Co oznacza CFA?

Category: Jest Dla Ciebie
17 lutego 2021

Co to jest CFA?

Oficjalny link CFA Institute. CFA to największe na świecie stowarzyszenie specjalistów inwestycyjnych, które powstało w 1947 roku. Biura CFA Institute znajdują się w Londynie, Nowym Jorku, Bombaju, Hongkongu, Pekinie, Szanghaju, Abu Zabi i Charlottesville w Wirginii w USA. Chartered Financial Analyst lub CFA to profesjonalne oznaczenie nadane przez CFA Institute, które mierzy kompetencje i uczciwość branży finansowej, jedno z najważniejszych wyróżnień wśród analityków inwestycyjnych i doradców finansowych.W dzisiejszych czasach studenci znajdują różne kierunki studiów, aby osiedlić się w swojej karierze. Istnieje wiele rodzajów kursów, takich jak CFA, CA, LLB, MBA i wszystkie. Ale wśród tych wszystkich kursów CFA jest znanym i najbardziej uznanym kursem, który wielu studentów chce ukończyć. Jeśli chcesz wzmocnić globalny rynek finansowy i pomóc w zarządzaniu rozliczeniami finansowymi, to ten zawód jest dla Ciebie idealny. Jeśli jesteś zainteresowany, to powinieneś wiedzieć, co to jest CFA? Sprawdźmy to szczegółowo:

Na początku powinieneś wiedzieć, co oznacza CFA? Pełna forma CFA to Chartered Financial Analyst. Dla profesjonalistów inwestycyjnych jest to jedno z najlepszych i wymagających oznaczeń. Ten konkretny program jest całkowicie ukierunkowany na zwiększenie zainteresowania zarządzaniem inwestycjami i globalnym zarządzaniem finansami. Ten program ma na celu przekazanie studentom wiedzy na temat kariery zawodowej, która jest dla nich ważna. Jeśli chcesz zakwalifikować się do kariery w finansach, a także ustalić kwalifikacje finansowe, egzamin CFA jest dla Ciebie bardzo dobrą i korzystną okazją. Dzięki temu nie tylko poprawisz swoje zarobki, ale także zyskasz nowy cel w swojej karierze.

Na tym egzaminie lub kursie studenci muszą zakwalifikować się na różnych poziomach egzaminów, takich jak etyka, ekonomia, rachunkowość, zarządzanie pieniędzmi, a także analiza bezpieczeństwa. Będziesz musiał znać niektóre z jego kluczowych czynników:

Karta CFA to jedno z popularnych, znanych i najbardziej rozpoznawalnych oznaczeń w dziedzinie finansów. W dziedzinie analizy inwestycji jest uważany za złoty standard. Aby zostać posiadaczem czarteru, studenci muszą zdać trzy różne i trudne egzaminy, równoważny tytuł licencjata i cztery lata doświadczenia w dziedzinie zawodowej. Jeśli chcesz zdać egzamin CFA, musisz wykazać się dużym poświęceniem, dyscypliną i dużą ilością nauki. Musisz także wykazać się pracowitością, wytrwałością i silną wolą. Umiejętności komunikacyjne, koncentracja, motywacja własna i zarządzanie czasem są bardzo ważne, aby zakwalifikować się do tych egzaminów i zostać dyplomowanym analitykiem finansowym.

Studenci, którzy realizują ten konkretny kurs, zdobywają głęboką wiedzę na temat branży inwestycyjnej i ostatecznie otrzymują dobrze płatne prace.

Ten konkretny program jest bardzo korzystny dla tych, którzy chcą budować długoterminową karierę w sektorach takich jak bankowość, usługi finansowe i obszar korporacyjny. Ze względu na czynniki, takie jak industrializacja i globalizacja, kurs ten zwiększa wymagania w Indiach. Od roku 1963 do 2016 z tego konkretnego egzaminu na poziom I zdało łącznie 1348103 kandydatów, a egzamin na poziom III zdało 209 561 kandydatów.

Kandydaci muszą uczyć się co najmniej 300 godzin na każdym poziomie egzaminu. To bardzo trudne badanie. Instytut CFA powstał w 1947 roku. Stał się również punktem odniesienia w branży finansowej.

Korzyści z egzaminu CFA:

Jeśli chcesz kontynuować kurs CFA, po zdaniu i zaliczeniu trzech poziomów egzaminu CFA uzyskasz wiele możliwości kariery. W dzisiejszej konkurencyjnej platformie posiadacze licencji CFA zyskują na znaczeniu dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom. W dziedzinie finansów zawodowych kurs ten pełni rolę stymulatora kariery. Jeśli posiadasz stopień CFA, to są to takie rekrutacje dla Ciebie:

Zarządzający portfelem

prywatnych bankierów

doradców

analityków

Doradcy finansowi

strategów finansowe

Wymagania egzaminu CFA:

Jeśli chcesz zdać egzamin CFA i uzyskać stopień CFA, będziesz musiał wymagać tego wszystkiego:

Musisz mieć tytuł licencjata. Cztery lata doświadczenia na profesjonalnej platformie pracy, łącznie cztery lata doświadczenia w nauce i pracy.

Oprócz tego uczniowie muszą mieć wszystkie te:

Studenci muszą być członkami CFA Institute. Muszą ubiegać się o członkostwo w lokalnej społeczności CFA.

Jeśli chcesz zdać egzamin, powinieneś wiedzieć wszystko:

Kandydat lub kandydat musi zaliczyć wszystkie poziomy egzaminu CFA. Po zaliczeniu trzeciego poziomu uczniowie muszą mieć doświadczenie zawodowe, jak wspomniano wcześniej. Powinien być również przepisany przez CFA Institute.

Jak zostać dyplomowanym analitykiem finansowym

Jeśli chcesz zostać posiadaczem CFA, najważniejszym krokiem jest zdanie egzaminu trójstopniowego. Ale wcześniej musisz zarejestrować się w programie CFA. Będziesz musiał zapłacić wpisowe w wysokości 450 USD. W tym celu musisz mieć międzynarodowy paszport podróżny, ponieważ centra egzaminacyjne znajdują się na całym świecie z wyjątkiem Kuby. Musisz zapoznać się z programem nauczania i zdawać egzaminy z języka angielskiego. Jeśli student mieszka na Kubie lub w regionie Krymu na Ukrainie, nie może przystąpić do egzaminu. Każdy egzamin CFA jest przeprowadzany raz w roku. Jednak egzamin CFA na poziomie I jest przeprowadzany tylko dwa razy w roku. Jeśli chcesz przejść na poziom II, musisz najpierw przejść poziom I.

W momencie zapisania się do programu CFA, będziesz musiał wypełnić formularz Oświadczenia o postępowaniu zawodowym i tym samym potwierdzasz Kodeks etyki CFA i standardowe zasady postępowania zawodowego.

O egzaminach i wymaganiach CFA:

Egzamin CFA jest bardzo dobrze znany jako najlepszy egzamin finansowy na całym świecie. Ten konkretny test służy tylko do sprawdzenia podstawowej wiedzy finansowej i technicznej. Tak więc, aby uzyskać kartę CFA, musisz zdać trzy poziomy egzaminów, takie jak poziom 1, poziom 2 i poziom 3. Wszystkie egzaminy CFA odbywają się w czerwcu, ale egzamin na poziomie 1 odbywa się również w miesiącu. grudnia.

Program każdego egzaminu w programie CFA jest oparty na programie nauczania zaproponowanym przez CFA Institute. Na każdy poziom egzaminu studenci muszą przeczytać co najmniej 300 godzin. Tabela wyników egzaminów CFAObszar tematyczny
Poziom I
Poziom II
Poziom III


Co obejmuje CFA Level 1?

CFA Level 1 obejmuje temat narzędzi inwestycyjnych, w ramach którego kandydaci zdobywają wiedzę (wiedzę i zrozumienie) standardów etycznych i zawodowych.

Aby zarejestrować się w tym programie lub przystąpić do egzaminu CFA na poziomie 1, musisz mieć tytuł licencjata lub być studentem ostatniego roku uczelni. Oprócz tego musisz mieć czteroletnie doświadczenie w pracy zawodowej w pełnym wymiarze godzin. Albo możesz mieć połączenie doświadczenia zawodowego i studiów. Na egzaminie na poziomie 1 należy udzielić odpowiedzi na 240 pytań wielokrotnego wyboru. Te pytania są podzielone na dwie sesje. Każda sesja trwa trzy godziny. Zdawalność tego poziomu egzaminu wynosi 43%.

Co obejmuje CFA poziom 2?

CFA Poziom 2 obejmuje temat wyceny aktywów, w którym kandydaci uczą się, jak stosować standardy w sytuacjach, z którymi borykają się analitycy (zastosowanie i analiza)

Aby przystąpić do egzaminu na poziom 2, należy zdać egzamin na poziom 1, a także uzyskać tytuł licencjata. Struktura egzaminu na poziomie 2 jest zupełnie inna niż na egzaminie na poziomie 1. Ale wzorzec pytań to także wielokrotne wybory. Na tym poziomie egzamin składa się z 20 małych zestawów studiów przypadków i sześciu pytań wielokrotnego wyboru dla każdego zestawu 20. Musisz odpowiedzieć łącznie na 120 pytań. Egzamin ten również podzielono na dwie części – jedną rano i drugą po południu. Zdawalność egzaminu na poziomie 2 wynosi 45%.

Co obejmuje CFA poziom 3?

CFA Level 3 obejmuje temat zarządzania portfelem, w którym kandydaci uczą się standardów w kontekście zarządzania portfelem i zgodności (synteza i ocena)

Egzamin ten odbywał się również każdego roku w czerwcu. Na tym ostatnim egzaminie CFA będziesz musiał udzielić odpowiedzi na osiem do dwunastu pytań typu esej podczas sesji porannej. W sesji popołudniowej należy wypełnić 10 winiet i sześć pytań. Przed przystąpieniem do egzaminu na poziom 3 należy zdać egzamin na poziom 2. Zdawalność tego egzaminu na poziomie 3 wynosi 56%.

Ograniczenie kariery w CFA:

Jest to szanowane i znane na całym świecie oznaczenie. Nie ma jednak gwarancji osiągnięcia wysokiego poziomu bogactwa i chwały. Przed zgłoszeniem się na ten kurs i przystąpieniem do egzaminów należy poznać wady tej konkretnej kariery. Po zrobieniu kariery w CFA nie możesz szybko naprawić zarobków i zarobić ogromnych pieniędzy na renomowanej pracy. Jest to również dość skomplikowana i czasochłonna procedura. Musisz wykazać się cierpliwością, pracowitością i poświęceniem, aby zdać te trudne poziomy egzaminów i kontynuować karierę w tej konkretnej dziedzinie. Jeśli nie zdasz jednego egzaminu i złożysz wniosek o powtórkę, musisz poświęcić swój czas i relacje z rodziną, krewnymi i przyjaciółmi.

Oprócz czasu, poświęcenia i chęci, istnieje również problem pieniężny. Będziesz musiał wydać sporo pieniędzy, aby kupić książki i programy studiów. Więc zanim pójdziesz za dalej, będziesz musiał rozważyć te fakty.

Tak wiele wskazówek można znaleźć w internecie, ale lepiej jest mieć wiedzę od doświadczonej osoby lub starszych uczniów na temat klątwy CFA i zebrać trochę praktycznej wiedzy. Niektóre tematy z CFA omówimy w naszej sekcji Edukacja finansowa.

Standardy etyczne i zawodowe 15 10-15 10-15
Metody ilościowe 12 5-10 0
Ekonomia 10 5-10 5-10
Sprawozdawczość i analiza finansowa 15 10-15 0
Finanse przedsiębiorstwa 10 5-10 0
Inwestycje kapitałowe 11 10-15 10-15
O stałym dochodzie 11 10-15 15-20
Pochodne 6 5-10 5-10
Inwestycje alternatywne 6 5-10 5-10
Zarządzanie portfelem i planowanie majątku 6 5-15 35-40
Całkowity 100 100 100