Bezpośrednia pożyczka subsydiowana to najlepszy rodzaj pożyczki studenckiej, jaki możesz uzyskać

17 lutego 2021

Kiedy musisz pożyczyć pieniądze na pokrycie kosztów studiów, federalne pożyczki studenckie oferują wiele korzyści, których prywatne pożyczki po prostu nie mogą dorównać. Bezpośrednie federalne pożyczki studenckie oferują niskie, stałe oprocentowanie, możliwość przystąpienia do planów spłaty opartej na dochodach (IDR) oraz potencjalny dostęp do różnych programów umarzania kredytów studenckich.

W zależności od rodzaju federalnej pożyczki studenckiej, którą zaciągasz, możesz kwalifikować się do jeszcze większych świadczeń. W przypadku studentów studiów licencjackich głównymi opcjami pożyczki federalnej są bezpośrednie pożyczki dotowane i bezpośrednie pożyczki niesubsydiowane. Spośród tych dwóch rodzajów pożyczek studenckich najkorzystniejsze warunki oferują kredyty subsydiowane.

Dotowane pożyczki mogą być w rzeczywistości najlepszym sposobem na opłacenie czesnego i opłat za studia poza stypendiami i stypendiami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o dotowanych pożyczkach studenckich.

Co to jest pożyczka z dopłatą?

Pożyczka dotowana to federalna pożyczka studencka, która jest dostępna dla studentów studiów licencjackich, którzy mają potrzeby finansowe. Największą zaletą zaciągania kredytów subsydiowanych jest to, że Departament Edukacji zapłaci za Ciebie odsetki, gdy będziesz w szkole i podczas okresu karencji.

Ponieważ niespłacane pożyczki nie są objęte dotacją na spłatę odsetek, nadal są naliczane odsetki we wszystkich okresach. Pożyczkobiorcy studenci mogą zdecydować o spłacie odsetek od swoich niespłaconych pożyczek, gdy są w szkole. Ale jeśli tego nie zrobią, wszystkie niezapłacone odsetki zostaną dodane do kapitału po rozpoczęciu spłaty.

Podczas gdy pomoc w oprocentowaniu pożyczki studenckiej w szkole jest ogromnym plusem w przypadku pożyczek subsydiowanych, nie każdy student się do nich kwalifikuje. W przeciwieństwie do niespłacanych pożyczek, musisz wykazać finansową potrzebę otrzymania dotowanej dystrybucji pożyczki. A studenci i studenci studiów magisterskich nie kwalifikują się do otrzymania pożyczki subsydiowanej, niezależnie od ich sytuacji finansowej.

Jakie są stopy procentowe i opłaty za pożyczkę z dopłatą?

Studenci studiów licencjackich są obciążani tą samą stopą procentową niezależnie od tego, czy zaciągają bezpośrednią pożyczkę subsydiowaną czy bezpośrednią niesubsydiowaną. W przypadku studiów akademickich 2019-2020 oprocentowanie obu tych federalnych rodzajów pożyczek wynosi 4,53%.

Jak wspomniano wcześniej, absolwenci i studenci mogą zaciągać tylko niesubsydiowane pożyczki. Niespłacone pożyczki dla studentów studiów podyplomowych są obciążone wyższym odsetkiem wynoszącym 6,08%.

Zarówno w przypadku pożyczek subsydiowanych, jak i niesubsydiowanych Departament Edukacji pobiera opłatę za wypłatę pożyczki w wysokości 1,059%. Jest to odejmowane od wypłaty pożyczki. Tak więc w przypadku subsydiowanej pożyczki w wysokości 3500 USD opłata za pożyczkę zmniejszyłaby faktyczne otrzymywane pieniądze o około 37 USD do 3463 USD.

Ile możesz pożyczyć w kredytach z dopłatą?

Jedną z głównych wad kredytów subsydiowanych jest to, że mają ścisłe roczne i zagregowane limity zadłużenia. Oto, ile możesz pożyczyć w ramach bezpośrednich pożyczek subsydiowanych w każdym roku nauki.

Według College Board średnie roczne czesne i opłaty za czteroletni publiczny uniwersytet stanowy w latach 2019-2020 wynosił 10,440 USD. W przypadku prywatnych czteroletnich uniwersytetów średni koszt wzrasta do 36 880 USD rocznie.

Oznacza to, że nawet studenci trzeciego i czwartego roku studiów licencjackich (którzy mają dostęp do najwyższych limitów pożyczek subsydiowanych) nie będą w stanie pokryć całego kosztu przeciętnego programu w college’u jedynie z dotowanych pożyczek.

Więc nawet jeśli Twoje potrzeby finansowe kwalifikują Cię do finansowania pożyczki subsydiowanej, istnieje duża szansa, że ​​będziesz musiał zaciągnąć również pożyczki niesubsydiowane.

Kiedy zaczyna się spłata kredytów z dopłatą?

Jedną z największych zalet zarówno subwencjonowanych, jak i niesubsydiowanych federalnych pożyczek studenckich jest to, że nie musisz dokonywać żadnych płatności, gdy jesteś zapisany co najmniej na pół etatu w kwalifikującym się programie edukacyjnym. Po zakończeniu szkoły otrzymasz dodatkowy sześciomiesięczny okres karencji, zanim będziesz musiał dokonać pierwszej płatności.

Pamiętaj jednak, że niespłacone pożyczki będą gromadzić odsetki, gdy będziesz w szkole. Więc na dłuższą metę można zaoszczędzić pieniądze, płacąc tylko odsetki podczas odroczenia akademickiego. Jednak w przypadku pożyczek subsydiowanych odraczanie płatności do momentu ukończenia studiów i wygaśnięcia okresu karencji nie ma żadnych negatywnych skutków finansowych.

Jak ubiegać się o pożyczkę z dopłatą?

Dział pomocy finansowej w Twojej szkole ustala, czy Twoje potrzeby finansowe kwalifikują Cię do otrzymania pożyczek subsydiowanych. Jeśli tak się stanie, zazwyczaj uwzględnią je w pakiecie pomocy finansowej.

Aby określić, czy się kwalifikujesz, wydział Twojej szkoły będzie w dużej mierze polegał na informacjach zawartych w Twoim bezpłatnym wniosku o federalną pomoc dla studentów (FAFSA). Musisz wypełnić i przesłać nową FAFSA za każdy rok akademicki, w którym masz nadzieję otrzymać federalne pożyczki studenckie.

Jeśli nie prześlesz FAFSA w terminie, utracisz uprawnienia do otrzymywania zarówno bezpośrednich pożyczek subsydiowanych, jak i bezpośrednich niesubsydiowanych pożyczek.