Co to jest grant SBA EIDL w wysokości 10 000 USD?

Category: Możesz Otrzymać
17 lutego 2021

Heather Bant, 13 lipca 2020 r

Uwaga redaktora: 13 lipca dotacja zaliczkowa EIDL w wysokości do 10 000 USD została zamknięta z powodu wyczerpywania się funduszy. Jednak sama pożyczka EIDL pozostaje otwarta. Poświęć 5 minut na przeczytanie naszego przewodnika po programie EIDL.


W ramach programu pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL) SBA możesz ubiegać się o dotację w wysokości do 10 000 USD, której nie trzeba spłacać.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o stypendium EIDL.

Jaka jest dotacja?

Dodatkowe 10 miliardów dolarów zostało przydzielone na mocy ustawy CARES na wypłatę wnioskodawcom SBA EIDL zaliczki na pożyczki. (Sprawdź nasz podział ustawy CARES i jej wpływ na małe firmy). Najlepsze przypuszczenia dotyczące czasu przetwarzania SBA od 90 dni do kilku miesięcy są ewidentną odpowiedzią na to, jak powoli SBA był w stanie przetwarzać te wnioski. Ten zastrzyk ma na celu pomóc małym firmom w pokonaniu krytycznego czasu spędzonego na oczekiwaniu na ostateczną decyzję w sprawie pożyczki.

Ile dostanę?

Nie jest to stała dotacja w wysokości 10 000 USD dla wszystkich kandydatów. 10 000 $ to po prostu maksymalna kwota, jaką możesz otrzymać. Obecnie SBA zapewnia 1000 USD na pracownika, do dziesięciu pracowników (a jeśli jesteś właścicielem jednoosobowym, przysługuje Ci tylko 1000 USD). Jeśli jesteś jedynym właścicielem, poświęć 3 minuty, aby zrozumieć, jak działa dla Ciebie EIDL.

Jak otrzymam dotację?

Wystarczy zaznaczyć pole w aplikacji EIDL. Ta dotacja nie jest dołączona domyślnie i należy o nią oficjalnie wystąpić. W przypadku obecnych wniosków SBA jest to bardzo proste – wystarczy zaznaczyć pole wskazujące, że chciałbyś otrzymać zaliczkę w wysokości do 10 000 USD, a następnie podać dane bankowe dotyczące bezpośredniego wpłaty.

Jeśli wypełniłeś stary wniosek (bez opcji wyrażenia zgody na dotację), będziesz musiał ponownie złożyć wniosek, korzystając z nowego systemu. SBA potwierdziło, że nie stracisz początkowego miejsca w kolejce, a drugi wniosek służy jako wniosek o grant.

Kiedy otrzymam dotację?

Według SBA dotację otrzymasz „w ciągu kilku dni od wypełnienia wniosku.

To niestety prowadzi nas z powrotem do nieprzewidywalności czasów przetwarzania SBA. Po prostu nie wiemy, ile czasu zajmie SBA faktyczne rozpatrzenie tych wniosków i zdeponowanie środków. Należy pamiętać, że SBA nigdy wcześniej nie otworzyła swoich aplikacji we wszystkich 50 stanach i terytoriach jednocześnie i jest to sytuacja zupełnie bezprecedensowa.

Kiedy jednak SBA rozpatrzy Twoją prośbę, dotacja zostanie automatycznie przelana na Twoje konto bankowe. Z tego, co widzieliśmy od naszych klientów, wpłata jest dokonywana bez wcześniejszego powiadomienia e-mailem, więc miej oko na saldo konta, jeśli na to czekasz.

Czekasz na rozpatrzenie Twojego wniosku? Pobierz nasz bezpłatny podręcznik pożyczki EIDL dla małych firm. Upraszcza wszystko, co musisz wiedzieć o tym, na co możesz przeznaczyć pożyczkę i jakie wpływy zachować. Potrzebujesz pomocy w zakresie wymagań księgowych? Dowiedz się, o co chodzi w Bench.

Czy muszę zwrócić dotację?

Chociaż SBA odnosi się do tego programu jako zaliczki, został on zapisany jako dotacja. Oznacza to, że kwota, którą otrzymałeś w ramach tego programu, nie musi być spłacana, nawet jeśli Twój wniosek zostanie ostatecznie odrzucony. Od tej kwoty nie będą naliczane żadne odsetki. Uważamy, że SBA odnosi się do tego jako zaliczki, ponieważ zostanie ona odjęta od całkowitej kwoty udzielonej pożyczki. Pamiętaj, że Twoja ostatnia pożyczka będzie oczywiście wymagała spłaty.

Czy muszę zwrócić grant, jeśli nie otrzymam EIDL?

Nie, możesz zatrzymać dotację, nawet jeśli nie kwalifikujesz się do EIDL lub zdecydujesz się odmówić dofinansowania z EIDL.

Twoja oferta EIDL wygaśnie automatycznie po 60 dniach, jeśli nie podpiszesz umowy pożyczki.

Czy stypendium jest przyznawane każdemu, kto się zgłosi?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Nie mamy powodu, aby sądzić, że każda firma uprawniona do ubiegania się o pożyczkę na wypadek katastrofy może zostać wykluczona z tego finansowania. Jeśli kwalifikujesz się do SBA EIDL, kwalifikujesz się do tego grantu.

Mając to na uwadze, należy pamiętać, że fundusze przeznaczone na ten program są oddzielne od środków przeznaczonych na pożyczki klęskowe, a środki te są ograniczone. Gdy SBA wyczerpie swój budżet, nie będzie już dostępnych zaliczek – chyba że rząd udostępni więcej środków.

Inne zasoby dotyczące COVID-19 Chcesz dowiedzieć się więcej o programie EIDL?

Interesują Cię inne programy pomocy?

Kim jest Bench?Jesteśmy dostawcą usług księgowych online obsługiwanym przez prawdziwych ludzi. Bench to niedrogie i wydajne oprogramowanie do raportowania finansowego. Najlepsza część? Twój osobisty księgowy będzie tam, aby przeprowadzić Cię przez wszystko, więc nie ma żadnej krzywej uczenia się. Rozpocznij bezpłatną wersję próbną już dziś, aby dowiedzieć się więcej.

Ten post ma służyć wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady prawnej, biznesowej ani podatkowej. Każda osoba powinna skonsultować się ze swoim prawnikiem, doradcą biznesowym lub doradcą podatkowym w sprawach, o których mowa w tym poście. Bench nie ponosi odpowiedzialności za działania podjęte w oparciu o informacje zawarte w niniejszym dokumencie.