Co to jest modyfikacja pożyczki?

Category: Uzyskać Więcej
17 lutego 2021

Adwokat ds. Modyfikacji pożyczki na Florydzie

Dla niektórych właścicieli domów modyfikacja pożyczki jest najlepszym sposobem na utrzymanie domu, jeśli zalega ze spłatami kredytu hipotecznego. Poprzez modyfikację kredytu, właściciel domu może być w stanie negocjować warunki kredytu, które są korzystniejsze i pozwalają właścicielowi pozwolić sobie na spłatę kredytu hipotecznego.

Jednak proces modyfikacji kredytu na Florydzie nie zawsze jest łatwy. Potrzebujesz prawnika ds. Nieruchomości Daytona, który pomoże Ci negocjować warunki modyfikacji pożyczki, aby osiągnąć swój cel, jakim jest utrzymanie domu i zapobieganie przejęciu.

Jeśli grozi Ci przejęcie nieruchomości lub zalegasz ze spłatami kredytu hipotecznego, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną, dzwoniąc pod numer (888) 316-2131 aby omówić, w jaki sposób nasz prawnik ds. Modyfikacji pożyczki w Daytona może pomóc w utrzymaniu domu.

Co to jest umowa o modyfikację pożyczki?

Umowa o modyfikację kredytu różni się od umowy restrukturyzacyjnej lub refinansowania. Dzięki umowie o zwłoce pożyczkodawca zgadza się tymczasowo zawiesić spłatę kredytu hipotecznego lub tymczasowo obniżyć spłatę kredytu hipotecznego z powodu trudności finansowych. Umowy Forbearance nie zmieniają warunków kredytu i są dobre tylko wtedy, gdy trudności finansowe są krótkotrwałe i można szybko dojść do siebie po zakończeniu kryzysu.

Refinansowanie kredytu hipotecznego to zupełnie nowa pożyczka i kredyt hipoteczny. Musisz wystąpić do pożyczkodawcy o nową pożyczkę, która spłaci istniejący kredyt hipoteczny. Jeśli uzyskasz zgodę na refinansowanie, nowe wpływy z pożyczki zostaną wykorzystane do pełnej spłaty bieżącej pożyczki. Nowa hipoteka staje się wówczas pierwszym zastawem na Twojej nieruchomości. W wielu przypadkach, jeśli zalegasz ze spłatami kredytu hipotecznego lub został złożony pozew dotyczący przejęcia, refinansowanie istniejącego kredytu hipotecznego może nie być możliwym rozwiązaniem.

Dzięki modyfikacji kredytu na stałe zmieniasz warunki obecnego kredytu hipotecznego. Umowa z pożyczkodawcą może obniżyć oprocentowanie, wydłużyć okres kredytowania lub obejmować umorzenie zadłużenia części kwoty głównej pożyczki.

Modyfikacja pożyczki ma na celu obniżenie miesięcznej raty kredytu hipotecznego, abyś mógł wznowić dokonywanie płatności na rzecz pożyczkodawcy, aby uniknąć egzekucji i zachować swój dom. W niektórych przypadkach pożyczkodawca może doliczyć zaległe płatności do końca spłaty kredytu hipotecznego i przedłużyć okres spłaty kredytu. W innych przypadkach pożyczkodawca może „darować zaległe płatności, aby Twoja spłata pożyczki była niska i przystępna.

Dlaczego pożyczkodawca zgadza się na modyfikację pożyczki?

Skoro pożyczkodawca może przejąć hipotekę i sprzedać nieruchomość, dlaczego miałby zgodzić się na umowę o modyfikację kredytu? Kredytodawcy nie prowadzą działalności związanej z posiadaniem nieruchomości. Gdy pożyczkodawca przejmuje dom i przejmuje do niego prawo własności, musi skorzystać z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami lub firmy zarządzającej nieruchomością, aby utrzymać nieruchomość do czasu jej sprzedaży.

Zatrudnianie specjalistów do pomocy w utrzymaniu i sprzedaży domu może być kosztowne. Ponadto pożyczkodawca może nie otrzymać wystarczającej ilości pieniędzy, aby spłacić pożyczkę w całości. Dlatego każdego dnia traci pieniądze, będąc właścicielem nieruchomości i płaci komuś za zarządzanie i wystawianie nieruchomości na sprzedaż.

Dlatego nawet jeśli nie zalegasz jeszcze ze spłatami kredytu hipotecznego lub nie został złożony pozew dotyczący przejęcia, pożyczkodawca może zgodzić się na umowę o modyfikację kredytu. Wyrażając zgodę na modyfikację pożyczki, pożyczkodawca nie musi płacić prawnikowi ds. Egzekucji, agentowi nieruchomości, firmie zarządzającej i innym profesjonalistom, aby zabrać Twój dom i sprzedać go w drodze przejęcia.

Czy potrzebuję prawnika ds. Modyfikacji pożyczki w Daytona?

Możesz spróbować negocjować modyfikację pożyczki bezpośrednio ze swoim pożyczkodawcą. Jednak pomyślne wypełnienie wniosku o modyfikację kredytu bez pomocy może być trudne. Zatrudniając doświadczonego prawnika ds. Modyfikacji pożyczki w Daytona, zyskujesz doświadczenie i wiedzę po swojej stronie, zwracając się do pożyczkodawcy hipotecznego z wnioskiem o modyfikację pożyczki.

Wielu właścicieli domów jest sfrustrowanych tym procesem, ponieważ pożyczkodawca stale żąda zaktualizowanych informacji i dodatkowej dokumentacji w celu przetworzenia wniosku o zmianę pożyczki. Jeśli nie dostarczysz wszystkich dokumentów i informacji wraz z początkowym wnioskiem, proces może potrwać znacznie dłużej i stać się znacznie bardziej stresujący i denerwujący. Zatrudniając prawnika ds. Modyfikacji pożyczki w Daytona, masz zespół prawników zajmujących się Twoim wnioskiem o modyfikację pożyczki, więc możesz mieć pewność, że wniosek będzie kompletny i poprawny za pierwszym razem.

Nasz zespół prawników rozumie proces modyfikacji kredytu. Sprzeciwiamy się pożyczkodawcom i osobom obsługującym kredyty hipoteczne, żądając od nich sprawiedliwego traktowania w procesie restrukturyzacji kredytu poprzez modyfikację.

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń do prawnika ds. Modyfikacji pożyczki Daytona

Ponieważ jesteśmy również doświadczonymi prawnikami zajmującymi się upadłością, możemy wyjaśnić różne rozwiązania, które pomogą Ci wyjść z długów i zachować dom. Modyfikacja kredytu i bankructwo na podstawie rozdziału 13 to tylko dwie z prawnych możliwości ratowania domu.

Zadzwoń pod numer (888) 316-2131 aby omówić, w jaki sposób nasz prawnik ds. Nieruchomości Daytona może pomóc Ci ubiegać się o modyfikację pożyczki.