10 przedmiotów kolekcjonerskich, które prawie zawsze stają się bardziej wartościowe

Category: Zwłaszcza Jeśli
17 lutego 2021

Programy takie jak Pawn Stars , Antiques Road Show i American Pickers są popularne, ponieważ wszyscy uwielbiamy myśleć, że możemy mieć coś wartościowego ukrytego w piwnicy lub garażu. Cóż, nie tylko zabytkowa broń palna, złote monety i stare obrazy zyskują na wartości. Oto 10 przedmiotów kolekcjonerskich, na które powinieneś uważać. Mogą z łatwością przynieść Ci zysk dzisiaj lub kiedyś w przyszłości.

1. Trampki

Możesz nie wiedzieć o możliwości kolekcjonowania sneakersów, ale istnieje dla nich ogromny rynek odsprzedaży. W rzeczywistości ludzie handlują sneakersami, podobnie jak akcjami, a wartości będą rosły wraz z upływem czasu. Oczywiście nie każdy sneaker będzie przedmiotem kolekcjonerskim. Te, na które chcesz zwrócić uwagę, to modele z limitowanej edycji, w większości wykonane przez Nike. Na przykład nowa para oryginalnych Nike Jordan 1 OG Bred z 1985 roku kosztowała zaledwie 65 dolarów. Dziś są warte… 2 715 USD! Każdego tygodnia ludzie stoją w kolejce godzinami lub nawet na noc, aby złapać parę butów Nike lub Adidas, i mogą dosłownie podwoić lub potroić swoje pieniądze w ciągu kilku sekund. Ale trzymaj się ich, a cena wzrośnie. Nawet delikatnie używane trampki mogą zarobić duże pieniądze.

2. Komiksy

Istnieje wiele witryn poświęconych kupowaniu i sprzedawaniu komiksów. Niektórzy inwestują w nie tak samo, jak kupują sztukę, a nawet ziemię. Oczywiście stare komiksy w nienaruszonym stanie zawsze będą warte najwięcej; Action Comics # 1, opublikowany w 1938 roku, sprzedał się za prawie 1,4 miliona dolarów. Nie myśl jednak, że stare komiksy są jedynymi, które warto zebrać. Doskonała kopia The Walking Dead # 1, opublikowana w 2003 roku, może przynieść ci 11 000 $! Kupując komiksy, nawet nowe wydania, szukaj kolekcjonowania. Numer 1 wszystkiego zawsze będzie dużo wart. Za pierwszym razem, gdy postać jest prezentowana lub wprowadzana, przyniesie ci to więcej pieniędzy. A jeśli zauważysz błędy drukowania, weź to!

3. Gry planszowe

Następnym razem, gdy zobaczysz stos gier planszowych w Goodwill lub wyprzedaż garażu, przyjrzyj się bliżej. Niektóre z nich mogą być warte małą fortunę. I wcale nie muszą być aż tak stare. Na przykład gra planszowa o nazwie Star Wars: The Queen’s Gambit zmienia obecnie właściciela za 300–1000 USD, w zależności od stanu. Przez większość czasu gry planszowe, które powstają i rosną, to te, które są albo limitowane, albo oparte na kultowym programie telewizyjnym, filmie, a nawet przejażdżce w parku rozrywki. Innym dużym sprzedawcą jest Haunted Mansion Disneya, wydany między 1972 a 1975. Za to dostaniesz fajne 250 $, jeśli go znajdziesz, i będzie to inwestycja, jeśli się trzymasz. Pojawi się również wiele gier planszowych. Po prostu trzymaj je zamknięte i w bezpiecznym miejscu.

4. Nie tak stare książki

Jeśli jesteś dużym czytelnikiem, możliwe, że masz na półce jakieś ukryte skarby. Książki starodawne, zwłaszcza pierwsze wydania, mogą być bardzo cenne. Ale nie muszą być wartościowe z XVIII czy XIX wieku. Jednym z takich przykładów jest nagrodzona nagrodą Pulitzera powieść A Confederacy of Dunces autorstwa Johna Kennedy’ego Toole’a. Po raz pierwszy opublikowany w 1980 roku, w niewielkim nakładzie zaledwie 2500 egzemplarzy, ten oryginalny wydruk może obecnie kosztować do 4000 USD.

5. Gry wideo

Niestety, Twoja typowa gra na Xbox One lub PS4 nie zyska na wartości. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Jednak wiele gier wideo z lat 80. i 90. nadal jest wartych coraz więcej. I to też nie jest gruba zmiana. Stadium Events , autorstwa Bandai, zostało wydane w 1987 roku. Niedługo potem zostało wycofane i zniszczone z powodów marketingowych. Jednak 200 zostało sprzedanych. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz, jego wartość może przekroczyć 40 000 $! Samo pudełko jest warte 10 000 $. Gry z lat 90., które zyskują na wartości, obejmują Super Copa i Nintendo Campus Challenge .

6. Pojazdy Hot Wheels

Jak wszystko inne na tej liście, ale szczególnie w przypadku zabawek, stan i rzadkość są czynnikiem. Nikt nie da ci kupy forsy na poobijany samochód Hot Wheels, który każdy ma. ALE, jeśli trzymasz je w paczce (co jest trudne dla dzieci) i trzymasz je, zobaczysz niezły zwrot swoich pieniędzy. Jeśli masz szczęście, Twój samochód Hot Wheels może być wart więcej niż prawdziwy samochód. Weź tę różową bombę plażową Volkswagena 1969 – o wartości 100 000 $!

7. Mapy

Wiesz już, dlaczego staną się one wartościowe. Ponieważ technologia rozwinęła się i stała się dość tania, mapy GPS są wszędzie. Nie potrzebujesz już nawet rzeczywistego urządzenia GPS, takiego jak TomTom lub Garmin. Twój telefon zabierze Cię w dowolne miejsce. Tak więc mapy wymierają. A wymarły to pieniądze. Witryna o nazwie Stare mapy to przydatne narzędzie badawcze, dzięki któremu dowiesz się, jak wartościowe są posiadane mapy. A jeśli nie są teraz tak cenni, daj im 10–20 lat. Ta składana mapa Twojego miasta lub stary atlas zbierający kurz na półce tylko zyska na wartości.

8. Płyty winylowe

Kto by pomyślał, że winyl powróci? Kiedy pojawiły się płyty CD, MiniDiscs, a potem MP3, winyl stał się nagle uciążliwy i denerwujący. Ale puryści zdecydowanie opowiadali się za płytami LP, powołując się na ich doskonałą jakość dźwięku. Teraz wrócili i stają się coraz bardziej popularni. Twoja stara kolekcja winyli prawie na pewno zawiera kilka perełek. W nadchodzących latach nowe wydawnictwa będą zyskiwać na wartości, zwłaszcza wydania limitowane. Traktuj dobrze swój winyl. Kup plastikowe rękawy winylowe, aby chronić dzieła sztuki. Pokaż dzieciom, jak należy traktować winyl z szacunkiem. To się opłaci. Aha, i cokolwiek użyjesz do odtwarzania tego winylu, może to bardzo łatwo stać się cennym przedmiotem kolekcjonerskim.

9. Znaczki pocztowe

Zbieranie znaczków to coś, o czym większość z nas wie, ale uważaj to za coś w rodzaju nerdowskiego hobby. Jednak omiń tę nazwę, a odkryjesz świat różnorodnej i pięknej sztuki z całego świata. Znaczki można kupić za grosze, a ich wartość prawie zawsze rośnie wraz z upływem lat; zwłaszcza jeśli nie zostaną anulowane i utrzymujesz je w idealnym stanie. Każdego roku na całym świecie wydaje się ponad 10 000 znaczków, więc zebranie każdego z nich byłoby drogie i zajmowałoby dużo miejsca. Skoncentruj się na określonych krajach lub tematach i twórz albumy. Jeśli będziesz miał szczęście, możesz kupić torebkę różnych znaczków, która zawiera skarb wart milion dolarów.

10. Przedmioty Disneya i McDonald’s

Istnieje wiele przedmiotów kolekcjonerskich objętych franczyzą, których wartość wzrośnie, ale te dwa są najbardziej spójne i łatwe do zdobycia. Zabawki z McDonald’s Happy Meals mogą kosztować wiele tysięcy dolarów. Istnieją przewodniki po kolekcjonerach i poświęcone im strony internetowe, więc kupując Happy Meal, rozważ zakup dodatkowej zabawki do przechowywania w torbie.

Jest jeszcze Disney. Jest kochany przez wszystkich, a kiedy wypuszcza cokolwiek, od zabawek i pluszaków po talerze, plakaty i biżuterię, ma szansę błyskawicznie wzrosnąć na wartości. Zwróć szczególną uwagę na kulki śnieżne z limitowanej edycji. Kup go teraz, a za kilka lat będziesz mógł go sprzedać za wielokrotnie wyższą cenę detaliczną.

Masz jakieś kolekcje? Ile one są warte?