Co to jest ulga podatkowa na edukację?

Category: Możesz Użyć
17 lutego 2021

Dowiedz się, w jaki sposób dwie różne ulgi podatkowe na edukację mogą pomóc zrównoważyć koszty szkoły dla studentów, osób uczących się przez całe życie i każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności zawodowe.

Przez Kristina Russo | American ExpressCreditNiezależny współpracownikIntel

6 minut czytania | 13 lipca 2020 roku w życiu

ZadowolonyW skrócie

Ulgi podatkowe dla szkolnictwa wyższego mogą potrwać do 2500 $ na studenta z federalnego rachunku podatkowego.

Istnieją dwie ulgi podatkowe na edukację, które mają podobne kwalifikacje, a także różne zasady.

Nie możesz podwójnie obniżyć tych ulg podatkowych na edukację, więc będziesz chciał wybrać najlepszą dla siebie.

Moi bliźniacy są w liceum, więc pochłaniam każdą ciekawostkę informacyjną, która może mi pomóc w lepszym poruszaniu się po uczelni – zwłaszcza o tym, jak za to wszystko zapłacić. Wszyscy wiemy, że koszty szkolnictwa średniego gwałtownie wzrosły, powodując zadłużenie większej liczby uczniów. Ucieszyłem się, widząc, że rząd federalny oferuje wiele alternatyw, aby pomóc rodzinom zrównoważyć koszty szkolnictwa wyższego, takich jak stypendia, pożyczki, ulgi podatkowe i ulgi podatkowe. W tym miejscu wyjaśnię ulgi podatkowe na edukację, czyli obniżki podatku za dolara, które mogą być cennym sposobem na obniżenie kosztów edukacji.


Istnieją dwa różne federalne ulgi podatkowe na edukację, z których oba były dostępne na 2019 r .:

  American Opportunity Credit (AOC): Ta ulga podatkowa na edukację ma większą wartość pieniężną, do 2500 USD na ucznia. Ale tylko przez pierwsze cztery lata student uzyskuje akredytowany stopień naukowy lub certyfikat.

 • Kredyt na naukę przez całe życie (LLC): ten kredyt wynosi maksymalnie 2000 USD na zeznanie podatkowe – co oznacza dla większości ludzi na rodzinę. Ale obejmuje nieakredytowane kursy, których celem jest doskonalenie umiejętności zawodowych, i nie ma ograniczeń co do liczby lat, które możesz z nich wziąć (o ile masz kwalifikujące się wydatki na edukację).
 • Te dwie ulgi podatkowe na edukację mają wiele wspólnych wymagań i wiele różnych. Wyjaśnię oba punkty, abyś mógł określić, który najlepiej pasuje do Twojej sytuacji, ponieważ nie możesz użyć obu dla tego samego ucznia.

  Wspólne cechy obu ulg podatkowych na edukacjęOto, co łączy te dwie ulgi podatkowe na edukację:

  • Kto się kwalifikuje: Możesz ubiegać się o ulgę podatkową na własne wydatki na edukację, na współmałżonka lub inną wykwalifikowaną osobę na utrzymaniu. Ale nie możesz domagać się żadnego z nich, jeśli twój status zgłoszenia to małżeństwo, składając osobno. 1
  • Co możesz zapłacić: Kwalifikowane wydatki na edukację (definicje do naśladowania) zapłacone w tym samym roku, w którym ubiegasz się o kredyt. Tak, możesz uwzględnić wpłaty dokonane w tym roku za semestr lub kurs rozpoczynający się w pierwszych trzech miesiącach następnego roku. I tak, płatności dokonane w imieniu ucznia przez osobę trzecią, na przykład ulubioną ciotkę lub przyjaciółkę, liczą się tak, jakbyś im zapłacił.
  • Kto może zapłacić: Większość wydatków musi zostać zapłacona akredytowanej instytucji edukacyjnej, którą IRS definiuje jako taką, która uczestniczy w federalnych programach pomocy dla studentów zgodnie z Tytułem IV. Możesz przeszukać ponad 6000 kwalifikujących się instytucji na stronie internetowej Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych. 2
  • Dokumentacja: Będziesz potrzebować wyciągu z czesnego (formularz 1098-T), aby udowodnić zapłacone kwoty. Zwykle otrzymasz go od szkoły do ​​31 stycznia następnego roku.Jeśli, tak jak ja, będziesz płacić za więcej niż jednego ucznia każdego roku, możesz ubiegać się o AOC dla obu, lub AOC dla jednego, a LLC dla drugiego. 3 Ale nie możesz ubiegać się o obie ulgi podatkowe na edukację dla tego samego ucznia w tym samym roku.

   Szczegóły dotyczące ulgi podatkowej American OpportunityCo to jest:AOC, rozszerzony zamiennik starego Hope Tax Credit, wynosi maksymalnie 2500 USD na każdego kwalifikującego się studenta w 2019 r. I jest obliczany jako 100% pierwszych 2000 USD zapłaconych kwalifikujących się wydatków plus 25% następnych 2000 USD. 4 AOC podlega częściowemu zwrotowi, co oznacza, że ​​nadal możesz odzyskać pieniądze, jeśli Twój kredyt jest wyższy niż podatki, które jesteś winien. Dokładniej, zwrotowi podlega 40% Twojego AOC, maksymalnie do 1000 USD na ucznia.

   MisjaAOC:Według mnie, „spadek poziomu AOC polega na tym, że studenci muszą być w ciągu pierwszych czterech lat od uzyskania akredytowanego stopnia lub innego uznanego certyfikatu. Jeśli więc twój uczeń jest na piątym roku swojego programu, przejdź do poniższej sekcji LLC. AOC wymaga również, aby uczniowie byli zapisani do szkoły przynajmniej na pół etatu i nigdy nie byli skazani za przestępstwo związane z narkotykami. 5

   Limity dochodów:AOC wygasa w zależności od Twojego poziomu dochodów. W przypadku podatników o zmodyfikowanym skorygowanym dochodzie brutto (MAGI) do 80 000 USD (160 000 USD w przypadku małżeństw rozliczających się wspólnie), można ubiegać się o pełny kredyt. Powyżej tych poziomów formularz IRS 8863 pomaga obliczyć zmniejszony kredyt AOC. Kredyt jest całkowicie wycofywany, jeśli Twój MAGI wynosi 90 000 USD (180 000 USD dla par małżeńskich). 6 Dla celów AOC, Twój MAGI jest prawdopodobnie tym samym, co Twój skorygowany dochód brutto (AGI), chyba że miałeś dochód zagraniczny.

   Szczegóły dotyczące Lifetime Learning CreditCo to jest: LLC jest wart 2000 USD za zeznanie podatkowe w 2019 r., W szczególności mniej niż AOC. LLC jest obliczana jako 20% kwalifikujących się wydatków na edukację do 10 000 USD i nie podlega zwrotowi. 7 (Aby lepiej zrozumieć różnicę między ulgami podatkowymi podlegającymi zwrotowi i bezzwrotnymi, przeczytaj artykuł „Czym są ulgi podatkowe podlegające zwrotowi?)

   Misja LLC: LLC ma szerszą misję, obejmującą studentów, którzy są zapisani na dowolnym poziomie (studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, kształcenie ustawiczne dorosłych, zawodowe) i prowadzą kursy prowadzące do uzyskania stopnia naukowego lub poprawy umiejętności zawodowych. Dlatego nie ma ograniczeń co do liczby lat, przez które ten sam student może kwalifikować się do ulgi podatkowej na edukację. 8 LLC nie dyskwalifikuje studentów skazanych za przestępstwa związane z narkotykami.

   Limity dochodu: LLC zaczyna wycofywać się z MAGI w wysokości 58 000 $ i jest eliminowana o 68 000 $ (116 000 $ i 136 000 $, jeśli jesteś żonaty). 9

   Jakie wydatki kwalifikują się do AOC i LLC?Kwalifikowane wydatki na oba ulgi podatkowe na edukację obejmują wszystkie opłaty, czesne, opłaty za zajęcia studenckie, książki, zaopatrzenie i sprzęt zapłacone szkole jako warunek zapisania się. Poza tym wydatki, które kwalifikują się do otrzymania każdego kredytu, zaczynają się różnić w zależności od różnych misji kredytów. Niektóre wydatki nie kwalifikują się do żadnego z nich, w tym znaczne koszty, takie jak pokój i wyżywienie, ubezpieczenie, opłaty za leczenie / studenta, transport, wydatki osobiste lub wszelkie wydatki opłacone w ramach wolnej od podatku pomocy edukacyjnej.

   Poniższy wykres zawiera łatwe porównanie kwalifikujących się do każdego ulgi podatkowej.

   Kwalifikowany wydatek na ulgi podatkowe AOC & LLC Education Tax Credits