Co to jest wstępnie zatwierdzona pożyczka na samochód?

Category: Swoją Zdolność
17 lutego 2021

Kupno samochodu to jeden z najważniejszych zakupów dokonywanych przez konsumentów, często drugi po domu. Nawet jeśli wybierzesz używany samochód, możesz nie mieć wystarczającej ilości gotówki, aby od razu zapłacić za samochód.

Rozejrzyj się i uzyskaj wstępną akceptację pożyczki, ale zanim to zrobisz, upewnij się, że znasz swoją zdolność kredytową. Sprawdź to za darmo w Credit Sesame.

Wstępnie zatwierdzony kredyt samochodowy: jakie są korzyści?

Uzyskanie wstępnej zgody oznacza dokładnie to, że udajesz się do banku, unii kredytowej lub pożyczkodawcy online, zanim udasz się do salonu. Dlaczego miałbyś to zrobić? Zwykle pomaga to wykorzystać lepszą siłę negocjacyjną, płynniejszy proces zakupu i może pomóc obniżyć koszty finansowania.

[Uzyskaj najlepsze oprocentowanie kredytów samochodowych z Centrum Badań Auto Loan Credit Sesame].

Po uzyskaniu wstępnej zgody na pożyczkę samochodową możesz skuteczniej negocjować ze sprzedawcą, ponieważ będziesz pracować z pewną kwotą zakupu, którą wiesz, że możesz uzyskać. Rozpoczniesz negocjacje z myślą o solidnym i realistycznym budżecie. Będziesz także mógł określić, czy dealer może zaoferować lepszą stawkę.

Jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt samochodowy

Pierwszym krokiem w aplikacji jest uzyskanie zdolności kredytowej. Ważne jest, aby znać swoją zdolność kredytową przed każdym większym zakupem. Nie martw się jednak, jeśli twój kredyt nie jest idealny. Wielu pożyczkodawców jest skłonnych współpracować z konsumentami o niższych wynikach. Wadą jest to, że im niższy wynik, tym wyższe odsetki, które prawdopodobnie zapłacisz.

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę samochodową oznacza określenie pożyczkodawcy, z którym chcesz się ubiegać. Niektórzy pożyczkodawcy ogłaszają swój proces wstępnego zatwierdzenia, podczas gdy inni mogą wymagać trochę informacji. Możesz wybierać spośród banków, zarówno lokalnych, jak i krajowych, spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych i specjalnych pożyczkodawców internetowych.

Stawki różnią się w zależności od pożyczkodawcy, więc najlepiej jest rozejrzeć się za najlepszą stawką. Jeśli planujesz kupić używany samochód, nie martw się; nadal możesz otrzymać wstępnie zatwierdzoną pożyczkę samochodową.

Jeśli wiesz, jaki samochód chcesz

Jeśli wiesz, jaki samochód chcesz, daj znać pożyczkodawcy. Mogą Cię wstępnie zatwierdzić dla tego konkretnego samochodu. Należy pamiętać, że wielu pożyczkodawców ma specjalne umowy z dealerami i zezwala na wykorzystanie środków pożyczki tylko w tym salonie. Po prostu sprawdź warunki u pożyczkodawcy przed dokonaniem jakichkolwiek transakcji.

Jeśli nie wiesz, jaki samochód chcesz, pożyczkodawca da ci „czek in blanco. Nie jest to dokładnie czek in blanco, ale jest dość blisko. Spiszą umowę na maksymalną zatwierdzoną kwotę wraz ze stopą procentową i innymi ważnymi warunkami. Możesz wejść do salonu i przetestować dowolny pojazd w swoim budżecie, mając pewność, że masz środki finansowe na jego zakup.

Czy zamierzasz kupić używany samochód?

Jeśli myślisz o zakupie używanego samochodu, proces może się nieco różnić. Pożyczkodawcy mają zwykle bardziej rygorystyczne wymagania i warunki. Nie musisz dokładnie wiedzieć, jaki samochód chcesz, ale niektórzy pożyczkodawcy sfinansują pożyczkę tylko na zakup od partnera handlowego. W niektórych przypadkach pożyczkodawca może nałożyć ograniczenia na rodzaj samochodu, który możesz kupić, w tym rok, markę i model.

Wstępne zatwierdzenie złego kredytu

Uzyskanie wstępnej zgody na pożyczkę samochodową jest szczególnie ważne, jeśli masz zły kredyt. Czasami dealerzy pozwolą ci odejść, zanim finansowanie zostanie w pełni sfinalizowane, a to jest złe, jeśli twój kredyt nie jest duży.

Nazywa się to dostawą warunkową, a później możesz otrzymać telefon z informacją, że pożyczka nie została zatwierdzona. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał przywieźć samochód z powrotem, uzyskać wyższą zaliczkę lub ponownie ubiegać się o większą lub droższą pożyczkę. Jeśli masz już wstępnie zatwierdzoną pożyczkę samochodową, będziesz mieć znacznie łatwiejszy i płynniejszy zakup samochodu.

Jeśli masz wstępnie zatwierdzoną pożyczkę, ale gdzie indziej otrzymujesz lepszą ofertę, zawsze możesz wybrać lepszą opcję. Jedną z niesamowitych cech wstępnie zatwierdzonej pożyczki na auto jest to, że nie jesteś związany żadną umową. Nie jest zobowiązaniem do pożyczenia pieniędzy. Możesz pozostawić otwarte opcje.

Credit Sesame to całkowicie bezpłatne narzędzie do finansów osobistych, które zapewnia bezpłatną ocenę kredytową i rekomendacje, które pomogą Ci podjąć działania związane z kredytem i zaoszczędzić pieniądze na pożyczkach i kartach kredytowych.