7 miejsc, w których możesz zatrzymać pieniądze

Category: Spłatę Kredytu
17 lutego 2021

Obawiasz się banków i giełdy? Rozważ te alternatywy

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOTLINKEDINNieufność wobec banków i innych instytucji finansowych skłania bardziej przerażające osoby do poszukiwania alternatywnych miejsc do parkowania kapitału. Inni mogą z zasady unikać banków, biorąc pod uwagę ich udział w lekkomyślnych pożyczkach, które doprowadziły do ​​pęknięcia bańki mieszkaniowej i wywołały wielką recesję. Oczywiście od czasu epidemii koronawirusa banki wyglądają na bezpieczniejsze niż szalenie niestabilna giełda. Mimo wszystko warto przyjrzeć się tym siedmiu alternatywom. Szczególnie jedno jest uważane za najbezpieczniejsze miejsce do przechowywania gotówki.

  Kluczowe wnioski
 • Ochrona FDIC dla depozytów sprawia, że ​​banki wyglądają atrakcyjnie w trudnych czasach, takich jak wybuch koronawirusa, ale są alternatywne miejsca do wpłacania pieniędzy.
 • Obligacje federalne są uważane za bardzo bezpieczne, ale mają bardzo niskie zyski.Nieruchomości mogą przynosić dochód, ale mogą być ryzykowne.Metale szlachetne, zwłaszcza złoto, stanowią alternatywę dla akcji i obligacji.Aktywa luksusowe są namacalne, ale zwroty z rynku akcji są opóźnione.Ukryta gotówka nie jest bezpieczna i z czasem traci wartość, jeśli występuje inflacja.Firmy to kolejne miejsce, w którym można lokować pieniądze, w tym farmy.Kryptowaluta jest nową alternatywą, ale wiąże się z własnym ryzykiem.Po co trzymać pieniądze poza bankiem?

  Strona internetowa Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) stwierdza, że ​​„żaden deponent nigdy nie stracił ani grosza z ubezpieczonych depozytów od czasu utworzenia FDIC w 1933 r.. Ale ubezpieczenie FDIC obejmuje tylko „250 000 USD na deponenta, na bank ubezpieczony przez FDIC, na kategorię własności. Dotyczy to zarówno początkowego kapitału, jak i wszelkich zarobionych odsetek. Wcześniejsze 

  Tymczasem inwestycje w indeks S&P 500 przyniosły średni zwrot około 8% w ciągu ostatnich 60 lat. Jednak długoterminowy rekord solidnych zwrotów na giełdach jest usiany spadkami, które podważają zaufanie niektórych inwestorów. Na przykład większość indeksów giełdowych spadła ogólnie o 4% do 6% w 2018 roku. To był najgorszy rekord od 10 lat, zanim dotarliśmy do spadków rynkowych wywołanych wybuchem koronawirusa.

  Jeśli nadal szukasz alternatywnych miejsc do zaparkowania pieniędzy, oto siedem możliwości:

  Inwestycje w akcje i obligacje nie są objęte FDIC.

  1. Obligacje federalne

  Departament Skarbu USA i Rezerwa Federalna byłyby bardziej niż szczęśliwe, gdyby zabrały Twoje fundusze i wyemitowały w zamian papiery wartościowe, i to bardzo bezpieczne. Obligacja rządu USA nadal kwalifikuje się w większości podręczników jako zabezpieczenie wolne od ryzyka.

  Niestety, wiele osób i instytucji już o tym wie i weszło na rynek obligacji przed Tobą, na którym oprocentowanie obligacji jest bardzo niskie w dobie kryzysu. 9 kwietnia 2020 r. Rentowność 10-letniego bonu skarbowego wyniosła 0,73%, najniższy poziom w historii. Jeśli niskie stawki Cię nie odstraszają, obligacje rządowe są jednym z najbezpieczniejszych miejsc do przechowywania gotówki. Wcześniejsze 

  2. Nieruchomości

  W niespokojnych czasach dla banków i giełdy urok inwestycji w nieruchomości może być silny. Zostań właścicielem. Odłóż część swojego kapitału na nieruchomość, trochę ją wyreguluj, wynajmij i poproś najemców o spłatę kredytu hipotecznego. Lub, jeśli interesuje Cię krótkoterminowa okazja i masz większe doświadczenie, może spróbuj odwrócić domy.

  Zrobione dobrze, nieruchomości mogą mieć ogromne korzyści finansowe. Jednak może to być również ryzykowna i czasami kapryśna inwestycja. To prawda, że ​​inwestycje mieszkaniowe i zróżnicowane inwestycje w nieruchomości przyniosły średnio około 10% zwrotu w ciągu ostatnich 20 lat, co jest nieco lepsze niż S&P 500 w tym okresie. Ale nieruchomości mogą być również niewiarygodną inwestycją, zwłaszcza w krótkim okresie.

  Skrajnym przykładem jest bańka mieszkaniowa, która pękła i doprowadziła do Wielkiej Recesji. Światowe spowolnienie gospodarcze, które rozpoczęło się w 2007 r., Spowodowało, że miliony ludzi straciły pracę i domy, co doprowadziło do krachu na rynku mieszkaniowym.

  Nie jest jasne, jak sytuacja koronawirusa wpłynie na nieruchomości, ale raczej nie będzie pozytywna. ogromne uderzenie w gospodarkę i zatrudnienie prawdopodobnie ograniczy zdolność kupującego do zdobycia gotówki i chęć rozstania się z nią. Z drugiej strony sprzedawcy, którzy naprawdę muszą sprzedawać, mogą być skłonni zadowolić się niższymi cenami.

  3. Metale szlachetne

  Jeden ze scenariuszy końca świata, w którym rynki finansowe przestaną funkcjonować, zakłada, że ​​złoto, srebro i inne metale, takie jak platyna czy miedź, nadal zachowają swoją wartość, jeśli nie zostaną docenione.

  Prawdopodobieństwo powrotu do systemu barterowego z dobrami fizycznymi jest minimalne, ale może mieć sens trzymanie określonego procentu aktywów w tej formie. Po pierwsze, metale szlachetne w przeszłości zapewniały niską lub ujemną korelację z innymi klasami aktywów, takimi jak akcje i obligacje – co oznacza, że ​​kiedy te inwestycje idą na południe, jest mało prawdopodobne, że metale nadejdą, przynajmniej bardzo daleko, a nawet mogą wzrosnąć. .

  4. Aktywa luksusowe

  Ta kategoria aktywów materialnych obejmuje dzieła sztuki, samochody, zegarki, diamenty i inne klejnoty oraz prawie wszystko, co kwalifikuje się jako przedmiot kolekcjonerski. Na ich korzyść są to przedmioty, których można dotknąć i zobaczyć, w porównaniu z wyciągiem z konta bankowego, którego zebranie może zająć trochę czasu, jeśli instytucja finansowa, która go mieściła, przestanie istnieć.

  To powiedziawszy, luksusowe inwestycje nie są pewnym wyborem. Chociaż dane o ich historycznych zwrotach są nieuchwytne, ogólnie uważa się, że były one opóźnione w zwrotach z rynku akcji, a jednocześnie mają okresy gwałtownej aprecjacji ze względu na dobre wyniki na rynkach finansowych lub okresy popularności, które zwiększają popyt i wynikające z tego ceny. Wcześniejsze 

  5. Gotówka ukryta

  Chociaż upychanie pieniędzy pod materac stało się banałem, to niewątpliwie trzyma Twoje fundusze pod ręką, jeśli niekoniecznie jest bezpieczne. Możesz oczywiście ukryć swoje aktywa w skrytce depozytowej lub sejfie.

  Ponownie, ta metoda prawdopodobnie kwalifikuje się tylko do scenariusza zagłady lub w okresach krótkoterminowego załamania płynności. Nawet wtedy trzymaj tylko niewielki zapas, nie tylko dlatego, że inflacja z czasem stale obniża wartość waluty. Oczywiście w przypadku deflacji jest odwrotnie. Wcześniejsze 

  Szybki faktGotówka przechowywana w sejfie nie jest ubezpieczona.

  6. W biznesie, może na farmie?

  Kupno firmy może zapewnić zwrot z inwestycji, oczywiście pod warunkiem, że przedsiębiorstwo generuje zysk. Oczywiście w bardzo złych czasach przedsiębiorstwa również cierpią. Gospodarstwo rolne może być biznesem szczególnie wymiernym, o ile nie dochodowym.

  Nie musisz też koniecznie brudzić rąk; w tak zwanej farmie inwestycyjnej zatrudniasz pracowników do prowadzenia prac rolniczych. Posiadanie ziemi uprawnej dobrze pasuje również do nastawienia na przetrwanie, ponieważ ziemia może produkować żywność bez szansy na globalną katastrofę lub krach globalnego systemu finansowego.

  7. Kryptowaluta

  Kryptowaluty to kolejna alternatywna opcja inwestycyjna. Istnieje wiele możliwości wyboru; Bitcoin jest po prostu najbardziej znanym. Tak zwane „kryptowaluty oferują inwestorom indywidualnym wyjątkową okazję do zapoznania się z wciąż rozwijającą się technologią.

  Oczywiście jest to również okazja, która wiąże się z wysokim ryzykiem i dużą nagrodą. Na przykład, po osiągnięciu stratosferycznych szczytów, bitcoin stracił około trzech czwartych swojej wartości w 2018 roku. Nie powinieneś inwestować dużych lub żadnych środków w kryptowalutę, na której będziesz polegać w przyszłości. Jednak większość analityków uważa, że ​​te alternatywne waluty pozostaną na swoim miejscu, a odważni inwestorzy mogą chcieć postawić na niecodzienną szansę na duże uderzenie jednym z nich.

  Podsumowanie

  Chociaż krach na rynku kredytów hipotecznych subprime ma już ponad dekadę, obecnie branża finansowa jest nadal traktowana z pewną podejrzliwością, przynajmniej przez niektórych sceptyków. A giełda może być nie mniej zmartwieniem dla takich osób, szczególnie w obliczu wybuchu koronawirusa i bezprecedensowej zmienności, której doświadczają rynki. Dla szczególnie ostrożnych powyższe alternatywy dla tradycyjnego banku lub akcji mogą mieć sens dla co najmniej procentu wartości netto. Ale biorąc pod uwagę ich ryzyko, żadna z nich nie powinna być zbyt dużym elementem twoich inwestycji.