (może to być kwota, którą ostatecznie stracisz do góry nogami), az czasem istnieje możliwość, że zapłacisz więcej za te podatki i opłaty z tytułu odsetek. Rozważ stopy procentowe. Wysokie oprocentowanie może spowodować, że zapłacisz więcej całkowitych kosztów; koszty, które mogą spowodować, że Twoja pożyczka stanie się do góry nogami. Rozglądając się za samochodami, pomyśl też o zakupach za niskie stopy procentowe. Weźmy pod uwagę spółdzielcze kasy pożyczkowe, ponieważ wiadomo, że mają niskie oprocentowanie kredytów samochodowych. Pokrycie GAP. Floryda to stan podatny na wypadki, dlatego posiadanie ubezpieczenia GAP może naprawdę uratować Cię, jeśli kiedykolwiek miałeś wypadek. W ten sposób ratuje cię GAP, powiedzmy, że wpadłeś w wypadek, twój samochód jest zniszczony, ale twoja pożyczka była do góry nogami. GAP obejmuje różnicę między tym, ile jesteś winien pożyczki na samochód, a wartością ubezpieczenia samochodu.Odkrycie, że pożyczka jest do góry nogami, nigdy nie jest zabawną rzeczą, zwłaszcza gdy nie masz do stracenia setek lub tysięcy. Pamiętaj o tych wskazówkach, kiedy zamierzasz wybrać następny samochód , aby uniknąć odwrócenia się do góry nogami przy następnej pożyczce samochodowej.